Amerika’da Bebek Bakıcılığı İlanları

Amerikada bebek bakiciligi ilanlari
Amerikada Bebek Bakıcılığı İlanları

Amerika’da bebek bakıcılığı ilanları ile ilgilenen kişiler için detaylı bir makale yazma gereği duyduk. Çünkü bazı dolandırıcılar bu tür ilanları kullanarak Amerika’da bebek bakıcılığı yaparak İngilizcelerini geliştirmeyi düşünen kişileri tuzağa düşürmekte ve dolandırmaktadırlar. Unutmayınız ki arada Amerikan hükümeti tarafından onaylı Amerikalı Au Pair acentaları olmadan kanuni olarak bebek bakıcılığı yapmanız imkansızdır. Bunun tersini iddia edenler ya programı bilmiyorlardır yada Au Pair adaylarını dolandırmaya çalışıyorlardır.

Amerika’da bebek bakıcılığı ilanları ile Au Pair adaylarını nasıl dolandırıyorlar ?

Öncelikle internet üzerindeki sitelere bebek bakıcısı arıyor gibi ilanlar bırakıyorlar. Kendilerine bebek bakıcısı arayan bir aile süsü veriyorlar. Aileleri hakkında tüm detayları veriyorlar. Çocuklarının yaşları , anne babanın meslekleri , evcil hayvanları , oturdukları bölge gibi gerçek aile imajı verecek bilgileri yazıyorlar. Daha sonra bebek bakıcısına sağlayacakları imkanlardan bahsediyorlar. İlanları inceleyen adayları cezbetmek için yüksek maaşdan , gidiş – dönüş uçak biletinden , sağlık sigortasından , adaya kullanması için verilecek arabadan bahsediyorlar. Her şeyi o kadar çekici hale getiriyorlar ki adaylar ister istemez bu vaatlere kanıyorlar. İngilizcede bir deyim vardır. Too good to be true. Gerçek olamayacak kadar güzel .

İlana kanıp iletişime geçen adayları ne bekliyor ?

Bu tür ilanlara kanıp iletişime geçen adaylara anında geri dönüş yapıyorlar ve itinalı bir aile edasıyla aday ile yazışıyorlar. Adaya çeşitli sorular soruyorlar . Bu soruların cevaplarının bazılarını da ilerde adayı farklı şekillerde de dolandırmak için saklıyorlar. Özelikle adayın cep telefonu , elektronik posta adresi , facebook adresi gibi iletişim bilgilerini ele geçirmek suretiyle bunları başka dolandırıcılık amaçları için üçüncü şahıslar ile paylaşıyorlar.

Dolandırıcılık nasıl gerçekleşiyor ?

Bu ilana kanan , Amerika’da bebek bakıcılığı yaparak hem para kazanıp hemde İngilizcesini geliştireceği hayaline kapılan aday dolandırıcıların emellerine ulaşmasına bir adım daha yaklaştırmış oluyor. Adayın kendilerine iyice inandığından emin olan dolandırıcılar en problemli olan Amerika vizesi ve Amerika’da çalışma izni konusunda yardımcı olacaklarını söyleyerek adaydan pasaport fotokopisi, vize masrafları ve Amerika’da çalışma izni için para istiyorlar. Aday pasaport fotokopisini ve parayı gönderdikten sonra tabii dolandırıcılar ortadan kayboluyorlar. Adayda hem parasını kaptırdığı ile kalıyor hemde Amerika’daki bebek bakıcılığı yaparak para kazanıp İngilizcesini geliştirme hayallerine veda ediyor.

Bir başka ve daha tehlikeli olan ise turist vizesi ile adayın Amerika’ya gitmesini sağlamaya çalışan dolandırıcılardır. Aday şans eseri vizesini alıp Amerika’ya giderse kendisini Amerika’da çok daha farklı ve tehlikeli senaryolar bekliyor olabilir.

Bu tür Amerika’da bebek bakıcılığı ilanları konusunda dolandırılmamak için nelere dikkat etmelisiniz ?

