Au Pair Amerika Başvuru Şartları

Au Pair Amerika Başvuru Şartları

Au Pair Amerika Başvuru Şartları aşağıda  maddeler halinde belirtilmiştir. Tercih sebebidir olarak belirtilmişlerin haricindeki tüm maddeleri adaylar sağlamak zorundadırlar. İlk iki madde Au Pair Amerika vize şartıdır.

 • 18 -26 Yaş Grubunda Olmak
 • Bekar Olmak
 • Üniversite Mezunu Olmak ( Tercih Sebebidir )
 • Sürücü Belgesine Sahip Olmak ( İyi Derecede Araba Kullanmak )
 • İyi Derecede İngilizce Bilmek ( Intermediate  tercihen Upper- Intermediate ) İngilizce testimizi yaparak seviyenizi belirleyin. İngilizce testimizi yapmak için Test Linkimizi tıklayınız
 • Sigara İçmemek
 • Amerika’da En Az 12 Ay Kalabilmek
 • Çocuk ( Özelikle Bebek ) Bakım Deneyimine Sahip Olmak
 • Herhangi bir sağlık problemi olmamak. ( Sağlık Raporu istenmektedir )
 • Hayvanları sevmek ve korkmamak
 • Vize alabilecek şartlara sahip olmak. Bu şartları Au Pair Amerika J1 Vizesi makalemizde bulabilirsiniz.
 • Temiz bir sabıka kaydına sahip olmak.
Au Pair Amerika Başvuru Şartları

Yukarıdaki Au Pair Amerika başvuru şartlarının sağlanması durumunda programa kabul edilebilmeniz için colorcode karakter testine tabii tutulmanız gerekmektedir. Au Pair adayları bu karakter testini yapmalarını takiben gerek olması halinde Amerikalı Au Pair şirketimiz ile skype üzerinden görüntülü bir mülakata tabii tutulurlar. Bu mülakat sonucunda Amerikalı Au Pair şirketimizin onay verdiği adaylar, ailelere sunulmak üzere dosya hazırlamaya başlayabilirler. Dosyanın içeriği çok önemlidir. Çünkü aileler au pairlerini bu dosyalara göre seçmektedirler. Bu konu ile ilgili detaylı bilgiyi Au Pair adaylarının hazırlaması gereken evraklar makalemizde bulabilirsiniz. Dosya hazırlama konusunda adaylarımıza yardımcı olmaktayız.

Au Pair Amerika başvuru şartları arasında yaş aralığı şartı önemlidir.

Amerikalı aileler vasıfları çok iyi olan bir adayı yaşı 28 de olsa kabul edebilirler ama burda olay ailelerin kabul edip etmemesi değil Amerikan hükümetinin koymuş olduğu yaş sınırı kuralıdır. Bu yaş aralığına uymayan adaylar Au Pair Amerika J1 vizesi alamazlar. Yaş konusunda tereddüte yer vermemek için 28 yaşından gün almamış adaylar olarak özetleyebiliriz. Yani 26 yıl 11 aylık olan adaylar Au Pair Amerika Programına başvurabilirler.  Dikkat etmeniz gereken kural vizeye başvurduğunuz gün 28 yaşınızdan gün almamış olmanızdır. Bu sebep ile aile bulunma süreci ve tüm işlemleri göz önünde bulundurursak başvurunuzu en az yaş limitinizden 7 – 8 ay önce yapmalısınız. Dönemlere göre ve adaydan adaya değişmek ile birlikte aile bulunma süreleri 1 – 4 ay arasında değişmektedir.

Bu programda tüm dünyadan rekabet oldukça yüksektir. Program standart koşullarının yanında adayın artı özeliklere sahip olması aile bulunmasında önemli bir rol oynamaktadır. Başka bir deyişle adayların vasıflarının yüksek olması aile bulmak açısından oldukça önem taşır. Vasıfları yüksek olan adaylara kısa sürede aile bulabilmekteyiz.

Nedir bu vasıflar ?

İlk olarak adayın çocuk deneyimlerinin fazla olmasını sayabiliriz. Daha sonra adayın mezun olduğu bölüm oldukça önem taşımaktadır. Örneğin çocuk gelişimi mezunu bir aday bir çok adaya göre daha avantajlıdır. Bunun yanında profesyonel olarak bir spor dalıyla uğraşmak au pair adaylarını bir adım öne çıkarmaktadır. Aynı zamanda konservatuar mezunu adaylar da oldukça rağbet gören adaylar arasında sayılmaktadır. Bunların haricinde uzun süredir aktif sürücü olmakta önemlidir.

Au Pair Amerika programı hakkında aklınıza takılan her konuyu Au Pair Amerika ana sayfamızda bulacağınızdan eminiz ama yinede aklınıza takılan sorular için bizler ile iletişim sayfamızdan temasa geçmekten lütfen çekinmeyin. Ayrıca sayfamızdaki Canlı Destek Hizmetleri kanalı ile de bize sorularınızı iletebilirsiniz. Bu Programın başarısı siz Au Pair adaylarının program hakkında en ince detaya kadar bilgilendirilmesinden geçmektedir.Bu nedenle Timoti Au Pair olarak adaylarımızı en ince detaya kadar bilgilendirmekteyiz.

Formu elimize ulaşan adaylarımıza en kısa sürede geri dönüş yapmaktayız.

Au Pair Amerika Başvuru Formu :