Au Pair Amerika’ya kimler katılabilir ?

Au Pair Amerikay akimler katılabilir

Au Pair Amerika’ya kimler katılabilir sorusunun cevabını en ayrıtılı bir şekilde bu makalemizde bulabilirsiniz. Au Pair Amerika Programına 18 – 26 yaş grubunda, bekar, ehliyeti olup araba kullanabilen, İngilizce seviyesi Intermediate ve üzeri olan ( İngilizce testimizi yaparak seviyeniz hakkında bir bilgiye sahip olabilirsiniz )  , minimum Amerika’da 12 ay kalabilecek, çocukları seven, hayvanlardan korkmayan, herhangi önemli bir sağlık problemi olmayan , sigara içmeyen, tercihen üniversite mezunu olan , Au Pair Amerika J1 vizesi almasında herhangi bir sorun olmayacak ağırlıklı olarak bayan adaylar katılabilirler. Çok nadir olarak erkek adaylarda katılabilirler. Ama Erkek Au Pair adaylar bilmelidir ki yerleşmeleri çok uzun zaman alabilmektedir ve hatta aile bulunamama ihtimalini de göz önüne almalıdırlar. Erkek adaylar için bekleme süresi bir yıla kadar uzayabilmektedir.

Au Pair olmayı düşünüyorsanız bebek bakımı konusunda deneyime sahip olmanız gerekmektedir. Ailelerin büyük bölümünde 0 – 3 yaş grubu bebek olmaktadır. Bebek bakımı olarak sayabileceklerimiz arasında alt değiştirmek , mama hazırlamak ,yedirmek , banyo yaptırmak  ve uyutmak gelmektedir. Au Pair Amerika adaylarının bu konularda tecrübeye sahip olmaları gerekmektedir. Bunun içindir ki yukarıda yazdığımız gibi erkek au pair adaylarına talep çok azdır. Çünkü ailelerin büyük bir çoğunluğunda 0 – 3 yaş grubu bebek olmaktadır ve bu yaş grubu bebekleri olan aileler bayan au pair adaylarını tercih etmektedirler.

Au Pair Amerika’ya kimler katılabilir ?

Bu Programa sadece ekonomik yoldan İngilizcenizi geliştirebileceğiniz bir program olarak bakmak yanlış olur. Programın özü kültür değişim programıdır. Bu sebep ile zaten İngilizce seviyesi belli düzeyin üzerindeki adaylar kabul edilir. Ekonomik olarak yurt dışında dil okullarına bütçesi yetmediği için çocuk deneyimi olmadığı halde zorlama olarak Au Pair Amerika programına katılan adayların çoğu mutsuz olmakta  ve programı başarı ile tamamlayamadan geri gelmek zorunda kalmaktadırlar. Bu programda başarılı olabilmeniz için çocukları ve bebekleri çok sevmeniz, dil, din, kültür farklılıklarına rağmen kendinizi Amerikalı ailenin bir ferdi gibi görebilmeniz gerekmektedir. Ayrıca bu programa katılan adayların araba kullanma konusunda oldukça deneyimli olmaları gerekmektedir. Sırf seçilme şansı yüksek olsun diye araba kullanma konusunda kendini olduğunda daha iyi göstermek adayın Amerika’ya gittiğinde büyük problemler ile karşılaşmasına ve aile tarafından geri gönderilmesine neden olmaktadır.

Au Pair Amerika’ya kimler katılabilir konusunu bu makalemizde detaylıca açıklamaya çalıştık. Sormak istediğiniz her konuda bize yazabilirsiniz…

Au Pair hakkında 53 makale
Au Pair Amerika ve Au Pair İngiltere Programlarını 1989 dan günümüze kesintisiz hizmet veren Türkiye'nin en eski Au Pair Acentası

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*