Au Pair Hangi Ülkelerde Var?

Au Pair Hangi Ülkelerde Var
Au Pair Hangi Ülkelerde Var ?

Au Pair hangi ülkelerde var ? Au Pairlik bir çok Avrupa ülkesinde yapılmaktadır. Avrupa ülkelerinin haricinde Amerika Birleşik Devletleri , Kanada , Yeni Zelanda ve Avustralya gibi ülkelerde de Au Pairlik yapılmaktadır. Ama tüm dünyada Au Pairlik yapılmak için en çok tercih edilen ülke Amerika’dır , Amerika’yı İngiltere takip etmektedir. Amerika hemen hemen tüm dünyadan Au Pair kabul etmektedir. Buda Amerika’yı au pairlik progamında en popüler yapmaktadır. Birçok avrupa ülkesi sınırlı sayıda ülkeden au pair almaktadır. Mesela İngiltere sadece Avrupa Birliği ülkelerinde au pair almaktadır. Uzakdoğu , Afrika ve Güney Amerika ülkelerinden au pair almamaktadır. 2008 yılına kadar Türkiye’den au pair alan İngiltere malesef 2008 de yaptıkları bir yasal değişiklikle Türkiye’den aupair alımını durdurmuşlardır.

Au Pair hangi ülkelerde var ?

Avrupa birliğindeki bir çok ülkede au pairlik olmak ile birlikte sadece kendi aralarında vizesiz bir program olarak düşünmek daha doğru olacaktır. Kendi aralarında vizesiz dolaşım olması ve çalışma izni problemi olmaması bu programın kolaylıkla kendi aralarında yapılmasını sağlamaktadır. Ama vize almak zorunda olan ülkeler için bu oldukça zor bir olaydır. Hatta bazı Avrupa ülkelerinde Türk vatandaşlarının başvurabileceği bir au pair vize türü bile yoktur. Ayrıca çoğu Avrupa ülkelerindeki acentalar Amerika’daki au pair acentaları gibi bir Au Pair acenta lisansına sahip değildirler. Bu neden ile kontrol mekanizması oldukça zordur. Amerika’daki bütün Au Pair acentaları Amerikan hükümeti tarafından lisanslandırılmış acentalardır. Bu lisanslı Amerikalı Au Pair acentaları sayesinde bulduğunuz ailelerin yanında güvenli bir şekilde au pairlik yapabilirsiniz.

Amerika’dan sonra Au Pairlikte en popüler ülke hangisidir ?

Bizim için olmasada Amerika’dan sonra Au Pairlikte en popüler ülke İngiltere’dedir. 2008 yılında Türkler için au pair vizelerinin kaldırılmasından önce Türkiye için Au Pairlik yapılan en popüler ülke İngiltereydi. Şu anda hali hazırda herhangi bir Avrupa Birliği ülkesinden çifte vatandaşlığı olan Türkler halen İngiltere’de au pairlik yapabilmektedirler. Timoti Au Pair olarak çifte vatandaşlığı olan adayları 2 hafta gibi kısa bir sürede İngiltere’de bir ailenin yanına Au Pair olarak yerleştirebilmekteyiz. Au Pair İngiltere konusunda detaylı bilgiyi Au Pair İngiltere sayfamızda bulabilirsiniz.

1989’dan günümüze kesintisiz hizmet veren Timoti Au Pair hakkında bilgi almak için hakkımızda sayfamızı ziyaret edebiliriniz.

1989’dan Günümüze
admin hakkında 49 makale
Au Pair Amerika ve Au Pair İngiltere Programlarını 1989 dan günümüze kesintisiz hizmet veren Türkiye'nin en eski Au Pair Acentası

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*