Amerika’da Bebek Bakıcılığı İlanları

Amerika'da bebek bakıcılığı ilanları

Amerika’da bebek bakıcılığı ilanları ile ilgilenen kişiler için detaylı bir makale yazma gereği duyduk. Çünkü bazı dolandırıcılar bu tür ilanları kullanarak Amerika’da bebek bakıcılığı yaparak İngilizcelerini geliştirmeyi düşünen kişileri tuzağa düşürmekte ve dolandırmaktadırlar. Unutmayınız ki arada Amerikalı Au Pair acentaları olmadan kanuni olarak bebek bakıcılığı yapmanız imkansızdır.

Amerika’da bebek bakıcılığı ilanları ile nasıl dolandırıyorlar ?

Öncelikle internet üzerindeki sitelere bebek bakıcısı arıyor gibi ilanlar bırakıyorlar. Kendilerine bebek bakıcısı arayan bir aile süsü veriyorlar. Aileleri hakkında tüm detayları veriyorlar. Çocuklarının yaşları , anne babanın meslekleri , evcil hayvanları , oturdukları bölge gibi gerçek aile imajı verecek bilgileri yazıyorlar. Daha sonra bebek bakıcısına sağlayacakları imkanlardan bahsediyorlar. İlanları inceleyen adayları cezbetmek için yüksek maaşdan , gidiş – dönüş uçak biletinden , sağlık sigortasından , adaya kullanması için verilecek arabadan bahsediyorlar. Herşeyi o kadar çekici hale getiriyorlar ki adaylar ister istemez bu vaatlere kanıyorlar. İngilizcede bir deyim vardır. Too good to be true. Gerçek olmayacak kadar güzel .

İlana kanıp iletişime geçen adayları ne bekliyor ?

Bu tür ilanlara kanıp iletişeme geçen adaylara anında geri dönüş yapıyorlar ve itinalı bir aile edasıyla aday ile yazışıyorlar. Adaya çeşitli sorular soruyorlar . Bu soruların cevaplarının bazılarınıda ilerde adayı farklı şekillerde de dolandırmak için saklıyorlar. Özelikle adayın cep telefonu , elektronik posta adresi , facebook adresi gibi iletişim bilgilerini ele geçirmek suretiyle bunları başka dolandırıcılık amaçları için üçüncü şahıslar ile paylaşıyorlar.

Dolandırıcılık nasıl gerçekleşiyor ?

Bu ilana kanan , Amerika’da bebek bakıcılığı yaparak hem para kazanıp hemde İngilizcesini geliştireceği hayaline kapılan aday dolandırıcların emellerine ulaşmasına bir adım daha yaklaştırmış oluyor. Adayın kendilerine iyice inandığından emin olan dolandırıcılar en problemli olan Amerika vizesi ve Amerika’da çalışma izni konusunda yardımcı olacaklarını söyleyerek adaydan pasaport fotokopisi, vize masrafları ve Amerika’da çalışma izni için para istiyorlar. Aday pasaport fotokopisini ve parayı gönderdikten sonra tabii dolandırıclar ortadan kayboluyorlar. Adayda hem parasını kaptırdığı ile kalıyor hemde Amerika’daki bebek bakıcılığı yaparak para kazanıp İngilizcesini geliştirme hayallerine veda ediyor.

Bir başka ve daha tehlikeli olan ise turist vizesi ile adayın Amerika’ya gitmesini sağlamaya çalışan dolandırıcılardır. Aday şans eseri vizesini alıp Amerika’ya giderse kendisini Amerika’da çok daha farklı ve tehlikeli senaryolar bekliyor olabilir.

Bu tür Amerika’da bebek bakıcılığı ilanları konusunda dolandırılmamak için nelere dikkat etmelisiniz ?

Unutmayınız ki vizeyi sizden başka hiç kimse alamaz. Vizenizi biz alıyoruz vaatlerine asla kanmayın ve bunun için para göndermeyin. Unutmamanız gereken önemli bir noktada Amerika’da bebek bakıcılığı yaparak yani Au Pairlik yaparak İngilizcenizi geliştirebilmeniz için almanız gereken vize türü Au Pair Amerika vizesidir. Au Pair Amerika Vizesi makalemizde bu vizenin nasıl alınacağını detaylıca bahsettik. Bu vize için gerekli en önemli evrak DS 2019 formudur. Bu formu düzenlemeye Amerika’da sadece Amerikan hükümetinin yetki verdiği 16 Au Pair Acentasının yetkisi vardır. Bu acentaların listesini Amerika Dış İşleri Bakanlığı Lisanslı Au Pair Acentaları sayfasında bulabilirsiniz. Bu bahsettiğimiz DS 2019 formu olmadan Au Pair Amerika vizesini almanıza imkan yoktur. Dolandırıcılar bu formuda sahte bir şekilde üretebilirler. Bunu kontrol etmenin en basit yolu bu formu hangi Lisanslı Amerikalı

Peki bu tür ilanlar ile gerçekten bebek bakıcısı arayan aileler yok mudur ?

Elbette vardır. Ama bu aileler au pair adayını direkt alamayacakların bilirler. Aday ile anlaştıktan sonra ikinci aşamada Lisanslı Amerikalı bir Au Pair acentası ile temasa geçip işlemlere o şekilde devam ederler. Amerikalı Au Pair Acentasının Türkiye temsilciside sizle temasa geçer. Bu tür eşleşmelerde dolandırılma ihtimali sıfırdır.

1989 ‘da günümüze Timoti Au Pair olarak siz Au Pair adaylarına en iyi hizmeti vermek için elimizden geleni yapıyoruz. Takıldığınız her konu hakında ücretsiz danışmanlığımızdan yararlanabilirsiniz.

admin hakkında 49 makale
Au Pair Amerika ve Au Pair İngiltere Programlarını 1989 dan günümüze kesintisiz hizmet veren Türkiye'nin en eski Au Pair Acentası

12 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*