Au Pair Amerika Tanıtım Videosu

Au Pair Tanıtım Videosunun Çekmenin Püf noktaları

Au Pair Amerika Tanıtım Videosu nasıl olmalı  ?

Au Pair Amerika Tanıtım videosu Au Pair adayının kendisini tanıttığı kısa ama detaylı bir video olmalıdır. Yukarıda kısa bir örneğini görebilirsiniz. Au Pair Amerika Programına katılan adaylar dosyalarını hazırlarken bu Au Pair Amerika Tanıtım Videosunu da hazırlamak zorundadırlar. İyi bir au pair sunum dosyasının olmazsa olmazlarından Au Pair Amerika Tanıtım videosu Amerikalı Aileler tarafından dikatle incelenmektedir. Sizi diğer au pair adaylarından ayıracak olan bu videoyu hazırlarken çok titiz davranmalısınız. Aileler kendilerine sunulan au pair tanıtım dosyasın içinde en çok bu videoya dikkat etmekte ve bu videodan aldıkları au pair hakkındaki izlenimler doğrultusunda au pair adayını kabul edip etmemeye karar vermektedirler.

Au Pair Amerika Tanıtım Videosu hazırlarken nelere dikkat etmelisiniz ?

Öncelikle videonuz çok uzun olmamalıdır. Ama aynı zamanda çok kısada olmamalıdır. Ailenin sıkılmadan izleyeceği bir uzunluk olan 3 – 4 dakika aralığında olmalıdır. Giriş kısmında kendinizi kısaca tanıtmalısınız. İsminiz , Yaşınız , nerde yaşadığınız , mesleğiniz, aileniz gibi. Video ya müzik eklemek güzel olabilir. Ama müzik seçimine dikkat etmelisiniz. Çok yüksek tonda ve hızlı müzikler aileyi rahatsız edebilir. Özelikle konuşmanızı yaparken müzik sesini tamamen kısmalısınız. Sesinizin zor duyulması ailenin sizi iyi anlayamamasına neden olabilir . Bu yüzden video kayıt esnasında sesli ortamlardan uzak durmaya çalışın ve sesinizi yüksek tonda kaydedin. Video kurgulanması önemlidir. Resimler , görseller bunların videodaki sıralaması önemlidir. Youtube kanalımızda örnekler bulabilirsiniz. Bu işlerden anlayan daha profesyonel kişilerden yardım almanızda faydalı olacaktır.

Giriş bölümünden sonra çocuk bakımı ile deneyimleriniz ön plana çıkarmalısınız. Çocuklar ile yaptığınız aktiviteler resim ve video olarak yer almalıdır. Aileler için en önemli noktalardan bir tanesi çocuk deneyiminiz ve çocuklar ile nasıl ilgilenip , ne tür aktivitelerde bulunduğunuzdur. Bebek bakımı ile ( bebekleri yedirirken , alt değiştirirken , banyo yaptırırken , oynarken )  kesinlikle göreseller ve videolar olmalıdır. Unutmayın ki ailelerin büyük bir çoğunluğunda 0 – 3 yaş grubu bebek vardır. Çocuk ve bebek bölümünden sonra hobilerinizden ve spor faaliyetlerinizden bahsedin. Sportif adaylar her zaman daha fazla tercih edilen adaylardır. Bir müzik aleti çalıyorsanız bunu kesinlikle videonuza ekleyin . Araba kullanırken trafik kurallarını ihlal etmeden kameraya fazla bakmadan yola odaklanmış şekilde video çekimleri iyi araba kullandığınız konusunda aileye bir fikir verecektir. Videonuzun sonlarına doğru neden au pair olmak istediğinizden kısaca bahsedin , video boyunca tebessümü suratınzıdan hiç eksik etmeyin. Konuşma metinlerinizi önceden hazırlayıp ezberleyin. Doğaçlama yaparken takılabilir tekleyebilirsiniz. Akıcı konuşmanız önemlidir. kendinize özgü bir final cümlesiyle videonuzu sonlandırın. Timoti Au Pair olarak video hazırlama konusunda sizlere her türlü desteği vereceğimizden emin olabilirsiniz.

Au Pair hakkında 53 makale
Au Pair Amerika ve Au Pair İngiltere Programlarını 1989 dan günümüze kesintisiz hizmet veren Türkiye'nin en eski Au Pair Acentası

1 geri izleme / bildirim

  1. Au Pair Amerika Başvuru ücretleri , şartları ve daha bir çok önemli bilgi

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*