Yurtdışında Çalışarak İngilizce Öğrenmek

Yurtdışında çalışarak İngilizce öğrenmek
Yurtdışında Çalışarak İngilizce Öğrenmek

Yurtdışında çalışarak İngilizce öğrenmek denilince ilk akla gelen programlar arasında Amerika’da çocuk bakarak İngilizce öğrenme programı olan Au Pair Amerika Programı gelmektedir. Bu program sayesinde her yıl tüm dünyadan yüzlerce genç Amerikalı ailelerin çocuklarına bakarak İngilizcelerini geliştirmektedirler. Uzun süreli ( 12 – 24 ay ) olan Au Pair Amerika programı diğer yurt dışında çalışarak İngilizce öğrenme programlarına göre çok daha avantajlı bir programdır.

Au Pair Amerika Programının diğer Yurtdışında çalışarak İngilizce öğrenmek amaçlı programlara göre avantajaları nelerdir ?

En büyük avantajı yukarıda da belirtiğimiz gibi süresinin diğer yurt dışı eğitim programlarına göre daha uzun olmasıdır. Örnek verecek olursak Work and Travel programında bu süre 3 – 4 ay ile sınırlıdır. Bir yabancı dili iyi derecede öğrenmek , hızlı konuşmak ve hızlı konuşulanı anlamak o dilin ana dil olarak konuşulduğu ülkede uzun süre yaşamak ile doğru orantılıdır. Au Pair Amerika Programında günün büyük bir çoğunluğu Amerikalı aile ile geçirildiğinden dolayı sürekli İngilizce konuşma zorunluluğu vardır. Buda bu programa katılan kişilerin İngilizcelerini hızlı bir şekilde geliştirmeleri anlamına gelmektedir. Başka hiç bir programda gün içinde bu kadar çok İngilizce konuşma imkanı olmamaktadır. Ayrıca Amerikalı ailelerle karışılıklı konuşmalardaki kelime çeşitliliği sayesinde çok daha geniş kelime haznesine sahip olursunuz. Ayrıca Work and Travel gibi programlarda başka Türkler ile birlikte olmanız kuvvetle muhtemeldir. Buda arada Türkçe konuşulma ihtimalini artırmaktadır. Türkçe konuşmak ise İngilizceyi en iyi şekilde öğrenmeyi engelleyecek noktalardan bir tanesidir.

Au Pair Amerika Programının adaya sağladıkları nelerdir ?

Bu programın size sağladıkları arasında en önemli olanı yasal çalışma iznidir. Bu izin Amerika’da kaldığınız süre boyunca Türkiye’den hiç bir destek almadan dil eğitimi almanızı sağlamasıdır. Au Pair Amerika programına katılanlara Amerika’ya gidiş – dönüş uçak biletini ÜCRETSİZ olarak Amerikalı ortağımız vermektedir. Aynı şekilde Amerika’da Au Pairlik yaptığınız süre boyunca sağlık ve kaza sigortanızı Amerikalı acentemiz öder. Özel bir odanız olur. haftalık 195 Dolar bir cep harçlığı alırsınız. Hafta sonları izin kullanırısnız. Program sonunda 2 hafta ücretli tatil yapabilirsiniz. Senelik 500 Dolar eğitime katkı payı alırsınız. Bir otelde ücretsiz 3 günlük Au Pair Oryantasyon eğitimi sağlanır. Çoğu Amerikalı aile Au Pairlerine kendi ihtiyaçları içinde olmak üzere araba tahsis ederler. Genelde benzini aileler doldurmaktadır. Tüm zorunlu yaşamsal masraflarınız aile tarafından karşılanır.

Bu programa katılmak için aranan şartları Au Pair Amerika Başvuru Şartları bölümünde detaylıca bulabilirsiniz. Au Pair Amerika programına katılmak için en önemli kriterlerden bir tanesi de adayın İngilizce seviyesidir. İngilizce seviyesi olarak en az Intermediate seviye aranmaktadır. Seviyenizi sitemizdeki İngilizce Testini yaparak belirleyebilirsiniz.

Bu program ile daha geniş bilgiyi blog yazılarımızda bulabilirsiniz. Bu program çok fazla detay içerdiği için kafanıza takılan tüm sorulara yanıt bulmak için sitedeki canlı destek hattımızı yada whatsapp numaramızı kullanabilirsiniz.

Au Pair Danışmanlık Şirketleri
1989’dan Günümüze Timoti Au pair
Au Pair hakkında 53 makale
Au Pair Amerika ve Au Pair İngiltere Programlarını 1989 dan günümüze kesintisiz hizmet veren Türkiye'nin en eski Au Pair Acentası

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*