Au Pair Amerika İngilizce Seviyesi

Au Pair Amerika İngilizce Seviyesi

Au Pair Amerika İngilizce seviyesi programa başvuru için en önemli kriterlerden birini oluşturmaktadır. Amerika Au Pair programına katılacak adayların İngilizce seviyeleri en az Intermediate B1 olmalıdır. Hatta tercihen Upper Intermediate B2 seviyesinde olmalıdır.

Au Pair Amerika İngilizce Seviyesi Neden önemlidir ?

Bu sorunun birinci ve en önemli cevabı adayların programa katılmak için yapacakları mülakatları başarı ile geçebilmeleri için olacaktır.

Nedir bu mülakatlar ?

Birinci İngilizce mülakat : Türkiye’deki Türk Au Pair acenteniz ile yapacağınız mülakattır. Bu mülakat Türkçe olmak ile birlikte mülakat esnasında İngilizceniz de test edilecektir. Ayrıca sizden İngilizce konuşmanız da istenecektir.

İkinci İngilizce mülakat : Bazı Amerikalı Au Pair Acenteleri da adayın İngilizcesini kontrol edebilirler. Bunun için aday Skype üzerinden görüntülü İngilizce bir mülakat yapmak zorundadır. Bu iki İngilizce mülakatını geçemeyen adaylar Au Pair Amerika programına kabul edilmezler. İngilizce seviyesi sınırda olan adaylara ise gidene kadar İngilizce takviyesi yapmaları istenecektir. Timoti olarak bu konuda tüm au pair adaylarımıza destek olmaktayız.

Üçüncü İngilizce mülakat : İlk iki İngilizce mülakatı geçen adaylar programa kabul edilirler. Ve Au Pair Amerika adayları bir sunum dosyası hazırlamak zorundadırlar. Bu sunum dosyası Amerikalı ailelere gösterilmek suretiyle aile arama işlemi başlamış olur. Bir Amerikalı ailenin adayın dosyasını beğenmesi üzerine üçüncü İngilizce mülakat Amerikalı aile ile Skype üzerinden gerçekleşir. Unutmayınız ki Amerikalı aileler birden fazla Au Pair adayı ile aynı anda görüşmektedirler. Ve özelikleri bir birine yakın adaylar arasından İngilizce seviyesi en iyi adayı seçmektedirler.

Dördüncü ve son İngilizce mülakat : Belkide en önemli mülakat olarak nitelendirebiliriz. Tüm aşamaları tamamlamış olan Au Pair adayı programa başlayabilmesi için gerekli olan Au Pair Amerika vizesini alabilmek için Amerikalı vize memuru ile İngilizce mülakat yapmak zorundadır. Türkiye’deki acente , Amerika’daki acente ve hatta Amerikalı aile İngilizce seviyenizi sorun etmeyebilir. Ama vize memuru bunu sorun edecektir. Bazı aileler adayın artı özeliklerini çok beğendikleri için ( spor akademisi mezunu , konservatuar mezunu , çocuk gelişimi mezunu , milli sporcu gibi ) adayın İngilizce seviyesini ikinci plana atabilirler. Ama Vize memuru adayın İngilizce seviyesini bakılacak çocukların güvenliği gerekçesi ile asla ikinci plana atmayacak ve bunu vize reddi sebebi olarak kullanacaktır. Adayın İngilizcesinin yetersizliği sebebi ile tehlike anında polis , ambulans , itfaiye çağıramayacağını ve bunun bakılan Amerikalı çocuğun güvenliğini tehdit edici bir unsur olarak nitelendirecektir. Bu da vize reddi için yeter sebeptir

Bu sebeplerden dolayı Au Pair Amerika İngilizce seviyesi programa kayıtta çok önem taşır.

Timoti Au Pair olarak İngilizce seviyeniz konusunda sizlere her türlüğü desteği vermekteyiz. İngilizce seviyenizi İngilizce Test sayfamızda test edebilirsiniz.

Au Pair hakkında 53 makale
Au Pair Amerika ve Au Pair İngiltere Programlarını 1989 dan günümüze kesintisiz hizmet veren Türkiye'nin en eski Au Pair Acentası

4 geri izleme / bildirim

  1. Au Pair Amerika Kabul Şartları - arasında yaş sınırı en önemli kriterdir.
  2. AuPair Amerika hakkında - akılınıza takılan tüm soruların cevabı bu sitede
  3. Au Pair Amerika Başvuru ücretleri , şartları ve daha bir çok önemli bilgi
  4. Kimler Au Pair Olabilir ? - Çocukları seven 18-26 yaş ve bekar olan adaylar

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*