Au Pair Amerika Başvuru Evrakları

Au Pair Amerika Başvuru Evrakları

Au Pair Amerika Başvuru Evrakları sayıca oldukça fazla ve titizlik ile hazırlanması gereken evraklardır. Birçok evrak matbu olarak basılmış ve size doldurulması için verilen evraklardır.

Nedir bu doldurulması gereken Au Pair Amerika başvuru evrakları ?

Bunların en başında Au Pair başvuru formu gelmektedir. Bu formu çok dikkatli doldurmanız gerekmektedir. Çünkü bu form Amerikalı Au Pair Acentelerinin web sitelerinde yayımlanacak ve Amerikalı aileler bu formları görebileceklerdir. Aileler genellikle ön elemeleri bu formlara bakarak yapmaktadırlar. Çünkü bu formlarda sizin bütün vasıflarınız ( İngilizce seviyeniz , eğitim durumunuz , araba kullanma sıklığınız , çocuk deneyimleriniz , bakmak istediğiniz yaş grupları , hayvan sevginiz , hobileriniz, sportif faaliyetleriniz gibi ) yer almaktadır. Formunuz tamamen gerçekleri yansıtmalıdır. Aksi taktirde bir aile tarafından kabul edilip aile yanına ulaştıktan sonra formdaki bazı bilgilerin doğru olmadığının anlaşılması sonucunda Türkiye’ye geri gönderilebilirsiniz.

İkinci doldurulması gereken matbu evrak ise sağlık raporunuzdur. Acente tarafından size verilen bu matbu evrağı doktorunuza doldurtup kaşeletip ve imzalatmalısınız. Özel doktor tarafından kaşelenmiş ve imzalanmış raporlarda program tarafından kabul edilmektedir. Bu rapordaki en önemli nokta olduğunuz aşılar ve bunların tarihleridir. Türkiye’de genelde aşı karnesi tutulması yaygın olmadığı için bu konuyu doktorunuz ile konuşup bir netlik kazandırmalısınız. Programın şart koştuğu aşıları olmamış adaylar programa kabul edilmezler.

Üçüncü olarak çocuk ve karakter referans evrakları gelmektedir.. Bunlarda yine size referans verecek kişiler tarafından dikkatlice oldurulmalı ve imzalanmalıdır. Referans kontrolü yapılabilmesi için referans veren kişilerin adres ve telefonları açık ve net olarak belirtilmelidir. 0 – 2 yaş grubu referanslarda bebek bakımı 200 saat ve üzeri olmalıdır. Referans veren kişiler birinci derece akraba olmamalıdır. Çocuk bakım referanslarında bakım saatleri ne kadar yüksek ise ailelerin sizi seçme olasılığı o kadar artacaktır.

Diğer Başvuru Evrakları :

 • Çocuklar ile fotoğraflar
 • Kendinizi tanıtan video
 • Aileye hitaben yazılacak Dear Family başlıklı mektup
 • Sabık kaydı
 • Diplomalarınız
 • Varsa Sertifikalarınız ( ilk yardım )
 • Ehliyet fotokopiniz
 • Program Yetkilisi tarafından yapılacak psikometrik test sonucu
 • Program Yetkilisi tarafından yapılacak mülakat raporu

Çocuklar ile çekilmiş fotoğraflar nasıl olmalı ?

Au Pair Amerika Olumsuz Yorumları

Profil resmi olarak yukarıdaki resimdeki gibi doğal , yakın çekim , güler yüzlü olmalıdır. Kurgulandığı çok belli olan resimler Amerikalı aileler tarafından kabul görmezler. Çocuklar ile değişik aktiviteler yaparken çekilmiş fotoğraflarda önemlidir. Oyun oynarken , yemek yedirirken , ders çalışırken , spor yaparken , yaş günü partilerinde çekilmiş fotoğrafları da dosyanıza eklemelisiniz. 0 -2 yaş grubuna bakacak adayların bebekler ile çekişmiş fotoğrafları şarttır. Alt değiştirme , mama yedirme , banyo yaptırma , puset ile gezdirme gibi fotoğraflar eklenmelidir. Unutmayın ki aileler bu resimlere bakarak sizin çocuklar ile ilgili deneyimlerinizi anlamaya çalışmaktadırlar.

Au Pair amerika Tanıtım Videosu nasıl olmalıdır ?

Au Pair Amerika Tanıtım Videosu Nasıl Olmalıdır ?

Au Pair Amerika Tanıtım Videosu nasıl olmalıdır makalemizden tüm detayları öğrenebilirsiniz. Yukarıda kısa bir kesit yayımladığımız video size bir fikir vermek amaçlıdır. Videonuz ne kadar detaylı ve samimi olursa ailelerin sizi seçme ihtimalleri o kadar artacaktır. Çünkü Aileler duyduklarına yada okuduklarına değil gördüklerine göre aday seçeceklerdir.

Sabıka kaydınızı e-devlet üzerinden alabilirsiniz. Au Pair Amerika Programına katılabilmeniz için her hangi bir sabıka kaydınızın olmaması gerekmektedir.

Ehliyetinizin renkli önlü arkalı fotokopisini çektirmelisiniz. Ehliyetiniz En az B sınıfı ve en az 1 yıllık olmalıdır. Tabii iş ehliyete sahip olmak ile bitmemektedir. İyi derecede araba kullanabiliyor olmanız gerekmektedir. Amerikalı aile için en değerli varlıkları olan çocuklarını emanet edecekleri au pairlerinin iyi derecede araba kullanabiliyor olması çok önemlidir. Hiç bir aile acemi bir sürücüye çocuklarını emanet etmeyecektir. Amerika’da Au pairlere verilen arabaların çoğu otomatik vitesli arabalardır. Amerika’ya gittikten 3 ay içerisinde Amerikan ehliyetinizi almanız gerekecektir. Bazı eyaletlerde bu süre değişebilir. Amerika’da ehliyet almanıza bölge temsilcilerimiz yardımcı olacaklardır.

Au Pair Amerika Başvuru Evrakları ne kadar detaylı ve titiz hazırlanırsa özellikle resimler ve video ne kadar özenli ise bir Amerikalı aile yanına yerleşme sürenizde o kadar kısalacaktır. Timoti Au Pair olarak Au Pair Amerika başvuru evraklarını hazırlamanızda A ‘dan Z ye yardımcı olmaktayız.

Au Pair hakkında 53 makale
Au Pair Amerika ve Au Pair İngiltere Programlarını 1989 dan günümüze kesintisiz hizmet veren Türkiye'nin en eski Au Pair Acentası

3 geri izleme / bildirim

 1. Au Pair Danışmanlık Şirketleri - Au-Pair Amerika Danışmanlık Şirketleri
 2. Au Pair Amerika Başvuru Koşulları ve Başvuru evrakları nelerdir ?
 3. Au Pair Amerika İstanbul Acentaları - 1989'dan Günümüze Timoti Au Pair

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*