Amerika’da Bebek Bakıcılığı

Amerika'da bebek bakıcılığı

Amerika’da bebek bakıcılığı diğer bilinen adıyla Au Pair Amerika programı. Bu program Amerika’da çok uzun yıllardır yapılmaktadır. Tüm dünyadan 18 – 26 yaş grubundaki gençler bu program sayesinde İngilizcelerini hiç bir masraf yapmadan üstüne senelik 10.000 Dolar gibi bir para kazanarak geliştirebilmektedirler. Sadece Au Pair acenteleri tarafından uygun bulunan adaylar programa kabul edilebilmektedirler. Bu makalemizde sizlere Amerika’da bebek bakıcılığı programındaki her aşamayı anlatacağız. Bu sayede aklınızda hiç bir soru işaretinin kalmayacağını düşünüyoruz.

Amerika’da Bebek Bakıcılığı programına uygun adaylar kimlerdir ?

Web sitemizin Başvuru Şartları linkinde tüm detayları bulabilirsiniz. Tüm Au Pair Amerika başvuru şartlarını sağlasanız bile programa uygun olup olmadığınıza ülkenizdeki Au Pair acente yetkilisi yapacağı mülakattan sonra karar verecektir. Bu mülakat sizi tanımaya yönelik bir mülakat olmaktadır. Ayrıca Amerika’daki Au Pair acentesi tarafından şart koşulan bir kişilik testini de geçmeniz gerekecektir. Bu testin ücreti Amerikalı acente tarafından ödenmektedir. Colorcode Personality test olarak bilinen bu testi internetten araştırabilirsiniz. Bazı aileler bu testin sonucuna göre aday seçerler.

Au Pair Amerika mülakatı :

Öncelikle unutmayınız ki bu mülakat İngilizce yapılmaktadır. Adaylar bu mülakatı yapabilecek İngilizce düzeyine sahip olmak zorundadır. Mülakatın en can alıcı sorusu neden Au Pair Amerika programına katılmak istediğiniz olacaktır. Bu soru aynı zamanda Amerikan konsolosluğunda yapılacak olan Au Pair Amerika vize görüşmesi sırasında da sorulmaktadır. Bu sebeptendir ki bu sorunun cevabı çok önem taşımaktadır. Bu soruya acenteniz ile birlikte hazırlanmalısınız. Bu soruya yanlış cevap verirseniz vizeden red alabilirsiniz.

Bu sorunun haricinde sorulabilecekler :

 • Bebek bakımı ile deneyimleriniz
 • Aldığınız eğitimler ve diplomalar
 • Varsa almış olduğunuz sertifikalar
 • Yaptığınız sporlar
 • Boş zamanlarınızı nasıl değerlendirdiğiniz
 • Akademik kariyer planlamanız
 • Ne sıklıkla araba kullandığınız
 • Hayvanlara olan ilginiz
 • Yüzme bilme dereceniz
 • Aileniz ile ilgili sorular
 • Çalışıyorsanız işiniz ile ilgili detaylar
 • Gelecek kariyer planlarınız
 • Daha önce Amerika’da bulunup bulunmadığınız
 • Amerika’da tanıdığınızın olup olmadığı
 • Daha önce evden ayrı yaşayıp yaşamadığınız
 • Ev işi konusunda deneyimleriniz

Ülkenizdeki Au Pair amerika acenteniz sorduğu soruları ve aldığı cevapları not etmek suretiyle bir mülakat raporu hazırlayacaktır. Bu rapor daha sonra Amerika’daki Lisanslı Au Pair Amerika şirketine gönderilecektir. Amerika’dan da onayın gelmesi üzerine aday programa kabul edilmiş olur. Bunu takiben Au Pair adayı Amerikalı aileye sunulmak üzere bir dosya hazırlamalıdır. Bu dosya çok özenli hazırlanmalıdır. Amerikalı aileler bu dosyalara bakarak seçim yaparlar.

Au Pair Amerika başvuru evrakları ile ilgili tüm detayları daha önceki makalelerimizde bulabilirsiniz. Dosyanın hazırlanıp ülkenizdeki acentenizi teslim etmenizi takiben dosyanız Amerika’daki au pair acentesine gönderilir. Eğer dosyanızda her hangi bir eksik yada yanlışlık yok ise. Dosyanız aktive edilir ve Amerika’lı acentenin web sitesine yüklenerek ailelere sunuma hazır hale getirilir. Bundan sonra au pair adayına düşen beklemek ve maillerini düzenli olarak her gün kontrol etmektir. Çünkü dosyanızı beğenen bir aile size mail yolu ile ulaşacaktır. Mailine cevap alamayan aileleri kaçırma ihtimaliniz oldukça yüksektir. Aileler birden fazla au pair ile iletişimde olduklarından dolayı , aileye cevabınız gecikirse aile diğer aday ile görüşmeye başlayacak ve belki de sizle görüşmeden o adayı onaylayacaktır. Bu nedenle zamanlama çok önemlidir. Rakiplerinizin olduğunu unutmayın.

Amerikalı aile onayından sonra neler yapmalısınız ?

