Au Pair Amerika J1 Vizesi

Au Pair Amerika Vizesi J1 vizesi olarak bilinen bir vize türüdür. Bu vizeye başvurabilmeniz için Amerika’daki Amerikan hükümeti tarafından lisanslandırılmış bir Au Pair acentasının sizi bir ailenin yanına yerleştirmesi ve DS 2019 formunu düzenleyerek tarafınıza göndermesi gerekmektedir. Bu Form olmadan Au Pair Amerika J1 vizesine başvuramazsınız. Buda demek oluyor ki Au Pair Amerika J1 vizesi için bir acenta kullanma zorunluluğu vardır. Amerikan Hükümeti programı kontrol altında tutabilmek adına çok az sayıda au pair acentasını yetkilendirmiştir. Bu au pair acentalarına lisans vermiştir. Bu Au Pair Amerika Acentaları haricinde hiç kimse Amerika’da Au Pair yerleştirmesi yapamaz. İnternetteki bazı dolandırıcılık olaylarına dikkat etmelisiniz. Size kendilerini aile gibi tanıtıp para isteyen kişiler mevcuttur. Bu tür kişi ve sitelere çok dikkat etmelisiniz. kesinlikle bu kişi ve sitelere itibar etmeyiniz. Unutmayınız ki Au Pair Amerika Programı sadece ve sadece Amerikan hükümetinin onayladığı Amerikalı acentalar ve onların Türkiye’deki temsilcileri üzerinden yapılmaktadır.

Au Pair Amerika J1 Vizesi Başvuru Formu DS 160

Au Pair Amerika vizesi başvurunuzu konsolosluğun online vize başvuru sitesi üzerindeki DS 160 formunu doldurmak suretiyle yapabilirsiniz. Bu formu doldururken dikkat etmeniz gereken bir çok nokta vardır. DS 160 formu nasıl doldurulur başlıklı yakında yazacağımız makalede tüm detayları bulabileceksiniz. Bu formu doldururken profesyonel bir yardım almanızda fayda vardır. Bu formu doldururken yapacağınız bir hata vizenizin red olmasına neden olacaktır. Tüm Au Pairlerimizin DS 160 Formlarının doldurulup Au Pair Amerika J1 vize başvurusu tarafımızdan itina ile yapılmaktadır. Çünkü Programın yaygınlaşması ve Türk Au Pairlere Amerikalı ailelerin taleplerinin artması için vize başarı oranı çok önemlidir. Vize reddi alan bir Türk Au Pair yüzünden bir Amerikalı aile zor durumda kalacak ve bir daha bu kötü deneyimi yüzünden Türk Au Pair almayacaktır. Kendi almadığı gibi kendi çevresindeki ailelerede bu kötü deneyiminden bahsederek onlarında Türk au pair almasının önünde bir engel teşkil edecektir.

Bu sebep ile bize başvuran adaylarımızın öncelikle Au Pair Amerika Kabul Şartlarına uyup uymadıklarına daha sonrada Au Pair Amerika vizesi almalarında her hangi bir sıkıntı olup olmadığını kontrol etmekteyiz.

Au Pair hakkında 53 makale
Au Pair Amerika ve Au Pair İngiltere Programlarını 1989 dan günümüze kesintisiz hizmet veren Türkiye'nin en eski Au Pair Acentası

4 geri izleme / bildirim

  1. Au Pair DS-2019 Formu Nedir ? DS-2019 hakkında bilmeniz gerekenler
  2. DS-2019 Formunuzda dikkat edilecekler konusunda ücretsiz danışmanlık ?
  3. Amerika'da çalışarak dil eğitimi - Au Pair Amerika Programı
  4. Erkek Au Pair Alan Ülkeler hangileridir ? Erkek Au Pair Amerika

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*