Amerika’da Au Pair Olmak

Amerikada Au Pair Olmak

Amerika’da Au Pair olmak demek, Amerika’da Amerikalı bir ailenin yanında 1 hatta 2 yıl yaşamak demektir. Yıllar sonra çocuklarınıza hatta torunlarınıza anlatacak unutulmaz anılara sahip olmanız demektir. Amerika’da Au Pairlik programı çok uzun yıllardır başarı ile sürdürülmektedir. Her yıl tüm dünyadan 18 – 26 yaş grubundaki adaylar Au Pair Amerika programına katılmak için başvuru yapmaktadırlar. Oldukça rekabetin fazla olduğu bu programda en iyiler kendilerine aile bulmakta malesef bazı adaylar uygun kriterlere sahip olmadıkları için elenmektedirler.

Amerika’da Au Pair olmak için uygun kriterler nelerdir ?

Öncelikle tabii iyi bir derecede İngilizceye sahip olmak gerekmektedir. Aileler au pairlerini skype üzerinden kameralı görüntülü bir İngilizce mülakat ile seçmektedirler. Bir çok Au Pair adayı ile aynı anda görüşmektedirler.İngilizcesi iyi olmayan adaylar bu mülakatta malesef elenmektedirler. Sitemizde kısa bir İngilizce deneme testi bulunmaktadır. Bu testimizi yaparsanız Au Pair Amerika programı için uygun bir İngilizceye sahip olup olmadığınız konusunda sizlere bir fikir verebiliriz.İkinci olarak ehliyet gelmektedir. Ehliyeti olmayan yada ehliyeti yeni olan ve acemi sürücüler Amerikalı aileler tarafından pek tercih edilmezler. En değerli varlıklarını yani çocuklarını acemi bir sürücüye hiç bir aile emanet etmek istemeyecektir. İyi bir sürücü olmadığı halde kendini iyi bir sürücü gibi göstermek çok büyük bir riski de beraberinde getirmektedir. Seçilip gitmeniz halinde bile Amerikalı aile acemi sürücü olduğunuzu hemen anlayacak ve kendilerini kandırılmış hissedeceklerdir. Böyle bir durumda da aile au pairi ülkesine geri gönderecektir. Bisiklete binebilmek , iyi bir yüzücü olmak , bir müzik aletini iyi derecede çalabilmek gibi kriterlerde Au pair adaylarının kendilerine daha kolay ve hızlı bir Amerikalı aile bulmalarını sağlayan kriterler arasında sayılabilir. Üniversite mezunu olmak program şartı olmamak ile birlikte tercih sebebidir. Üniversite mezunu olmayan adayların pek şansı yoktur. Hatta Üniversitelerin bazı bölümlerinden mezun olan adaylar daha şanslıdır.

Hangi Fakültelerden mezun olan adaylar daha şanslıdır ?

Özelikle çocuk gelişimi , ana okulu öğretmenliği , spor akademisi , konservatuar , beden eğitimi öğretmenliği , yeni doğan hemşiresi , psikoloji , yabancı dil bölümlerinden Fransızca , Almanca , İtalyanca öğretmenliği gibi ikinci bir dili iyi derecede öğreten bölümlerden mezun olan adaylar Amerikalı aileler tarafından tercih edilmektedirler. Ama bu bölümlerden mezun olmasa dahi kendini iyi geliştirmiş adaylarda Au Pair Amerika programında kendilerine iyi birer aile bulabilmektedirler. Mesela work and travel ile Amerika’da bulunmuş adayların , Lisanslı sporcuların , gönüllü çalışma programlarına katılmış kişilerin , engelli çocuklar ile deneyim sahibi kişilerin , Çocuk yaz kamplarında çalışmış olanların , tatil köylerinde çocuk animasyonunda görev almış olan adayların , erasmus yapmış kişilerinde aile bulma konusunda şansları oldukça yüksektir.

Amerika’da Au Pair olmak için izlenmesi gereken yol nedir ?

Amerika’da Au Pairlik programına katılmak için öncelikle iyi bir araştırma yapmanız gerekmektedir. Au Pair Amerika programı çok fazla detay içermektedir. Bu detayların hepsinin size uygun olup olmadığından emin olmanız gerekmektedir. Aksi taktirde hayal kırıklığı kaçınılmaz olacaktır. Öncelikle çocuklar ile saatlerce sıkılmadan oynayabilecek , vakit geçirebilecek kadar çocukları çok sevmelisiniz.Ayrıca evinizden , ailenizden , arkadaşlarınızdan sevdiklerinizden bir yıl uzak kalabilecek bir yapıya sahip olmalısınız. Çünkü aşırı ev özlemi au pairlerin programı başarı ile tamamlamalarına en büyük engeli teşkil edebilmektedir. Eğer her yönü ile Au Pair Amerika programı sizin için uygunsa geriye tek yapmanız gereken şey iyi bir Au Pair Amerika Acentası bulmaktır. Güvenebileceğiniz , sizinle sürekli ilgilenecek , gönderene kadar değil , dönene kadar ilgi alakasını eksik etmiyecek bir acenta. Böyle bir acentayı bulmak için iyi araştırma yapmalısınız. Yoksa Au Pair Amerika maceranız başlamadan bitebilir.

Timoti Au Pair olarak 1989 ‘dan beri sizlere en iyi hizmeti vermek için kendimizi sürekli geliştiriyoruz. Bizi bizle gidenlere sorun …. Yılların deneyimi Timoti Au Pair ile Au Pair Amerika Programına katılmak için tek yapmanız gereken Başvuru Formumuzu dolurmak…

Amerika'da Au Pair Olmak
1989’dan Günümüze Timoti Au Pair
Au Pair hakkında 54 makale
Au Pair Amerika ve Au Pair İngiltere Programlarını 1989 dan günümüze kesintisiz hizmet veren Türkiye'nin en eski Au Pair Acentası

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*