Amerika’da Çalışarak Dil Eğitimi

Amerikada Çalışarak Dil Eğitimi

Amerika’da çalışarak dil eğitimi almanın en kolay ve yasal yolu Amerika’da bir Amerikalı ailenin yanında çocuk bakmak yani Au Pair programına katılmaktır. Au Pair programının diğer çalışma programlarına göre oldukça fazla artıları vardır. Bunların en başında Amerikalı ailelerin yanında hiç bir masraf düşünmeden kalabilmenizdir. Amerika’da oldukça pahalı olan konaklama ve yaşam giderleri Amerikalı aile tarafından karşılanacağı için sizin herhangi bir masraf yapmanıza gerek kalmayacaktır. Ayrıca haftalık 195 Dolar civarında bir cep harçlığı alacağınız içinde ekstra şahsi giderlerinizi de bu aldığınız cep harçlığından karşılamanız mümkün olacaktır. Ayrıca Amerikalı aileler Au Pairlerine senelik eğitime katkı payı olarak da 500 Dolar vermektedirler. Bunun haricinde gidiş dönüş uçak biletiniz dahi Amerikalı aileler tarafından karşılanmaktadır. Sağlık sigortanızın bile program tarafından karşılanmaktadır. Geriye yapacak hiçbir zorunlu harcama kalmamaktadır.

Au Pairlik ekonomik olarak tartışmasız en ekonomik dil eğitimi programıdır. Ayrıca Amerikalı ailelerin yanında ve özelikle çocukların yanında sürekli İngilizce konuşma zorunluluğunun olması Au Pairlerin İngilizcelerini Amerika’da sadece dil okuluna giden kişilere göre çok daha hızlı olarak geliştirmelerine imkan sağlamaktadır. Çok daha fazla kelime haznesine sahip olma imkanı yine Au Pair programında diğer programlara göre fazladır. Sürekli konuşma hem pratiğinizin hem de telaffuzunuzun çok daha iyi gelişmesini sağlar. Amerika’da çalışarak dil eğitimi konusunda detaylı bilgiyi Amerika’da çalışarak İngilizce öğrenin başlıklı makalemizde bulabilirsiniz.

Amerika’da çalışarak dil eğitimi almanın yolları :

Au Pair programı haricinde çalışarak dil eğitimi almak için geriye pek de fazla alternatif kalmamaktadır. Tek alternatif olarak Work and Travel programı gösterilmektedir. Ama Au Pair Amerika programı Work and Travel programına avantajlar yönünden büyük fark atmaktadır. Bu iki program arasındaki en büyük fark süredir. Au Pair Amerika’da 2 yıla kadar kalabilme imkanı varken Work and Travel Programında sadece yaz aylarında 3 ay kadar kalınabilmektedir. Amerika Programında dil kursuna gidebilme imkanınız varken Work and Travel Programında böyle bir imkan yoktur. Au Pair programında yukarıda belirtiğimiz gibi çok fazla İngilizce konuşma imkanı bulabilirken bazı Work and Travel programlarında hiç İngilizce konuşmayacağınız iş kolları olabilir. Mesela havuzlarda can kurtaranlık gibi. Yada çok az sayıda sınırlı kelime kullandığınız işler olabilir. Eğlence parklarında bilet satış gibi. Bu tür işlerde çalışmanız yüzünden İngilizce pratiği yapma şansını yakalayamazsınız.

Ayrıca Work and Travel programına genelde 2 arkadaş beraber gidilmektedir. Buda sürekli Türkçe konuşmak anlamına gelmektedir. Au Pairlikte böyle bir şey söz konusu değildir. Takdir edersiniz ki Türkçe konuşma İngilizcenizi geliştirmenize engel olacaktır. Hiç Türkçe konuşulmayan bir Amerikalı aile yanında ister istemez İngilizceniz çok daha hızlı gelişecektir.

Bu iki program arasında çok fazla farklılıklar bulunmaktadır. Esasında Work and Travel programı dil eğitimi almaktan çok çalışıp para kazanıp ve bu kazanılan para ile orada geçinme ve birazda tatil yapma programıdır. Au Pair programı ise tam anlamıyla İngilizcenizi 2 sene gibi uzun bir sürede en üst seviyeye yükseltebilmenizi sağlayan bir programıdır. Unutmayın ki yabancı dilinizi geliştirmek süre ile doğru orantılıdır. Dilini öğrendiğiniz ülkede ne kadar uzun kalırsanız diliniz o kadar fazla gelişecektir. Tabii kalış şekliniz de önemlidir. Amerika’da çalışarak dil eğitimi almanın en iyi yolu Au Pair Amerika programıdır.

Güvenilir Au Pair Acentası Seçimi :

Bu programda en önemli konu güvenilir ve deneyimli bir Au Pair acentesi ile yola çıkmaktır. Aksi taktirde problemler ile karşılaşabilirsiniz. Özelikle Türkiye’deki Au Pair acentenizin Amerika’daki hangi lisanslı Au Pair şirketi ile çalıştığını öğrenin. Bu şirketin Amerikan hükümeti tarafından verilen bir lisansı olup olmadığını yukarda verdiğimiz linkten kontrol edin .

Yılların deneyimi Timoti Au Pair 1989 ‘dan günümüze sizlere en iyi hizmeti vermektedir. Bizleri aramadan karar vermeyin !!!

Au Pair hakkında 53 makale
Au Pair Amerika ve Au Pair İngiltere Programlarını 1989 dan günümüze kesintisiz hizmet veren Türkiye'nin en eski Au Pair Acentası

2 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*