DS-2019 Formunuzda Dikkat Edilecekler

DS-2019 Formunuzda dikkat edilecekler konusunda ücretsiz danışmanlığımızdan yararlanmak için hemen bizleri arayabilirsiniz. Au Pair Amerika Programına katılan adaylara aileleri bulunduktan sonra lisanslı Au Pair Amerika acentaları tarafından düzenenlenen DS-2019 formu gönderilir. Bu form adayların Au Pair vizesi alabilmeleri için olmazsa olmaz evrakları arasındadır.

DS-2019 Formunuzda dikkat edilecekler nelerdir ?

Bu formda yer alan bilgilerin doğruluğu çok önemlidir. Bu bilgilerdeki bir yanlışlık Au Pair Amerika J1 vizesi reddi almanıza neden olacaktır.  Öncelikle bu formda ne tür bilgilerin yer aldığını açıklayalım.

Formun en önemli detaylarından bir tanesi daha önceki Au Pair DS-2019 Formu başlıklı makalemizde belirtiğimiz gibi SEVIS dir. Formun sol üst köşesinde  N harfi ile başlayan ve 9 basamaklı sayıdan oluşan bu SEVIS ID sinin olduğundan emin olun. Formda yazılan isim soyad ve sizle ilgili olan doğum tarihi gibi kişisel bilgilerin doğruluğunu kontrol edin. İsminiz ve Soyadınızın doğru yazıldığından emin olun. Bir harf hatası bile DS-2019 formunuzun geçersiz sayılmasına neden olacağını unutmayın. Aynı şekilde doğum tarihinizi ve doğum yerinizi de kontrol ediniz.  Şahsi bilgilerinizin doğruluğundan emin olduktan sonra , Au Pair Amerika Acentanız olan sponsorunuzun bilgilerini dikkatlice inceleyiniz. Bunu takiben katılacağınız program detaylarını kontrol ediniz. Au Pair yazdığından emin olunuz.  Formda Program Au Pair olarak belirtilmemişse Au Pair Amerika J1 vizesi alamazsınız. Son olarak ta Program başlangıç ve bitiş tarihlerini kontrol ediniz. Klavye hatası ile yıllarda bir yanlışlık yapılması sık görülen bir durumdur.

Au Pair DS-2019 Formunuzda yanlışlık var ise ne yapmalısınız ?

Hemen Au Pair DS-2019 formunu düzenleyen Sponsor Au Pair Amerika Acentanızı yada Türkiye’de danışmanlığınızı yapan Türk Au Pair Acentasını arayarak bu yanlışlıktan bahsediniz. En kısa zamanda bu yanlışlığın düzeltilerek yeni bir form basılmasını ve tarafınıza iletilmesi Au Pair Amerika J1 vizesi almanız adına çok önem teşkil etmektedir. Timoti Au Pair Acentası olarak DS-2019 Formunuz kontrolleri tarafımızdan itina ile yapılmaktadır. Amerikalı Au Pair Acantası olan sponsor firmanın yapmış olduğu bir hata var ise tarafımızdan hemen kendilerine iletilmekte ve yeni düzeltilmiş DS-2019 formu getirtilerek Au Pair adayına verilmektedir. DS 2019 formunuz ile ilgili tüm sorularınızı canlı destek yada whatsapp hattımızdan bizlere iletebilirsiniz.

Au Pair hakkında 53 makale
Au Pair Amerika ve Au Pair İngiltere Programlarını 1989 dan günümüze kesintisiz hizmet veren Türkiye'nin en eski Au Pair Acentası

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*