Au Pair Amerika Hakkında

Aupair Amerika hakkında
Aupair Amerika

Au Pair Amerika hakkında aklınıza takılan sorulara cevap bulabileceğiniz sadece Au Pair Amerika içerikli sitemiz. Au Pair Amerika programı Amerika’da çalışarak dil eğitimi almanın ; İngilizcenizi geliştirmenin en ekonomik ve en güvenilir yoludur. Programın genel tanımı kültür değişim programıdır. Bu programın amacı Amerikalı ailelerin yanında kalarak Amerikan kültüründen bir şeyler öğrenmek ve kendi kültürünüzden bir şeyleri Amerikalı aileye öğretmektir. Bu esnada da İngilizcenizi geliştirmektir. Tüm dünya gençliğinin katılabildiği bu program sayesinde programa katılan Au pairler aynı zamanda farklı ülke kültürlerini tanıma fırsatı da bulabilmektedirler.

Au Pair Amerika hakkında bilmeniz gerekenler :

Öncelikle bu program birçok web sitesinde bahsedildiği gibi toz pembe bir program değildir. Hiç tanımadığınız dil ve kültür farklılıkları olan bir aile ile 12 ay geçirmeniz gerekmektedir. Buna hazır mısınız ? Bu soruyu kendinize sorup cevaplamanız gerekmektedir. Cevabınız evet ise programın diğer detaylarını incelemeye geçebilirsiniz.

Nedir bu detaylar ?

Öncelikle programın içeriğini çok iyi araştırmalı ve öğrenmelisiniz. kafanızda hiç bir soru işareti kalmamalıdır. Sorularınızın büyük bir bölümünün cevaplarını ana sayfamızda ve blog yazılarımızda bulabilirsiniz. Bulamadığınız veya aklınıza takılan başka sorular var ise bizlere whatsapp yada canlı destek hattımızdan yazabilirsiniz. Programa katılmadan önce kafanızdaki tüm sorulara cevap bulmalısınız. Bu sayede programı başarı ile tamamlama şansınız o kadar fazla olacaktır. Programı iyi analiz etmiş ; her detayı öğrenmiş adayların program sırasında bir süpriz ile karşılaşmaları ve hayal kırıklığına uğrama ihtimalleri çok çok azdır.

Au Pairlerin kafasına takılan başlıca sorular nelerdir ?

* Kimler Au Pair Amerika Programına katılabilir ?

18-26 yaş grubunda ; bekar ; ehliyeti olan ; aktif araba kullanabilen ; Au pairlik yapmasına engel herhangi bir sağlık problemi olmayan , temiz bir sabıka kaydına sahip , en az B1 Intermediate seviyede İngilizce bilen , Sigara içmeyen , temiz sabıka kaydı olan , Amerika’da minimum 1 yıl kalabilecek herkes Au pair Amerika programına katılabilir. Daha detaylı bilgi için Au Pair Amerika başvuru şartları sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

*Amerikalı Aileler Au Pairlere ailenin bir ferdi gibi davranırlar mı ?

Aileden aileye değişmek ile birlikte bu sorunun cevabı evettir. Amerikalı aileler genellikle au pairlerine ailenin bir ferdi gibi kabul davranırlar. Ayrıca her türlü aile aktivitelerine dahil ederler. Çünkü aileler bilirler ki Au Pair kendini ne kadar çok Amerikalı ailenin bir ferdi gibi hissederse aile ile iletişimi bir o kadar kolay olacaktır. Kendini ailenin bir ferdi gibi hisseden Au Pairler de Amerikalı ailelerin çocuklarını kendi kardeşleri gibi benimsemekte ve ona göre davranmaktadırlar. Buda her iki tarafı da mutlu etmekte ve programın başarı ile yürümesini sağlamaktadır. Hiç bir aile evde mutsuz , kendini ailenin dışında sadece o evde çalışan gibi gören bir au pair istemez.

*Erkek adaylar Au Pair Amerika programına katılabilirler mi ?

Bu sorunun cevabı Evet olmak ile birlikte çok kolay olmadığını da belirtmek isteriz. Bu sorunun daha detaylı cevabını Erkek Au Pair başlıklı blog yazımızda bulabilirsiniz .

*Au Pair Amerika acentası seçerken nelere dikkat etmeliyim ?

Öncelikle bu programa uzun yıllarını vermiş , ağırlıklı olarak ve hatta sadece Au Pair programına odaklanmış acenteleri seçmelisiniz. Bu sorunuza daha detaylı cevabı Au Pair Amerika Acenteleri Seçerken başlıklı blog yazımızda bulabilirsiniz.

*Amerika’daki Au Pair acentelerinin lisanslı olup olmadıklarını nerden öğrenebilirim ?

Amerikan hükümentinin Home Office sayfasında bulabilirsiniz.

*Au Pair Amerika vizesi almak zor mudur ?

Esasında vasıfları au pair programına uygun adaylar için alınabilecek en kolay Amerika vizesidir. Yüklü miktarlarda kabarık banka hesaplarına gerek yoktur. İngilizce seviyeniz vize memurunun mülakatta soracağı soruları cevaplamaya yetmelidir. İngilizce seviyeni bu seviyede ise vizeyi büyük bir olasılık ile aldınız demektir. Zaten Timoti Au Pair olarak sizleri konsoloslukta yapılacak mülakat için en ince detayına kadar hazırlıyoruz. Au Pair Amerika vizesi hakkında geniş bilgiyi blog yazılarımızda bulabilirsiniz.

*Amerika’da Au Pair arayan aileleri kendim bulabilir miyim ?

Evet bulabilirsiniz ama bu konuda çok dikkatli olmalısınız. Sanal ortamda bulacağınız ailelere ne kadar güvenebilirsiniz ? Bu tür au pair arama sitelerinde kendilerini Amerika’da au pair arayan aile gibi gösteren çok fazla sayıda dolandırıcı bulunmaktadır. Bu konu ile detaylı bilgiliyi Amerika’da Au Pair arayan aileler başlıklı blog yazımızda bulabilirsiniz. Bizim de Approved Au Pair Agency lisansı ile üyesi olduğumuz Au Pair.com sitesi bu sitelerden güvenilir olanlarındandır. Buradan bulacağınız ailelerin Amerikalı lisanslı aupair acentesi olan Agent Au Pair üzerinde sizi alması gerekmektedir.

* Au Pair Amerika Başvurusu nasıl yapabilirim ?

Yukarıda belirttiğimiz kimler Au Pair Amerika programına katılabilir bölümündeki şartlarını sağlıyorsanız Au Pair Amerika Başvuru sayfamıza giderek başvuru hakkında daha detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Daha yüzlerce cevap bekleyen sorularınız için bizlere site içi canlı destek hattımızdan yada whatsapp numaramızdan ulaşabilirsiniz. Bizleri aramadan karar vermeyin. 1989 dan günümüze Timoti Au Pair. Sizlere bir telefon kadar yakınız.

Au Pair hakkında 53 makale
Au Pair Amerika ve Au Pair İngiltere Programlarını 1989 dan günümüze kesintisiz hizmet veren Türkiye'nin en eski Au Pair Acentası

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*