Au Pair Search

Au Pair Search Siteleri hakkında

Au Pair Search yada Au Pair Match Türkçe karşılığı ile Au Pair eşleşme siteleri internette Au Pair programına katılmak isteyen kişilerin en çok aradığı sitelerdir. Bu tür sitelerden internette oldukça fazla vardır. Bu siteler prensip olarak au pair arayan aile ile aile arayan au pairleri buluşturmaktadırlar. Ama sitelerin uyarı bölümlerinde bahsettiği gibi hiç bir sorumluluk almamakta ve hiç bir garanti vermemektedirler.

Au Pair Search siteleri ne kadar güvenli ?

İşte cevabı aranması gereken en önemli soruda budur. Sanal ortamda gerçekleşecek bir eşleşme ne kadar sağlıklı olabilir ? Bu soru iki taraf içinde sorulması gereken bir sorudur . Çağımız teknolojisi bazı kolaylıklar getirdiği gibi maalesef bazı riskleri de beraberinde getirmektedir. En önemli risk dolandırıcıların bu tür siteleri kullanarak Au Pair adaylarını dolandırmalarıdır. Dikkatli olunduğu taktirde riskleri minimize etmek oldukça kolaydır.

Bu tür sitelerde nelere dikkat etmelisiniz ?

Öncelikle sitelerin hiç bir garanti vermediğini aklınızdan çıkarmayınız. Tüm riskler aile arayan adaya ve au pair arayan aileye aittir. Bu tür sitelere kayıt olurken sizden bazı şahsi bilgileriniz istenecektir. Cep telefonunuz , e-mail adresiniz , facebook ve diğer sosyal hesaplarınız gibi. İşte dolandırıcılar bu bilgilerin peşinde olabilirler. Hiç bir şekilde pasaport bilgilerinizi ve özel şifrelerinizi bu sitelerde paylaşmayınız. Mümkün olan en az şahsi bilgiler ile başvurunuzu yapınız. Sizle ilgilenen bir aile olursa , ailenin gerçek olduğundan emin olduktan sonra şahsi bilgilerinizi paylaşmanızda fayda vardır. Aksi taktirde bu bilgileriniz kötü amaçlı kişiler tarafından kullanılabilinir.

Ailenin gerçek olup olmadığı nasıl anlarsınız ?

İşte en can alıcı nokta burasıdır. Dolandırıcılar kendilerini gerçek au pair arayan bir aile gibi tanıtmak için ellerinden geleni yapacaklardır. Resimlerini , videolarını göndereceklerdir. Ama bunların hepsi sahte olabilir. Bu sebep ile kesinlikle skypedan canlı kameralı görüşme talep ediniz. Çeşitli bahaneler ile bu görüşmeleri erteliyorlar ise kesinlikle bu tür ailelerden uzak durunuz. Vizenizi biz çıkartıyoruz ; bize pasaportunuzu ve vize ücreti olarak şu kadar dolar gönderdin diyen ailelerden de kesinlikle uzak durmalısınız. Çünkü unutmayınız ki vizeyi bulunduğunuz ülkede sizden başka kimse alamaz. Au Pair vizesi için İngilizce mülakata girme zorunluluğu vardır. Ayrıca Vize için olmazsa olmaz Amerika ‘da Au Pair yerleştirmeye lisanslı acentelerin düzenleyebildiği DS 2019 formuna gerek vardır. Bu DS 2019 formu ile ilgili tüm detayları daha önceki makalelerimizde bulabilirsiniz.

Au Pair Search sitelerden bulduğunuz aileden nasıl emin olabilirsiniz ?

Bunun en kolay ve en garantili yolu internet sitelerinden bulduğunuz aileyi Amerika’daki lisanslı Au Pair acentelerinden birine yönlendirmeniz olacaktır. Zaten unutmayınız ki lisanslı bir Amerikalı Au pair şirketi olmadan bu programa katılmanız mümkün değildir. Vize şartı olarak yukarıda bahsettiğimiz DS 2019 formu sadece bu 16 lisanslı Amerikalı Au Pair Acentesi tarafından düzenlenebilmektedir. Amerikalı acente üzerinden au pair almayı kabul eden ailelerden emin olabilirsiniz. Zaten bu lisanslı acenteler bulduğunuz aile ile temasa geçerek tüm bilgilerini kontrol etmektedir. Au Pair almaya uygunluklarını gönderdikleri bir yerel temsilci ile kayıt altına almaktadırlar. Ayrıca aile kural gereği Amerikalı Au Pair Acentesi ile bir sözleşme imzalamak zorundadır. Bu sözleşmede sizin bir çok hakkınızı garanti altın almaktadır. Bu haklarınız arasında 195 Dolar haftalık cep harçlığınızı , 45 saat haftalık çalışma sürenizi , özel odanızı, hafta sonu izinlerinizi sayabiliriz.

Timoti Au Pair olarak Amerika’daki ortağımız Agent Au Pair dir. Internetten bulduğunuz ailenizi Agent Au Paire yönlendirmeniz suretiyle ailenin reel ve güvenilir bir aile olup olmadığını kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

Au Pair hakkında 53 makale
Au Pair Amerika ve Au Pair İngiltere Programlarını 1989 dan günümüze kesintisiz hizmet veren Türkiye'nin en eski Au Pair Acentası

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*