Au Pair Amerika Başvuru

Au Pair Amerika Başvuru
Au Pair Amerika Başvuru

Au Pair Amerika başvuru formunu doldurmak Au Pair Amerika programına katılmak için atacağınız ilk adımdır. İlk olarak programı iyice araştırdıysanız ve size uygun olduğunu düşünüyorsanız Au Pair Amerika başvuru formunu doldurmak ile işe başlayabilirsiniz. Formu elimize ulaşan adaylara en kısa sürede geri dönüş yapmaktayız. Öncelikle program şartlarını sağlayan Au Pair adaylarını eğer İstanbul’da yaşıyorlarsa yüz yüze görüşmek ve programın tüm ince detaylarını anlatmak için ofisimize çağırmaktayız. Ancak İstanbul dışından olan adaylar ile aynı görüşmeyi skype üzerinden kameralı görüntülü bir şekilde gerçekleştirmekteyiz.

Au Pair Amerika başvuru şartları nelerdir ?

Programın başvuru şartları arasında en önemli olan yaş sınırıdır. Çünkü Au Pair Amerika yaş aralığı 18 – 26 olarak belirlenmiştir. Ama doğruyu söylemek gerekirse 18 – 19 yaş grubundaki adaylar pek tercih edilmezler. Üniversite mezunu ve iyi derecede araba kullanabilen adaylar aradıkları için zaten 18 – 19 yaş grubundakiler bu kriterleri kolay kolay sağlayamazlar. Program şartları arasında olmazsa olmaz ikinci şart ise bekar olmaktır. Amerikalı aileler evli yada bekar olma durumunu fazla önemsemeseler de Au Pair Amerika vize gereği adayların bekar olma zorunluluğu vardır. Amerikalı aile adayı evli olduğu halde kabul etmiş olsa dahi vize memuru adaya vizede red verecektir. Özellikle yaş sınırı ve bekar olmak ana iki vize başvuru şartıdır.

Diğer şartlar arasında İngilizce seviyesi de oldukça önemli bir rol oynamaktadır. Bu konuya Au Pair Amerika İngilizce seviyesi başlıklı blog yazımızda oldukça detaylı bir şekilde değindik. Kısaca özetliyecek olursak Au Pair adaylarında aranan minimum İngilizce seviyesi Intermediate yani B1 seviyesidir. Ama bazı aileler Au Pairlerinin tercihen Upper-Intermediate yani B2 seviyesinde İngilizce bilmelerini isteyebilirler. Şu ana kadar bahsettiğimiz başvuru şartları haricinde Au Pair adaylarının herhangi bir sağlık probleminin yada kronik bir hastalığının olmaması gerekir. Adayların temiz bir adli sicil kaydına sahip olmaları gerekmektedir. Adaylar çocuk ve bebek bakım deneyimlerini alacakları referans mektupları ile kanıtlamak zorundadırlar. Sigara içen adaylar programa kabul edilmezler. Program şartı olmamak ile birlikte yüzme bilmek , bisiklete binebilmek , hayvanları çok sevmek adaylarda aranan özelikler arasındadır. Sportif ve outdoor aktivitelerini sevmek de Amerikalı aileler tarafından au pairlerde aranan özelikler arasında sayılabilir.

Au Pair Amerika Programı katılım ücretleri :

Yurt dışı eğitim denilince kişilerin aklına hep yüksek astronomik ücretler gelmektedir. Haksız da sayılmazlar. Çünkü yurt dışında dil eğitimi almak günümüz ekonomik şartlarında oldukça pahalıdır. Bu nedenle yurt dışında çalışarak dil eğitimi almak çok daha ekonomik ve karşılanabilir masraflar demektir. Amerika’da çalışarak ( bebek- çocuk bakarak ) dil eğitimi almak ( İngilizce öğrenmek ) için Au Pair Amerika programı çok büyük avantajlar sağlamaktadır. Au Pairler Amerika’da hiç para harcamadan üstüne üstlük senelik 10.000 Doların üzerinde bir para kazanarak İngilizcelerini geliştirebilirler. Ayrıca Au Pair Adaylarının bu programa katılırken yapacakları masraf yurt dışına dil eğitimine gidenlerin yaptığı masraflar ile karşılaştırılamayacak kadar azdır.

