Au Pair Amerika Vize Görüşmesi

Au Pair Amerika Vize Görüşmesi

Au Pair Amerika vize görüşmesi hakkında bilmeniz gereken tüm detayları ve püf noktalarını yazımızda bulabilirsiniz.

Au Pair Amerika Vize Görüşmesi programın en can alıcı noktası olarak nitelendirebiliriz. Onca emeğiniz , masraflarınız , hayalleriniz boşa gitsin istemiyorsanız bu vize görüşmesine çok iyi hazırlanmalısınız. Haklı olarak hayatında daha önce hiç Amerikan Vizesine başvurmamış adaylar olarak vize görüşmesi hakkında bir bilginiz olmayabilir. Burada en önemli görev seçmiş olduğunuz au pair acentesine düşmektedir. Acenteniz konusunda deneyimli uzun süredir bu programı yapan ve ağırlıklı olarak odaklandığı program Au Pair Amerika olan ( bunu sitelerinden de anlamanız mümkündür ) bir acente ise sizlere Au Pair Amerika Vize görüşmesi için gerekli ilgi ve alakayı göstereceklerdir. Vize mülakatına ne kadar iyi hazırlanırsanız vize alma şansınız o kadar yüksek olacaktır. Vize için gerekli tüm evraklarınız tamam olsa dahi vize görüşmesi sırasında yapacağınız bir hata vizenizin red ile sonuçlanmasına neden olacaktır. Au Pair Amerika Vize evrakları konusuna bir sonraki makalemizde değineceğiz.

Au Pair Amerika Vize görüşmesi sırasında sorulan sorular nelerdir ?

Amerikan Konsolosluğunda yapılan vize görüşmesinde vize memurları mülakatı İngilizce olarak yapmaktadırlar. Bu neden ile İngilizce seviyeniz bu vize görüşmesi sırasında sorulacak soruları anlayacak ve akıcı bir şekilde cevap verecek düzeyde olmalıdır. Bu soruların en başında vize memuru adaya neden Au Pair Amerika programına katılmayı seçtiğini soracaktır. Bu sorunun cevabı çok önemlidir. Vizenin alınıp alınamamasını belirleyecek kadar önem taşımaktadır. Bu sorunun arkasına sırasıyla Amerikalı aile detayları ile ilgili sorular ; adayın kişisel bilgileri ile ilgili sorular ; eğitim ve iş hayatı ( hangi firmada , ne kadar süredir hangi görevle çalıştığı ) ; finansal durumu ile ilgili sorular gelmektedir. Can alıcı sorular arasında adayın programı tamamladıktan sonra ne yapmayı planladığı , Türkiye’ye kendisini bağlayan kuvvetli bağların olup olmadığı , bu bağların ne olduğu gibi sorular gelmektedir. Bu temel soruların haricinde soruları çeşitlendirmek ve vize görüşmesini uzatmak vize memurunun insiyatifindedir.

Temel Sorular Haricindeki ek sorular ?

Bu ek sorular vize memurunun temel sorular ile tatmin olmadığı durumlarda adayı daha iyi tanımak için soracağı sorulardır. Bu ek sorular arasında adayın daha önce yurt dışına çıkıp çıkmadığı ; Amerika vizesine daha önce başvurup başvurmadığı ; vize reddi olup olmadığı ; ne kadar maaş aldığı ; bu program için ne kadar bir bütçe ayırdığı ; Amerika’da her hangi bir akrabası , arkadaşı yada tanıdığının olup olmadığı sayılabilir.

Au Pair hakları vize memurlarının sorduğu sorular arasındadır. Size Amerika’daki haklarınızı bilip bilmediğiniz sorulacaktır. Vize başvurusu esnasında size haklarınız ile ilgili bir broşür verilecektir. Ama Timoti Au Pair olarak sizleri vizeye daha iyi hazırlayabilmek adına bu broşürü vermekteyiz.

Au Pair Amerika vize randevusu nerden alınır ?

Au Pair Amerika vize randevusunu Amerikan konsolosluğu vize randevu sayfasından alabilirsiniz. Bu konuda Timoti Au Pair olarak sizlere yardımcı oluyoruz. Vize randevu zamanlaması oldukça önemlidir. Amerika’daki yetkili Au Pair acentesinden DS-2019 formunun orjinali geldikten sonra vize randevusu almakta fayda vardır.

Makalemizin başında da belirttiğimiz gibi Amerika Au Pair vizesi Amerika hayallerinizi gerçekleştirmenizin önündeki son engeldir. Bir çok zorluğu aşıp bu aşamaya gelen adayların vize reddi alarak Au Pair Amerika hayallerine veda etmeleri çok yazık olacaktır. Au pair Amerika hayallerinize veda etmek istemiyorsanız yılların deneyimi ve güveni Timoti Au Pair ile vize görüşmesine ücretsiz hazırlanın.

Au Pair hakkında 53 makale
Au Pair Amerika ve Au Pair İngiltere Programlarını 1989 dan günümüze kesintisiz hizmet veren Türkiye'nin en eski Au Pair Acentası

4 geri izleme / bildirim

  1. Au Pair Amerika Vize Soruları ve Cevaplarını bulacağınız makalemiz
  2. Au Pair Amerika Vizesi Nasıl Alınır ? Gerekli Evraklar Nelerdir ?
  3. Au Pair Vize Reddi - Au-Pair Amerika Vize Reddi Nedenleri?
  4. Au Pair Danışmanlık Şirketleri - Au-Pair Amerika Danışmanlık Şirketleri

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*