Amerikalı aile sizi onayladıysa tabii sizde aileyi onayladıysanız işin büyük bir bölümü hallolmuş demektir. Ama en zorlu bölüm yani Au Pair Amerika vizesi bölümü hala önünüzde aşılması gereken bir engel olarak durmaktadır. Au Pair Amerika vizesi hakkında geniş bilgiyi blog sayfamızdaki makalelerimizde bulabilirsiniz. Ülkenizdeki acenteniz yardımı ile vize sorununuda kolaylıkla aşmanız mümkündür. İşte burada acente seçiminiz önemli bir rol oynayacaktır. Au Pair Amerika Acenteleri seçerken nelere dikkat etmelisiniz başlıklı makalemizde bu konuya detaylıca değinmiştik. Onca emeğinizin boşa gitmemesi için vize konusunda deneyimli bir acente ile çalışmanız son derece önemlidir.

Vizenizi de acenteniz yardımı ile sorunsuz bir şekilde aldıysanız artık Au Pair Amerika Programına katılmanızın önünde her hangi bir engel kalmamış demektir. Program tarafından Ücretsiz Amerika’ya gidiş dönüş uçak bileti tarafınıza vizeyi almanızı takiben iletilecektir. Amerika’da ki hayata daha kolay uyum sağlayabilmeniz adına Amerikalı acente tarafından 2 yada 3 günlük bir oryantasyon eğitimine tabii tutulursunuz. Bu oryantasyon Amerikan hükümetinin şart koştuğu bir eğitim içermektedir. Amerikalı ailenin yanına gitmeden önce bu oryantasyona katılmanız zorunludur. Amerika Au Pair Oryantasyon detaylarını daha önceki makalemizde bulabilirsiniz.

Artık bavulunuzu hazırlama zamanı !!! Amerika sizi bekliyor !!! Zaman kaybetmeden başvurunuzu yapın…

Au Pair hakkında 53 makale
Au Pair Amerika ve Au Pair İngiltere Programlarını 1989 dan günümüze kesintisiz hizmet veren Türkiye'nin en eski Au Pair Acentası

32 yorum

 1. Merhaba 34 yaşındayım fizyoterapistim sensory integration üzerine uzun bir süre çalıştım California üniversitesinden eğitim aldım Amerika’ya gelip dilimi ilerletmek istiyorum miami bölgesinde düşünüyorum.

 2. Merhaba, ismim Zehra. 24 yaşındayım fizyoterapistim ve şu anda fizik tedavi ve rehabilitasyon alanında yüksek lisans yapıyorum. Au Pair ile Amerika’ya gitmek ve dilimi ilerletmek istiyorum.

 3. Merhaba ben Ezgi 21 yaşındayım.daha önce birçok otelde çocuk klubunde görev aldım . çocuk bakım sertifikası ve amarican time B2 sertifikasına sahibim.çocuklarla zaman geçirmeyi seviyorum ve dilimi geliştirmek için amarikada bakıcılık yapmak istiyorum

 4. Merhaba ben Sosyal Bilgiler öğretmeniyim.24 yaşındayım. Ücretli öğretmen olarak da bir süre görev yaptım. Yurt dışında deneyim kazanmak için kendime uygun bu işi yapmak istiyorum.

 5. Merhaba, İngilizce seviyem üst düzeyde değil geliştirmek için Amerika’ya gitmek istiyorum mümkün müdür? Üstelik çocuklarla çocuk olabilen bir insanım. Güler yüzlüyüm. Çocuğu geliştirmek için kendi kendime güzel geliştirici etkinlikler yapabilirim. 21 yaşımdayım.

 6. Merhaba ben bilgisayar programcılığı uzaktan eğitim öğrencisiyim 23 yaşındayım. Okuldaki sınavlarım online olduğu için bu süreçte yurtdışında dilimi geliştirmek ve deneyim kazanmak istiyorum.

 7. Merhaba, ben Neslihan, 22 yaşındayım. İngiliz dili ve edebiyatı 3.sınıf öğrencisiyim. Çocuklarla ve hayvanlarla iyi anlaşırım. Amerika’da bakıcılık programına başvurmak istiyorum.

 8. Merhabalar ???? adım Roza 22 yaşım Özbekim. Aynı zamanda Türkiye de çocuk bebek bakıcılığı yapıyorum. Dil öğrenmek ve çalışmak için AU PAİR vize ile Amerika da çocuk bakıcılığı yapmak istiyorum. Çocuklarle çok iyiyiz ????

 9. Merhabalar..tekstil mesleğim..ama çocuk bakıcılığında fazla deneyimim var..çok severek ,özveriyle ilgileniyorum çocuklarla..süper ingilizcem yok ama nasıl yardımcı olabilirsiniz US ‘ta çalışmak istiyorum..sevgiler

 10. Merhaba, ben Melike 26 yaşındayım, 3 yıldır özel bir şirkette satış mühendisi olarak çalışıyorum. İngilizcemi geliştirmek için bu işe başvurmak istiyorum. Kardeşimi ben büyüttüm. Süreç ne kadar sürüyor?

 11. Merhaba!ismim Halime 18 yaşındayım lise çocuk gelişimi mezunuyum ayrıca birçok okulda palyaço ve başka etkinlikler için görev aldım.yks ye hazırlaniyorum.kendimi ve dilimi geliştirmek için başvurmak istiyorum.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*