Amerika’da Au Pair Arayan Aileler

Amerikada Au Pair Arayan Aileler
Amerikada Au Pair Arayan Aileler

Amerika’da Au Pair arayan aileler genelde Amerika’daki lisanslı Au Pair Acentalarını kullanmaktadırlar. Nadiren de olsa Au Pair Search sitelerinden de Au Pair adayı aramaktadırlar. Internetten Au pair arayan ailelerin sayısının az olmasının 2 sebebi vardır. Bunlardan birincisi güven sorunudur. Internetten bulduğu Au Pair adayına güvenip en değerli varlıkları olan çocuklarını emanet edecek aile azdır. 2ci sebep ise zaten internetten buldukları Au Pair adayını yasal olarak çalıştırma imkanlarının olmamasıdır. Daha önceki blog yazılarımızda da belirtmiştik. Adayların Au Pair vizesi alabilmesi DS-2019 Formuna ihtiyaçları vardır. DS-2019 formu ile ilgili detayları DS-2019 adlı blog yazımızda bulabilirsiniz.

DS-2019 formu olmadan Au Pair vizesi alınabilinir mi ?

Kesinlikle hayır! İşte bu sebepten Au Pair arayan aileler lisanslı bir Amerikalı Au Pair şirketi kullanmak zorundadırlar. Bu şirketlerin listesini daha önceki Au Pair Amerika Acenteleri seçerken başlıklı blog yazımızda vermiştik. Bu listede üçüncü sırada bulunan Agent Au Pair Timoti olarak birlikte çalıştığımız Amerikalı ortağımızdır. Au Pair arayan aileler genellikle bu lisanslı Au Pair acentelerine başvurmayı tercih etmektedirler.

Amerika’da Au Pair arayan aileler nelere dikkat eder ?

Öncelikle adayların çocuk deneyimleri , İngilizce seviyeleri , ehliyet ve ne kadar iyi araba kullanabildikleri , eğitim durumları ve ne tür sportif faaliyetler de bulundukları Au Pair arayan ailelerin ilk dikkat ettikleri konulardır. Bunların haricinde adayların hangi ülkeden oldukları , dinleri de bazı aileler için önem teşkil edebilir. Ayrıca sağlık raporları , sabıka kayıtları , referans mektupları da oldukça önemlidir. Çabuk ve iyi bir aile eşleşmesi için hazırlayacağınız dosya çok önemlidir. Timoti Au Pair olarak bu dosyanın hazırlanmasında au pair adaylarımıza her türlü desteği sağlamaktayız. Özellikle hazırlayacağınız Au Pair tanıtım videosu çok önemlidir. Aileler evraklardan çok bu videolara önem vermektedir. Amerikalı aileler genelde tanıtım videosunu beğendikleri adayların diğer evraklarını incelemeye başlarlar. Hazırladığınız tanıtım videosu kötü ise baştan kaybetmişsiniz demektir. Au Pair tanıtım videosu nasıl hazırlanmalı konulu blog yazımızda bu konu hakkında tüm detayları bulabilirsiniz.

İnternette Au Pair arayan ailelerde nelere dikkat etmelisiniz ?

Öncelikle aklınızdan çıkarmamanız gereken tek kural Amerika’da Au Pair arayan ailelerin hepsi ama istisnasız hepsi lisanslı bir Au Pair Amerika acentesi üzerinden au pair almak zorunda olmalarıdır. İletişimde olacağınız aileden ilk bu konuda bilgi isteyiniz. Bu konuda olumsuz yaklaşanlar ,yani lisanslı bir au pair acentesi üzerinden sizin için talepte bulunmayacaksa bu aile size uygun olmayacaktır. Çünkü Lisanslı bir acente olmadan vize almanız imkansızdır. Öğrenci vizesi al gel , turist vizesi al gel gibi yaklaşımlar çok tehlikelidir. Bu tür illegal taleplerde bulunan ailelere güvenmek ne kadar doğru olabilir ?