Unutmayınız ki vizeyi sizden başka hiç kimse alamaz. Vizenizi biz alıyoruz vaatlerine asla kanmayın ve bunun için para göndermeyin. Unutmamanız gereken önemli bir noktada Amerika’da bebek bakıcılığı yaparak yani Au Pairlik yaparak İngilizcenizi geliştirebilmeniz için almanız gereken vize türü Au Pair Amerika vizesidir. Au Pair Amerika Vizesi makalemizde bu vizenin nasıl alınacağını detaylıca bahsettik. Bu vize için gerekli en önemli evrak DS 2019 formudur. Bu formu düzenlemeye Amerika’da sadece Amerikan hükümetinin yetki verdiği 16 Au Pair Acentasının yetkisi vardır. Bu acentaların listesini Amerika Dış İşleri Bakanlığı Lisanslı Au Pair Acentaları sayfasında bulabilirsiniz. Bu bahsettiğimiz DS 2019 formu olmadan Au Pair Amerika vizesini almanıza imkan yoktur. Dolandırıcılar bu formuda sahte bir şekilde üretebilirler. Bu düzenlenmiş olan DS-2019 formun sahte olup olmadığını anlamak için formu düzenleyen lisanslı Au Pair Amerika acentası ile kesinlikle temasa geçilmelidir.

Peki bu tür ilanlar ile gerçekten bebek bakıcısı arayan aileler yok mudur ?

Elbette vardır. Ama bu aileler au pair adayını direkt alamayacakların bilirler. Aday ile anlaştıktan sonra ikinci aşamada lisanslı Amerikalı bir Au Pair acentası ile temasa geçip işlemlere o şekilde devam ederler. Amerikalı Au Pair Acentasının Türkiye temsilcisi de sizle temasa geçer. Bu tür eşleşmelerde dolandırılma ihtimali sıfırdır.

1989 ‘da günümüze Timoti Au Pair olarak siz Au Pair adaylarına en iyi hizmeti vermek için elimizden geleni yapıyoruz. Takıldığınız her konu hakkında ücretsiz danışmanlığımızdan yararlanabilirsiniz.

Au Pair hakkında 54 makale
Au Pair Amerika ve Au Pair İngiltere Programlarını 1989 dan günümüze kesintisiz hizmet veren Türkiye'nin en eski Au Pair Acentası

23 yorum

    • Merhaba Seda Hanım ; Öncelikle Dil okulu vizesi ile giderseniz yani F1 vizesi ile malesef çocuk bakıcılığı yasal olarak yapamazsınız. Çocuk bakıcılığı için J1 vizesi gerekli . Detaylı görüşmek için bizler ile iletişime geçebilirsiniz.

  1. Merhabalar Lise mezunuyum. 22 yaşındayım. Çocuklarla ve ev işleriyle aram iyidir. Amerika da çalışmak isterim. Hem bakıcılık hemde ev yardımcılığı yapabilirim.

    • Merhaba Necla Hanım , Öncelikle Covid-19 sebebi ile şu anda Au Pair Ameirka çocuk bakıcılığı vizeleri 01.01.2021 tarihine kadar dondurulmuştur. Ama malesef bu programa katılmak için yaş sınırı 26 dır.

  2. Öncelikle merhaba, adım Burcu 23 yaşındayım Amerika’da hem dilimi geliştirmek istiyor vede çocuk bakmak istiyorum neden çocuk bakmak istiyorum onuda açıklayayım sabırlı Güler yüzlü birşeyler öğretmeyi seven biri olarak en iyi anlaştığım dostlarım diyebilirim

  3. Merhaba,
    26 yaşında psikoloğum,çocuklarla çok iyi anlaşırım. İngilizcem ileri seviyede. Amerika’da bebek bakıcılığı veya oyun ablası olmak isterim.

  4. Merhaba mesleğim öğretmenlik ve Amerika’da bende bakıcılık yapmak çok isterim. Çocuklarla ilgili biriyim hatta onlarla vakit geçirmek daha eğlenceli geliyor. Umarım olur..

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*