Au Pair Amerika Başvuru Koşulları

Au Pair Amerika Başvuru

Au Pair Amerika başvuru koşulları hakkında bu makalemizde sizlere bazı ip uçları vermeye çalışacağız.Bu koşullar sağlanmadan zaten programa katılım sağlanamadığı için bu koşulları sağlamak size aile bulunma garantisi maalesef vermez. Tüm adaylar zaten bu koşulları sağlamaktadır.

Nedir bu Au Pair Amerika başvuru koşulları sorusunun cevabını bu makalemizde uzunca anlatıp sizleri sıkmayacağız. Daha çok Au Pair Amerika programında hızlı bir şekilde aile bulabilmenizi sağlayacak detaylar vermeye çalışacağız. Zaten Au Pair Amerika başvuru şartlarını sitemizden bulabilirsiniz.

Au Pair Amerika Başvuru koşulları haricinde ne gibi özelikler size kolay aile bulunmasını sağlar ?

Yukarıda bahsettiğimiz program koşullarının sağlanması hemen bir Amerikalı ailenin bulunacağı anlamına gelmez. Bunun en başlı sebebi arz talep olayıdır. Programa tüm dünyadan çok fazla başvuru olmasıdır. Buna karşılık aynı sayıda Amerikalı aile programa başvurmamaktadır. Bazı ülkelerde maalesef Türkiye ‘ye göre daha avantajlı ülkelerdir.

Bu ülkeler hangileridir ?

Öncelikle sınır komşusu ülkeler olarak sayabileceğimiz Güney Amerika ülkeleri gelmektedir. Bunun haricinde vize problemi olmayan yada çok az olan ülkeler de Amerikalı aileler tarafından öncelikle tercih edilen ülkeler arasında sayabiliriz. Son olarak ta dil olarak avantajlı ülkeleri sayabiliriz. Çocuklarının İngilizce haricinde bir dil öğrenmesini isteyen aileler bu ülkelerin au pair adaylarını tercih etmektedirler. İspanya , Almanya , Fransa , İtalya gibi ülkeleri bu ülkeler arasında sayabiliriz.

Maalesef Türkiye olarak yukarıdaki bu avantajlara sahip değiliz. Amerika’ya sınır komşu bir ülke değiliz. Vize kolaylığı olan bir ülke de değiliz. Nede dil açısından avantajlı bir ülkeyiz. O zaman Türk adaylar kendi şanslarını kendileri yaratmak zorundadırlar.

Bazı adaylar okudukları bölüm yönünden avantajlı olabilirler. Spor akademisi , konservatuar , çocuk gelişimi , beden eğitimi öğretmenliği , herhangi bir yabancı dil öğretmenliği , hemşirelik gibi bölümler bu şanslı bölümler arasında sayılabilir. Bunun haricinde milli sporcular , spor koçları ve antrenörleri de yine daha avantajlı adaylardır.

Bunların hiç birine sahip değilseniz şansınızı nasıl artırabilirsiniz ?

Öncelikle programa katılmayı uzunca bir süre önceden planlamaya başlamanızda fayda vardır. Üniversite yıllarında planlayıp work and travel ile daha önce Amerika’da bulunmak size bir avantaj sağlayabilir. Yine üniversite yıllarında çocuk gelişimi ve eğitimi hakkında sertifika almak da sizi diğer adaylar arasından sıyrılmanızda etkili olacaktır. Ayrıca ilk yardım sertifikasına sahip olmanızda önemlidir. Aileler ilk yardım sertifikası olan Au Pair adaylarını tercih ederler. Çocukların düşüp yaralanması durumunda ilk müdahaleyi yapacak sertifikaya sahip olmak önemlidir.

Bu saydıklarımızın dışında tabii çok iyi bir sunum dosyası hazırlamanız çok önemlidir. Referanslarınız , çocuklar ile çekilmiş fotoğraflarınız , Au Pair Amerika tanıtım videonuz , kendinizi tanıtan mektubunuz Amerikalı ailelerin en çok dikkat ettiği noktalardır. Au Pair Amerika başvuru evrakları hazırlama konusunda Timoti Au Pair olarak 30 yıllık program deneyimimiz ile siz Au Pair adaylarına maksimum desteği verdiğimizden emin olabilirsiniz…

Au Pair hakkında 53 makale
Au Pair Amerika ve Au Pair İngiltere Programlarını 1989 dan günümüze kesintisiz hizmet veren Türkiye'nin en eski Au Pair Acentası

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*