Au Pair DS-2019 Formu

Au Pair DS-2019

Au Pair DS-2019 Formu nedir ? Öncelikle bu form Au Pair olan her adayın sahip olması gereken ve Au Pair Amerika J1 vizesi başvurusu sırasında vize memuruna göstermesi gereken bir formdur. Bu form sadece Amerika’daki yetkili Sponsor Au Pair Acentaları tarafından düzenlenebilir. Daha önceki makale ve sayfalarımızda belirtiğimiz gibi adaylar Sponsor bir Au Pair acentası olmadan Au Pair Amerika Programına katılamazlar.

Au Pair DS-2019 Formu kimler tarafından düzenlenebilir ?

İngilizcesi Certificate of Eligibility for Exchange Visitor (J-1) Status olan bu formu Değişim Ziyaretçi Uygunluk Sertifikası olarak Türkçeye çevirebiliriz. Au Pair DS-2019 formu Amerikan Dışişleri Bakanlığı tarafından değişim ziyaretçi programının yönetiminde ve kontrolünde kullanılan bir formdur. Bu form sadece  Sponsor lisansına sahip Amerikalı Au Pair Acantaları tarafından düzenlenebilir.

SEVIS Nedir ?

Student Exchange Visitors Information System (SEVIS) . SEVIS’i  Öğrenci Değişim Ziyaretçi Bilgi Sistemi olarak tercüme edilebiliriz. Sponsor Lisansına sahip Au Pair Amerika acenta yetkilisi özel şifresi ile SEVIS sistemine girip bu DS-2019 formunı oluşturur. Daha sonra formu basarak Au Pair adayına orijinal olarak posta yada kurye ile gönderir. Her Au Pair DS-2019 formu eşi olmayan bir SEVIS ID Numarası ile basılır. Bu Numara ekteki resimde de görüldüğü gibi Formun sağ üst köşesinde N harfi ile başlayan ve 9 basamaklı bir rakkamdan oluşur. Bu numara kişiye özel bir numaradır. Au Pair adayları kendileri için özel üretilmiş eşi daha olmayan bu SEVIS ID numarası ile Öğrenci Değişim Ziyaretçi Bilgi Sistemine kayıtlıdırlar. Amerikan Hükümeti bu SEVIS sistemi sayesinde Au Pair adayları hakkındaki tüm bilgilere erişebilir ve kontrol edebilir. Adaylar vizeye gitmeden önce SEVIS ücreti ödemek zorundadırlar.  SEVIS ücretini ödeyebilecğiniz sayfayı görmek için tıklayınız.

Bu form sayesinde Au Pair adayları Amerika Birleşik Devletlerine Au Pair olarak gidebilmeleri için gerekli olan Au Pair J1 vizesine başvurabilirler. Au Pair DS-2019 formuna sahip olmak Au Pair Amerika J1 vizesini % 100 alacağınız anlamına gelmez. Bu form sadece vizeye başvurabilmeniz için gerekli olmazsa olmaz evraklardan bir tanesidir. Vizeyi alıp alamayacağınız sizlerin konsolosluğa sunacağı diğer evraklarınız ve vize memurunun insiyatifindedir. Vize başvuruları ilk defa Au Pair J1 vizesi  başvurusu yapacak adaylar için oldukça karışık gelebilir. DS-2019 , SEVIS , DS-160 Vize formu , randevu alınması , vize ücretinin ödenmesi , evrakların hazırlanması oldukça karmaşık gelebilir. Yılların deneyimi ve güveni Timoti Au Pair olarak tüm bu işlemlerinizi ÜCRETİZ olarak yapıyoruz. Au Pair  J1 vizesi ile ilgili aklınıza takılan her soruyu bizlere çekinmeden sorabilirsiniz.

Au Pair hakkında 53 makale
Au Pair Amerika ve Au Pair İngiltere Programlarını 1989 dan günümüze kesintisiz hizmet veren Türkiye'nin en eski Au Pair Acentası

5 geri izleme / bildirim

  1. Au Pair Amerika Vizesi Nasıl Alınır ? Gerekli Evraklar Nelerdir ?
  2. Amerika'da Bebek Bakıcılığı İlanları hakkında bilmeniz gereken detaylar
  3. Au Pair Search - Siteleri Hakkında bilmeniz gerekenler
  4. Au Pair Arayan Aileler - hangi sitelerden nasıl bulunur
  5. Türkiye'den Nasıl Au Pair Alabilirim? -Türkiye'den Au Pair Getirtebilir miyim?

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*