Bu masraflar nelerdir ?

 • Timoti Au Pair Acenta organizasyon bedeli 1000 Dolar
 • Vize Ücreti 160 Dolar
 • Sevis Ücreti 35 Dolar
 • Pasaportunuz yoksa pasaport masrafı ( Güncel fiyatlar için )

Acenta Ücretimize dahil olanlar

 • Amerika’ya gidiş – dönüş uçak bileti
 • Tüm vize danışmanlık hizmetleri
 • Tüm program başvuru hizmetleri
 • Aile bulunması
 • Amerika’da kalacağınız süre boyunca sağlık ve kaza sigortanız
 • 3 Günlük Amerika’daki bir otelde Au Pair oryantasyonunuz
 • Programı başarı ile tamamlayan adaylara 500 Dolar Eğitime katkı

Program görüldüğü gibi başta yaptığınız 1195 Dolar harcamayı zaten size fazlası ile geri ödemektedir. Program tarafından ÜCRETSİZ verilen Amerika’ya gidiş – dönüş uçak bileti ve 500 Dolarlık eğitime katkı payı ve aileden senelik aldığınız yaklaşık 10.000 dolar cep harçlığı zaten başta yaptığınız masrafın çok çok üzerindedir. Amerika’da çalışarak dil eğitimi alacağınız bu program sayesinde cebinizden hiç para çıkmayacağı gibi üstüne belli bir miktar para ile dönmeniz bile mümkündür.

Au Pair Amerika başvuru evrakları nelerdir ?

Timoti Au Pair olarak tüm adaylarımızın hazırlayacağı başvuru evraklarına A dan Z ye yardımcı olmaktayız. Örnek bir dosya vermek suretiyle adaylarımızın nasıl bir dosya hazırlayacakları hakkında bilgi sahibi olmalarını sağlamaktayız. Örnek bir Au Pair Amerika tanıtım videosu vererek Au Pair Amerika başvuru evrakları arasındaki en önemli yeri tutan bu videonun hazırlanmasında adaylarımıza büyük bir kolaylık sağlamaktayız. Çünkü aileler bu tanıtım videosuna çok önem vermektedirler. Aileler bu videolara göre adaylarını seçiyorlar demek yanlış olmayacaktır. Zaten yazılı olarak verilen au pair hakkındaki her detay Au Pair tanıtım videosunda yer almalıdır.

 • Pasaport fotokopisi
 • Ehliyet fotokopisi
 • Diploma
 • Transcript
 • Sağlık Raporu
 • Sabıka Kaydı ( e – devletten İngilizce olarak alınmalıdır )
 • 2 adet çocuk referansı
 • 2 adet karakter referansı
 • Au Pair tanıtım videosu
 • Çocuklar ile çekilmiş fotoğraflar

Au Pair Amerika başvuru süreci nasıl işler ?

Başvuru formu elimize ulaşan adaylar ile yukarda belirttiğimiz gibi ofisimizde yüz yüze yada skype üzerinden canlı bir mülakat yaparız. Bu mülakatın amacı adayın au pairliğe uygun olup olmadığını test etmektir. Mülakatın bir bölümünü İngilizce olarak yapmaktayız. Mülakatı geçen adaylara hazırlayacakları dosyanın örneklerini de içeren detaylı bir e-posta gönderiyoruz. Bu e-posta sayesinde adaylar Au Pair Amerika başvuru dosyalarını eksiksiz bir şekilde kolayca hazırlayabilirler. Adaylara dosya hazırlama aşamasında Timoti Au Pair olarak her türlüğü desteği vermekteyiz. Dosya hazırlama işleminin ardından adayın dosyası online sisteme yüklenmektedir. Dosyası sisteme yüklenen adaylar Amerikalı ortağımız tarafından au pair almak için başvuru yapmış ailelere sunum yapılmaktadır. Aileler sistemden kendilerine önerilen au pair adayının dosyalarını incelemektedirler. Uygun buldukları au pair adayları ile e-posta , whatsapp yada skype üzerinden temasa geçmektedirler.

