Erkek Au Pair

Erkek Au Pair Amerika

Erkek Au Pair alan ülkeler arasında Amerika Birleşik Devletleri bulunmaktadır. Amaaaa kocaman bir ama eklemek zorundayız. Maalesef Au Pair Amerika programında erkek adaylara olan talep çok ama çok azdır. İngiltere Au Pair programında çok daha fazla erkek aday yerleştirilebiliyordu . Ama 2008 den sonra İngiltere Türkiye’den programa başvuruları durdurduğu için erkek aday kabul eden ülke olarak geriye sadece Amerika kalmıştır. Au Pair Amerika programında erkek adaylara talebinin az olmasının en başlıca sebebi programda ağırlıklı olarak bebek bakımının yer almasıdır. Ve maalesef Amerikalı aileler bebeklerine bakacak au pair adayının erkek olmasını tercih etmemektedirler.

Erkek Au Pair olmak için ne gibi şartlar gerekir ?

Öncelikle Au Pair Amerika Başvuru Şartları sayfamızda belirtiğimiz tüm koşulları adayın sağlaması gerekmektedir. Bu şartlara ek olarak adayın daha önce Amerika’da herhangi bir programda yer almış olması. İngilizcesinin oldukça iyi olması . Ehliyetinin eski tarihli olması ve iyi derecede araba kullanabiliyor olması . Spor akademisi , konservatuar gibi bölümlerden mezun olması sayılabilir. Çocuk gelişimi ve bakımı ile ilgili bir sertifikaya sahip olması , ilk yardım sertifikasına sahip olması da adayın bir Amerikalı aile tarafından seçilmesinde önemli rol oynayacaktır. Herhangi bir dalda milli sporcu olması ve derecelere sahip olması da yine Amerikalı aileler tarafından adayın seçilmesinde oldukça etkili olacaktır.

Bu özeliklere sahip olan aday sayısının az olması sebebiyle eğer bütün bu yukarıda saydığımız vasıflar tek bir kişide toplanıyorsa o kişinin au pair olma şansıda o kadar fazla olacaktır. Ama yine de unutulmamalıdır ki Amerikalı ailelerin ilk tercihi her zaman kadın adaylardan yana olmaktadır. Bunun sebebi de yukarıda belirtiğimiz gibi au pair alan Amerikalı ailelerin büyük bir çoğunda hatta neredeyse tamamında 0 – 2 yaş grubu bebek olmasıdır. Aileler Au Pair adaylarından bebeklerinin tüm bakımlarını ( alt değiştirme – mama yedirme – banyo yaptırma ) istemektedirler. Bunu içindir ki aileler bu programa kadın adayların daha uygun olduğunu düşünmektedirler.

Yukarıda verdiğimiz bilgiler doğrultusunda eğer şansınız olduğunuzu düşünüyorsanız lütfen iletişim sayfamızdaki telefonlarımızdan bizi aramaktan çekinmeyiniz. Timoti Au Pair olarak her zaman realiteden yana olmuşuzdur. Boş vaatler ile umut tacirliği yapmayı hiç bir zaman etik bulmadık ve bulmuyoruz.

Facebook sayfamızdan Au Pair Amerika ile ilgili güncel gelişmeleri takip edebilirsiniz.

Ayrıca vasıfları yüksek olan adaylar Au Pair Almanya programına kabul edilmektedirler. Almanya Program detaylarını için tıklayın..

Au Pair hakkında 53 makale
Au Pair Amerika ve Au Pair İngiltere Programlarını 1989 dan günümüze kesintisiz hizmet veren Türkiye'nin en eski Au Pair Acentası

1 geri izleme / bildirim

  1. AuPair Amerika hakkında - akılınıza takılan tüm soruların cevabı bu sitede

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*