Au Pair Amerika Başvuru

Au Pair Amerika Başvuru
Au Pair Amerika Başvuru

Son Güncelleme Tarihi :

Au Pair Amerika başvuru formunu doldurmak Au Pair Amerika programına katılmak için ilk atılacak adımdır. Programı iyice araştırdıysanız ve size uygun olduğunu düşünüyorsanız Au Pair Amerika başvuru formunu doldurmak ile işe başlayabilirsiniz. Formu elimize ulaşan adaylara en kısa sürede geri dönüş yapmaktayız. Program şartlarını sağlayan Au Pair adaylarını eğer İstanbul’da yaşıyorlarsa yüz yüze görüşüp progamın tüm ince detaylarını anlatmak için ofisimize çağırmaktatyız. İstanbul dışından olan adaylar ile aynı görüşmeyi skype üzerinden kameralı görüntülü bir şekilde gerçekleştirmekteyiz.

Au Pair Amerika başvuru şartları nelerdir ?

Programın başvuru şartları arasında en önemli olan yaş sınırıdır. Au Pair Amerika yaş sınırı 18 – 26 yaşdır. Ama doğruyu söylemek gerekirse 18 – 19 yaş grubundaki adaylar pek tercih edilmezler. Üniversite mezunu ve iyi derecede araba kullanabilen adaylar aradıkları için zaten 18 – 19 yaş grubundakiler bu kriterleri kolay kolay sağlayamazlar. Program şartları arasında olmazsa olmaz ikinci şart ise bekar olmaktır. Amerikalı aileler evli yada bekar olma durumunu fazla önemsemeselerde Au Pair Amerika vize gereği adayların bekar olma zorunluluğu vardır. Amerikalı aile adayı evli olduğu halde kabul etmiş olsa dahi vize memuru adaya vizede red verecektir. Yaş sınırı ve bekar olmak ana iki başvuru şartıdır.

Diğer şartlar arasında İngilizce seviyeside oldukça önemli bir rol oynamaktadır. Bu konuya Au Pair Amerika İngilizce seviyesi başlıklı blog yazımızda oldukça detaylı bir şekilde değindik. Kısacda özetliyecek olursak Au Pair adaylarında aranan minimum İngilizce seviyesi Intermediate yani B1 seviyesidir. Ama bazı aileler Au Pairlerinin tercihen Upper-Intermediate yani B2 seviyesinde olmalarını isteyebilirler. Şu ana kadar bahsettiğimiz başvuru şartları haricinde Au Pair adaylarının herhangi bir sağlık probleminin yada kronik bir hastalığının olmaması gerekir.Adayların temiz bir adli sicil kaydına sahip olmaları gerekmektedir. Sigara içen adaylar programa kabul edilmezler. Program şartı olmamak ile birlikte yüzme bilmek , bisiklete binebilmek , hayvanları çok sevmek adaylarda aranan özelikler arasındadır.

Au Pair Amerika Programı katılım ücretleri :

Yurtdışı eğitim denilince kişilerin aklına hep yüksek astronomik ücretler gelmektedir. Haksızda sayılmazlar. Yurtdışında dil eğitimi almak günümüz ekonomik şartlarında oldukça pahalıdır. Bu sebep ile yurtdışında çalışarak dil eğitimi almak çok daha ekonomik ve karşılanabilir masraflar demektir. Amerika’da çalışarak ( bebek- çocuk bakarak ) dil eğitimi almak ( İngilizce öğrenmek ) için Au Pair Amerika programı çok büyük avantanjlar sağlamaktadır. Au Pairler Amerika’da hiç para harcamadan üstüne üstlük senelik 10.000 Doların üzerinde bir para kazanarak İngilizcelerini geliştirebilirler. Au Pair Adaylarının bu programa katılırken yapacakları masraf yurtdışına dil eğitimine gidenlerin yaptığı masraflar ile karşılaştırılamayacak kadar azdır.

Bu masraflar nelerdir ?

 • Timoti Au Pair Acenta organizasyon bedeli 1000 Dolar
 • Vize Ücreti 160 Dolar
 • Sevis Ücreti 35 Dolar
 • Pasaportunuz yoksa pasaport masrafı ( Güncel fiyatlar için )

Acenta Ücretimize dahil olanlar

 • Amerika’ya gidiş – dönüş uçak bileti
 • Tüm vize danışmanlık hizmetleri
 • Tüm program başvuru hizmetleri
 • Aile bulunması
 • Amerikada kalacağınız süre boyunca sağlıkve kaza sigortanız
 • 3 Günlük Amerika’daki bir otelde Au Pair oryantasyonunuz
 • Programı başarı ile tamamlayan adaylara 500 Dolar Eğitime katkı

Görüldüğü gibi başta yaptığınız 1195 Dolar gibi bir masrafı zaten program size fazlası ile geri ödemektedir. Program tarafından ÜCRETSİZ verilen Amerika’ya gidiş – dönüş uçak bileti ve 500 Dolarlık eğitime katkı payı ve aileden senelik aldığınzı yaklaşık 10.000 dolar cep harçlığı zaten başta yaptığınız masrafın çok çok üzerindedir. Amerika’da çalışarak dil eğitimi alacağınız bu program sayesinde cebinizden hiç para çıkmayacağı gibi üstüne belli bir miktar para ile dönmenizde mümkündür.

Au Pair Amerika başvuru evrakları nelerdir ?

Timoti Au Pair olarak tüm adaylarımızın hazırlayacağı başvuru evraklarına a dan z ye yardımcı olmaktayız. Örnek bir dosya vermek suretiyle adaylarımızın nasıl bir dosya hazırlayacakları hakkında bilgi sahibi olmalarını sağlamaktayız. Örnek bir Au Pair Amerika tanıtım videosu vererek Au Pair Amerika başvuru evrakları arasındaki en önemli yeri tutan bu videonun hazırlanmasında adaylarımıza büyük bir kolaylık sağlamaktayız. Çünkü aileler bu tanıtım videosuna çok önem vermektedirler. Aileler bu videolara göre adaylarını seçiyorlar demek yanlış olmayacaktır. Zaten yazılı olarak verilen au pair hakkındaki her detay Au Pair tanıtım videosunda yer almalıdır.

 • Pasaport fotokopisi
 • Ehliyet fotokopisi
 • Diploma
 • Transcript
 • Sağlık Raporu
 • Sabıka Kaydı ( e – devletten İngilizce olarak alınmalıdır )
 • 2 adet çocuk referansı
 • 1 adet karakter referansı
 • Au Pair tanıtım videosu
 • Çocuklar ile çekilmiş fotoğraflardan oluşan foto kolaj

1989’dan günümüze Türkiye’nin en eski Au Pair acentası olarak siz Au Pair adaylarımıza en iyi en güvenilir desteği vereceğimizden emin olabilirsiniz. Bizleri aramadan karar vermeyin. İletişim bilgilerimiz.

Amerika'da Au Pair Olmak
1989’dan Günümüze
admin hakkında 53 makale
Au Pair Amerika ve Au Pair İngiltere Programlarını 1989 dan günümüze kesintisiz hizmet veren Türkiye'nin en eski Au Pair Acentası

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*