Aileler ile eşleşme nasıl olmaktadır ?

Temasa geçtikleri au pair adayı ile aileler skype üzerinden görüntülü olarak 2 – 3 kez görüşme yaparlar. İki tarafta bu görüşmelerde birbirlerini tanımaya çalışmaktadırlar. Bu görüşmelerin sonucunda iki tarafın tüm detaylarda anlaşmaları durumda eşleşme tamamlanmış olur. İki tarafta kendi acentelerine anlaştıklarını beyan ederler. Eşleşmeyi takiben vize süreci başlar. Birçok makalemizde belirtiğimiz gibi vize süreci programın en can alıcı noktasıdır. Çünkü vize alınamadığı taktirde onca emek ve zaman boşa gitmekte ve Au Pair Amerika hayallerine veda edilmektedir. Bu sebeptendir ki Timoti Au Pair olarak vize konusuna çok önem vermekteyiz. Amerikan Konsolosluğunda yapılan au pair vize mülakatı İngilizce yapılmaktadır. Yılların tecrübesi ile Au Pair Amerika vize başarı oranımız % 100 e yakındır. Ayrıca konsoloslukta sorulabilecek tüm soruları sizlere vermekte ve sizleri detaylıca çalıştırmaktayız. Vize konusunda aklınıza takılan tüm soruları Au Pair Amerika Vizesi başlıklı makalemizde bulabilirsiniz. Unutmayın ki vize tecrübe işidir.

Amerikalı ortağımız vizesini alan adaylara Amerika uçak biletleri ÜCRETSİZ olarak alınır. Bu aşamadan sonra artık Au Pairlerimizi tatlı bir heyecan sarmaya başlar. Güvenli bir uçuştan sonra Au Pailerimiz Amerikalı ortağımızın yaptığı bir organizasyon ile havalimanından karşılanarak 3 günlük Au Pair oryantasyonuna tabi tutulacakları otellerine götürülürler. Bu oryantasyon ile ilgili tüm detayları Au Pair Amerika Oryantasyonu başlıklı blog yazımızda bulabilirsiniz. Oryantasyon bitiminde bu sefer Amerikalı ailelerin yapmış olduğu bir organizasyon ile Au Pairlerimiz Amerikalı ailelerinin yanına giderek Amerika’daki hayatlarına başlarlar. Şu an Covid-19 sebebi ile oryantasyon eğitimimiz online yapılmaktadır. Au Pairlerimiz direkt Amerikalı ailelerinin yanına uçmaktadırlar. Covid-19 salgınının bitmesi ile tekrar yüz yüze oryantasyon eğitimimizin başlamasını umuyoruz.

Amerika’daki yerel temsilcilerimiz :

Amerika’daki ilk günlerinizde sizlere en büyük destek yerel au pair temsilcilerinden gelmektedir. Timoti Au Pair olarak Amerika’da 2 tane Türk yerel temsilcimiz bulunmaktadır. Adaylarımızı Amerika’ya gitmeden önce Amerika’daki Türk yerel temsilcilerimiz ile tanıştırmaktayız. Daha önce Amerika’da Au Pairlik yapmış olan yerel temsilcilerimiz au pairlerimizi en iyi anlayacak kişilerdir. Türk yerel temsilcilerimiz ile görüşmelerin sonucunda Au Pairlerimizin aklında hiç bir soru işareti kalmamaktadır.

Bir Au Pairin günlük yaşantısı hakkında detaylı bilgi edinmek için blog yazılarımızdan olan Au Pair Günlük yaşantısı başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

1989’dan günümüze Türkiye’nin en eski Au Pair acentesi olarak siz Au Pair adaylarımıza en iyi ve en güvenilir desteği vereceğimizden emin olabilirsiniz. Bizi bizler ile gidenlere sorun. Bizleri aramadan karar vermeyin. İletişim bilgilerimiz.

Amerika'da Au Pair Olmak
1989’dan Günümüze
Au Pair hakkında 53 makale
Au Pair Amerika ve Au Pair İngiltere Programlarını 1989 dan günümüze kesintisiz hizmet veren Türkiye'nin en eski Au Pair Acentası

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*