Birde bu tür sitelerde dolandırıcı olan kişiler vardır. Au pair olarak Amerika’ya gidip dilini geliştirmeyi planlayan adayları tuzağa düşürüp dolandırmaya çalışmaktadırlar. Bu kişiler kendilerini gerçekten Au pair arayan Amerikalı aileler gibi tanıtmaktadırlar. Öğrenci vizesi yada turist vizesi al gel demek yerine pasaportunu bize gönder biz senin vizeni buradan alıp sana göndereceğiz gibi yaklaşımda bulunurlar. Vizenizi alabilmek için sizden vize ücreti talep edeceklerdir. Tabii dolandırıcılık olayı bu noktada başlamaktadır. Kesinlikle bu tür taleplerde bulunan ailelerden uzak durunuz. Yukarıda belirtiğimiz gibi yasa gereği Au Pair Amerika vizesi yetkili bir au pair acentesinin düzenlediği DS-2019 formu ve Au Pair adayının kendi bizzat başvurusu olmadan alınamaz. Vize başvurusunu aday bizzat kendisi yapmalı ve konsoloslukta vize memurunun yapacağı İngilizce mülakata kendisi girmelidir. Bunun dışında vize alabilmenin bir yolu yoktur.

Amerika’da Au Pair Arayan Aileler neden internetten aday arar ?

Bunun birçok sebebi olabilir. Ama birinci sebep Amerika’da hali hazırda au pair olarak bulunan ve ailesini değiştirmek isteyip acentesinin kendisine yeni aile bulamamış adaylara ulaşmaktır. Böylelikle lisanslı Amerikalı Au Pair acentesine bir organizasyon ücreti ödemekten kurtulmaktadırlar. Tabii bu ne kadar sağlıklı bir yaklaşımdır tartışılabilir. İkinci sebepte acentelerin portföyündeki sınırlı sayıdaki au pair adaylarından kendilerine uygun bir au pair bulamadıkları için çok daha fazla au pair adaylarını inceleyebilecekleri internetteki bu tür sitelerden au pair aramalarıdır. Bu anlaşılır bir sebeptir. Sonuçta amaçları lisanslı Amerikalı Au Pair acentesine organizsyon ücreti ödemekten kaçmak değildir. Yasa gereği Amerika dışından , ilk kez au pair olacak bir adayı alacaklarsa, bu adayın Au Pair Amerika vizesi alabilmesi için lisanslı Amerikalı bir acenteye ihtiyaç duyacaklardır.

İnternetten bulduğunuz bir aileye yasal olarak nasıl gidebilirsiniz ?

Öncelikle bu ailenin sizi lisanslı bir Au Pair acente kanalı ile almayı kabul etmesi gerekmektedir. Aile bunu kabul ediyorsa hem dolandırıcı olmayan gerçek au pair arayan bir aile olduğundan emin olabilirsiniz hem de yasal olarak vize almanızın önünde hiç bir engel kalmamış demektir. Bu aşamadan sonra ne yapmalısınız ? Ailenin temasta olacağı Amerikalı acentenin Türkiye’de bir ortağı vardır. Bu acenteyi öğrenip onunla temasa geçmeniz yeterli olacaktır. Bundan sonra tüm işlemlerinizi Au Pair vizesi de dahil Türk Au Pair acenteniz yürütecektir. Amerikalı ailenin temasta olduğu bir Amerikalı acente yok ise bizler bu konuda kendilerine yardımcı olabiliriz. Amerika’daki ortağımız olan Agent Au Pair iletişim bilgilerini ve yetkili kişi isimlerini vermek suretiyle iletişim kurmalarını sağlayabiliriz. Amerikalı ailenin Amerikalı ortağımız Agent Au Pair ile anlaşmasını takiben tüm işlemleriniz hızla tamamlanacak ve 1 ay içersin de vizenizi alarak Amerika’da Au Pair arayan ailenizin yanına gidebilirsiniz.

İnternetten Au Pair arayan aileler ile Au Pair Amerika vizesi almak zor mudur ?

Yukarıda bahsettiğimiz gibi eğer internetten bulduğunuz aile lisanslı bir Amerikalı acenteye başvurması ve bu lisanslı Amerikalı acentenin düzenledikleri DS-2019 formunu Türkiye’deki ortağına göndererek tüm işlemleri bu kanal üzerinden yürütmesi durumunda Au Pair Amerika vizesi almanız hiç de zor değildir. 32 senedir bu sektörde hizmet veren Timoti Au Pair vize konusunda çok deneyimli kadrosuyla % 100 e yakın bir vize başarısına sahiptir.

1989 ‘dan günümüze Türkiye’nin en eski Au Pair acentası olarak bizleri aramadan karar vermeyin.

1989’dan günümüze Timoti Au Pair
Au Pair hakkında 53 makale
Au Pair Amerika ve Au Pair İngiltere Programlarını 1989 dan günümüze kesintisiz hizmet veren Türkiye'nin en eski Au Pair Acentası

1 geri izleme / bildirim

  1. AuPair Amerika hakkında - akılınıza takılan tüm soruların cevabı bu sitede

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*