Au Pair Amerika Vizesini Öğrenci Vizesine Çevirmek

au pair amerika vizesini öğrenci vizesine çevirmek
au pair amerika vizesini öğrenci vizesine çevirmek

Au Pair Amerika vizesini öğrenci vizesine çevirmek yasal olarak mümkündür. Birçok Au Pair Amerika’da bir yada iki yıl au pairlik yaptıktan ve İngilizcelerini çok ileri bir seviyeye çıkardıktan sonra vizelerini Amerika F1 öğrenci vizesine çevirterek akademik kariyerlerine devam edebilmektedirler. Genel olarak vizenin onaylanması için bir çok detay vardır. Ama bunların en başında inandırıcılık gelmektedir. 2 yıl Amerika’da Au Pairlik yaptıktan sonra İngilizcemi geliştiremedim o yüzden İngilizcemi geliştirmek üzere Intermediate seviyesinde bir genel İngilizce kursuna yazıldım bu neden ile Au Pair Amerika vizesini öğrenci vizesine çevirmek istiyorum denilmesi Amerikan göçmenlik bürosu tarafından pek inandırıcı bulunmayabilir. Okumayı planladığınız seviyenin en az Advance ve hatta TOEFL hazırlık düzeyinde olmasında fayda vardır. Tabii bir üniversitede lisans yada yüksek lisans eğitimi alacak olmanız Au Pair vizenizi öğrenci vizesine çevirmenizi çok daha kolaylaştıracaktır.

Au Pair Amerika vizesini öğrenci vizesine çevirmek için ne yapmalıyım ?

Öncelikle tam zamanlı öğrenci olduğunuzda okul giderleriniz dahil tüm giderlerinizi karşılayabilecek bir ekonomik güce sahip olduğunuzu kanıtlamanız gerekmektedir. Bu ekonomik güç Amerika’da eğitim için kalacağınız süre ile doğru orantılı olacaktır. Ne kadar bir bütçeye ihtiyaç duyacağınızı eğitim alacağınız okul ile görüşebilirsiniz. Öğrenci işlerindeki yetkililer okulun eğitim masraflarını ve kalacağınız süre içinde yaklaşık konaklama ve yaşam giderleriniz hakkında bilgi vereceklerdir. Size kalan ise yaklaşık bu bütçeyi hangi kaynaklardan karşılayacağınızı Amerikan göçmen ofisine kanıtlamak olacaktır. Eğitim alacağınız kurum sizi kabul ettikten sonra I-20 denilen formu düzenleyecektir. Bu formu aldıktan sonra artık au pair vizenizi öğrenci vizesine çevirmeye hazırsınız demektir.

Bunu yapmanın iki yolu vardır. Birinci yol Türkiye’ye geri dönüp Türkiye’den Amerikan F1 öğrenci vizesine başvurmaktır. Birçok bunu aday tercih etmemektedir. İkinci yol ise Amerika’da I-539 formunu doldurup destekleyici belgeler ( Okulun düzenlediği I-20 formu ile finansal gücünüzü kanıtlayan banka cüzdanları yada banka yazıları ) ile Amerikan göçmenlik bürosuna göndermektir. İkinci yol daha çok tercih edilmektedir. Bunun en önemli nedenlerinden bir tanesi Türkiye’ye git gel uçak bileti masraflarının olmamasıdır. Diğeri ise Türkiye’deki konsoloslukta vize red riski olmasıdır.

Au Pair vizesini öğrenci vizesine çevirmek ne kadar sürer ?

Net bir süre vermek oldukça zordur. Adaydan adaya ve dönemden döneme bu süre değişmektedir. Göçmenlik bürosunun yoğun olduğu dönemlerde vizenin sonuçlanması oldukça uzun sürebilmektedir. Buradaki en büyük avantaj göçmenlik bürosuna vizenizi au pair vizesinden öğrenci vizesine değiştirmek için başvurduğunuz andan itibaren vize sonuçlanana kadar yasal olarak Amerika’da kalma hakkınızın olmasıdır. Bu süreç bazen 2 – 3 ayı bulabilmektedir.

Amerika’da bir çok okulun temsilciliğini yapmaktayız. Bu okulların önde gelenleri arasında EC , Kaplan ,St Giles ve LSI sayılabilir. Au Pair vizenizi öğrenci vizesine çevirmek istiyorsanız iletişim bilgilerimizden hemen bizle temasa geçip ÜCRETSİZ danışmanlığımızdan faydalanabilirsiniz…

1989’dan Günümüze

Au Pair hakkında 53 makale
Au Pair Amerika ve Au Pair İngiltere Programlarını 1989 dan günümüze kesintisiz hizmet veren Türkiye'nin en eski Au Pair Acentası

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*