Au Pair Amerika Başvuru Ücretleri

Au Pair Amerika Başvuru Ücretleri
Au Pair Amerika Başvuru Ücretleri

Au Pair Amerika Başvuru Ücretleri diğer birçok yurtdışı eğitim programlarına göre çok düşüktür. Yurt dışında Eğitim aldığınız süreyi göz önünde bulundurursak ( 52 hafta baz alırsak ) ödenen Au Pair Amerika Başvuru Ücretleri yaklaşık olarak diğer yurt dışı eğitim programlarının ( dil kursları ) 1/10 kadardır. Bunun nedeni ise Au Pairlerin Amerikalı ailelerin yanında çalışarak yeme , içme ve konaklama ücreti için herhangi bir masraf yapmamalarıdır. Hatta Au Pairler Amerikalı ailelerden aldıkları haftalık cep harçlıklarının bir kısmını biriktirmeleri durumunda program için hiç bir ücret ödememiş gibi olurlar. Haftalık 195 Dolar cep harçlığı alındığını var sayarsak senelik yaklaşık 10.140 Dolar kazanılması mümkündür. Yani Yurt dışı dil eğitiminizi Au Pair Amerika Programı ile bedavaya getirebilirsiniz. Bu programı çok cazip kılan faktörlerin başında çok ekonomik olması gelmektedir. Tüm dünyadan her yıl yüzlerce genç bu program sayesinde İngilizcelerini geliştirmektedirler.

Au Pair Amerika Başvuru Ücretleri Nelerdir ?

  • Au Pair Amerika Acentalarının Aldığı Organizasyon Ücreti
  • Adayının Pasaport Ücreti
  • Au Pair Adayının Vize Ücreti
  • Au Pair Adayının SEVIS Ücreti
  • İkinci yıla uzatan adaylar State of Department a Agent Au Pairin belirteceği belli bir ödeme yaparlar

Yukarıda belirtiğimiz Au Pair Amerika Programına katılmak için ödeyeceğiniz ücretlerin haricinde bazı masraflarınız da olacaktır. Bu masrafların arasında bazı durumlarda sağlık raporu için yapacağınız masrafınızı sayabiliriz mesela. ( Aile hekiminizden hiç masraf yapmadan da alabilirsiniz sağlık raporunuzu ) . Yada biometrik fotoğraf çektirmek için yapacağınız küçük harcamalar gibi.

Pasaport ücretleri süreye göre değişmektedir. Genelde 10 Yıllık çıkartılması tavsiye edilir ve bunun ücreti cüzdan bedeli ile birlikte 2024 yılı için 8623 TL dir. Güncel pasaport ücretlerini Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü sitesinden takip edebilirsiniz.

Au Pair Amerika J1 Vizesi Ücreti 185 $ dır. Güncel vize ücretlerini Amerikan Başkonsolosluğu web sitesinden takip edebilirsiniz.

Au Pair Amerika SEVIS ücreti 35 $ dır.

Timoti Au Pair Organizasyon Ücretimiz 1100 $ dır. Ön Kayıt 200 Dolar ( Ön kayıt ücret iadesi yoktur ) , Aile eşleşmesini takiben 900 Dolar. Tüm ödemeleriniz konusunda Timoti Au Pair olarak bizler yardımcı olmaktayız. Yukarıda saydığımız ödemelerin haricinde yanınıza belli bir miktarda cep harçlığı almanızda fayda vardır. Her ne kadar Amerikalı aile tüm masraflarınızı karşılayacak olsa da , gider gitmez ilk haftalığınızı alana kadar özel ihtiyaçlarınız için belli bir miktara ihtiyacınız olacaktır.

Au Pair Amerika Programına katılan tüm adaylara Amerika’ya gidiş-dönüş uçak bileti , sağlık sigortası ve Amerika’da otelde program oryantasyon eğitimi ÜCRETSİZ olarak verilir. Ayrıca Au Pair Amerika Vize Danışmanlık hizmetimizde ÜCRETSİZDİR. Ayrıca tüm adaylarımıza dünyaca ünlü Renzulli Learning Eğitim sitesine bir yıllık abonelik hediye edilmektedir. Bunun yanında aileler Au Pairlerine senelik 500 Dolar eğitime katkı payı vermektedirler.

Yılların Deneyimi ve Güveni Timoti Au Pair . Bizleri aramadan karar vermeyin !!!