Au Pair Hangi Ülkelerde Var?

Au Pair Hangi Ülkelerde Var
Au Pair Hangi Ülkelerde Var ?

Au Pair hangi ülkelerde var ? Au Pairlik bir çok Avrupa ülkesinde yapılmaktadır. Avrupa ülkelerinin haricinde Amerika Birleşik Devletleri , Kanada , Yeni Zelanda ve Avustralya gibi ülkelerde de Au Pairlik yapılmaktadır. Ama tüm dünyada Au Pairlik yapılmak için en çok tercih edilen ülke Amerika’dır. Amerika’yı İngiltere takip etmektedir. Amerika hemen hemen tüm dünyadan Au Pair kabul etmektedir. Buda Amerika’yı au pairlik programında en popüler ülke yapmaktadır. Birçok Avrupa ülkesi sınırlı sayıda ülkeden au pair almaktadır. Mesela İngiltere sadece Avrupa Birliği ülkelerinde au pair almaktadır. Uzak doğu , Afrika ve Güney Amerika ülkelerinden au pair almamaktadır. 2008 yılına kadar Türkiye’den au pair alan İngiltere maalesef 2008 de yaptıkları bir yasal değişiklikle Türkiye’den aupair alımını durdurmuşlardır. Ama yakın gelecekte İngiltere’nin Avrupa Birliğinden çıkması ile Türkiye tekrardan programa dahil edilebilir. Bu konu ile ilgili gelişmelerden Instagramdan bizleri takip ederek anında haberdar olabilirsiniz.

Au Pair hangi ülkelerde var ?

Avrupa birliğindeki bir çok ülkede au pairlik olmak ile birlikte sadece kendi aralarında vizesiz bir program olarak düşünmek daha doğru olacaktır. Çünkü Kendi aralarında vizesiz dolaşım olması ve çalışma izni problemi olmaması bu programın kolaylıkla kendi aralarında yapılmasını sağlamaktadır. Ama vize almak zorunda olan ülkeler için bu oldukça zor bir olaydır. Hatta bazı Avrupa ülkelerinde Türk vatandaşlarının başvurabileceği bir au pair vize türü bile yoktur. Ayrıca çoğu Avrupa ülkelerindeki acenteler Amerika’daki au pair acenteleri gibi bir sahip değildirler. Bu neden ile kontrol mekanizması oldukça zordur. Amerika’daki bütün Au Pair acenteleri Amerikan hükümeti tarafından lisanslandırılmış acentelerdir. Lisanslı Amerikalı Au Pair acenteleri sayesinde bulduğunuz ailelerin yanında güvenli bir şekilde au pairlik yapabilirsiniz.

Amerika’dan sonra Au Pairlikte en popüler ülkeler hangileridir ?

Bizim için olmasada Amerika’dan sonra Au Pairlikte en popüler ülke İngiltere’dedir. 2008 yılında Türkler için au pair vizelerinin kaldırılmasından önce Türkiye için Au Pairlik yapılan en popüler ülke İngiltere idi. Şu anda hali hazırda herhangi bir Avrupa Birliği ülkesinden çifte vatandaşlığı olan Türkler halen İngiltere’de au pairlik yapabilmektedirler. Timoti Au Pair olarak çifte vatandaşlığı olan adayları 2 hafta gibi kısa bir sürede İngiltere’de bir ailenin yanına Au Pair olarak yerleştirebilmekteyiz. Au Pair İngiltere konusunda detaylı bilgiyi Au Pair İngiltere sayfamızda bulabilirsiniz. Au Pairlik programında popülerlikte İngiltere’yi takip eden ülkeler arasında Hollanda gelmektedir. Bunun en başlıca sebebi Hollanda Au Pair programına katılan ailelerin hepsinin İngilizce bilmeleridir. Au Pair adaylarının programa katılabilmeleri için İngilizce seviyelerinin en az B1 ( Intermediate ) seviyesinde olması gerekir. Hollanda’daki program hakkında tüm merak ettiklerinizi Au Pair Hollanda sayfamızda bulabilirsiniz.

Au Pair Hollanda’yı da popülerlikte Au Pair Almanya programı takip etmektedir. Almanca dil seviyelerini en ekonomik yoldan geliştirmek isteyen adaylar Au Pair Almanya programına katılmaktadırlar. Au Pair Almanya programında aile bulunma süreleri diğer ülkelere göre çok çok kısadır. 1 – 2 gün içinde bile eşleşen au pairler olabilmektedir. Au pair Almanya programına katılabilmeniz için minimum A1 seviyesinde Almanca bilmeniz ve bunu belgelemeniz gerekmektedir. Bu belge Alman konsolosluğunun kabul ettiği Goethe , ÖSD yada TELC onaylı olmalıdır. Bu program hakkında tüm merak ettiklerinizi Au Pair Almanya sayfamızda bulabilirsiniz.

1989’dan günümüze kesintisiz hizmet veren Timoti Au Pair hakkında bilgi almak için hakkımızda sayfamızı ziyaret edebiliriniz.

1989’dan Günümüze
Au Pair hakkında 53 makale
Au Pair Amerika ve Au Pair İngiltere Programlarını 1989 dan günümüze kesintisiz hizmet veren Türkiye'nin en eski Au Pair Acentası

28 yorum

    • Merhaba Zeynep Hanım ; İngiltere 2008 den beri Türkiye’den malesef au pair almıyor. Ama yakında açılma ihtimali var. @timotiaupair instagram hesabımızdan İngiltere ile ilgili olan gelişmeleri takip edebilirsiniz. Saygılarımızla ; Timoti Au Pair

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*