Au Pair Arayan Aileler

Au Pair Arayan Aileler
Au Pair aileleri

Au Pair arayan aileler genelde au pair search , au pair eşleşme sitelerine ilan vermektedirler. Bu tür ailelere ulaşmak internet üzeriden kolay gibi görünse de birçok riski de beraberinde getirmektedir. Bu risklerin başında bu ailelerin dolandırıcı olabilme riskleri gelmektedir. Daha önceki blog yazılarımızda da belirtiğimiz gibi bu konuya çok dikkat etmelisiniz. Çünkü sanal alemde bu tür dolandırıcılıklar çok yapılmaktadır. Amerika’da Au Pairlik yaparak İngilizcelerini geliştirmeyi düşünen adayları bazı kötü niyetli kişiler tuzağa düşürmek suretiyle dolandırmaktadırlar.

Au Pair arayan aileler ile temasa geçerken nelere dikkat etmelisiniz?

Öncelikle İngilizce bir deyim olan Too good to be true , yani gerçek olamayacak kadar iyi olan aile ilanlarına temkinli yaklaşın. Mesela New York merkezde tek okul çağı çocuklu aile , anne doktor , baba avukat , ev hayvanı yok , banyosu içinde özel oda , yürüyüş mesafesinde okul , kurs ücretini karşılayan aile , temizlikçisi olan aile , babysit hiç olmayan aile vs vs vs bu kadar iyi özelikleri olan bir aile bütün aile arayan au pairleri cezbedecektir. İşte bunun farkında olan dolandırıcılar aile arayan au pairlerin hemen ilgisini çekmek için bu tür güzel aile profilleri oluşturmakta ve bu adayları tuzağa düşürerek çeşitli yalan ve vaatler ile adayları dolandırmaktadırlar.

Bu tür dolandırıcı aileleri nasıl ayırt edebiliriz ?

Esasında bu aileleri ayırt etmek çok kolaydır. Sizin konuya hakim olduğunuz anlarlar ise hemen teması keseceklerdir zaten . Öncelikle au pair programını çok iyi araştırmalısınız. Bu konuda size yardımcı olmak adına çok kapsamlı ve çok aydınlatıcı içeriği sahip olan bir ana sayfa hazırladık. Bu sayfamızı dikkatlice incelerseniz Au Pair Amerika konusunda yeterli bilgiye sahip olacağınızdan eminiz. Au Pair Amerika konusunda bilgili adayları dolandıramayacaklarını bilen bu tür kötü niyetli kişiler sizden uzak durmayı tercih edeceklerdir.

İnternetten au pair arayan aileler ile karşılaştığımda ilk ne yapmalıyım ?

Au Pair arayan bu tür aileler ile karşılaştığınızda ilk yapmanız gereken şey görüntülü ve sesli tüm aile bireyleri ile birlikte bir skype görüşmesi talep etmek olmalıdır. Bu tür görüntülü görüşmeyi kabul etmeyen ailelerden kesinlikle uzak durmalısınız. Hiç bir aile evine au pair olarak alacağı bir adayı skype üzeriden görüntülü görüşme yapmadan almamaktadır. Diyelim bu kişiler görüntülü görüşmeyi kabul ettiler. Ama görüşme esnasında çocukların okulda yada spor faaliyetinde olduğunu bahane ederek sizlerin çocuklar ile görüşmenize olanak tanımazlar ise bu aile içinde temkinli olmakta fayda vardır. Çocuklar ile canlı görüntülü görüşene kadar temkinli olmanızda fayda vardır. Görüşme çocuklar ile bile gerçekleşse yinede dolandırıcı olma ihtimalleri vardır. Bu işin en garanti yolu ve mecburi yolu Amerikalı aileyi Amerika’da Amerikan hükümetinin yetki verdiği Au Pair Acentalarından birine yönlendirmelisiniz.

Amerika’daki Au Pair acentası olmadan aileye gidebilir miyim ?

İşte bu sorunun cevabı hayır olduğu için zaten zorunlu olarak aile Amerikan hükümetinin onay verdiği bir Amerikalı Au Pair acentası üzeriden geçmek zorundadır. Aile bunu kabul etmiyorsa kesinlikle bu tür ailelerden uzak durmalısınız. Neden aile bir au pair amerika şirketi üzerinden geçmelidir? Bunu daha önceki DS 2019 adlı blog yazımızda açıklamıştık ama kısaca özetleyecek olursak Au Pair vizesi için olmazsa olmaz bu form sadece Amerikalı lisanslı Au Pair şirketleri tarafından düzenlenebilir. Yani bir Amerikalı ailenin sizi bir Amerikalı Au Pair acentası olmadan direkt olarak alması mümkün değildir.

Au Pair arayan aileler ile görüşürken YAPMAMANIZ gereken en önemli şeyler :

En önemli nokta kesinlikle ve kesinlikle vizenizi biz alıcaz vaadine kanarak pasaportunuzu bu tür insanlara göndermeyiniz. Kesinlike vizenizi biz alacağız bunun için vize ücreti göndermeniz gerekir demelerine kanıp para göndermeyiniz. Hiç kimse ama hiç kimse sizin yerinize vize alamaz. Bunu söyleyen kişiler kesinlikle dolandırıcıdırlar.

Sanal alemde her türlü risk mevcuttur. Bu risklerden korunmanın en kolay yolu Türkiye’de güvenebileceğiniz , sektörde deneyimli bilinen bir Au Pair acentası ile çalışmaktır. Timoti Au Pair olarak sizlere 1989 dan beri kesintisiz hizmet vermekteyiz. Bizi aramadan karar vermeyin……

Au Pair hakkında 54 makale
Au Pair Amerika ve Au Pair İngiltere Programlarını 1989 dan günümüze kesintisiz hizmet veren Türkiye'nin en eski Au Pair Acentası

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*