Au Pair Amerika Kayıt Ücretleri

Au Pair Amerika Kayıt Ücretleri

Au Pair Amerika Kayıt Ücretleri ve toplam masraflar hakkında bilmek isteyeceğiniz her detayı bu makalemizde ele alacağız. Au Pair Amerika Kayıt ücretleri acentadan acentaya değişmek ile birlikte ortalama 1000 $ civarındadır. Acentalar arasında çok büyük farklar yoktur en fazla 100$ – 150 $ oynamaktadır. Au Pair Amerika Acentası seçerken tek kriteriniz kayıt ücreti olmamalıdır. 100 $ daha az ödemek adına içinize sinmeyen bir acentaya kayıt yaptırmanız ilerde hayal kırıklığına uğramanıza ve mutsuz olmanıza neden olabilir.12 ay gibi bir süre Amerika’da eğitim almanız karşılığında 100 Dolar eksik 100 Dolar fazla kayıt ücreti ödemek çok önemli değil diye düşünüyoruz. Kaldı ki Amerikalı aileden toplamda 12 ayda toplam 10.200$ gibi bir cep harçlığı alacaksınız. Gördüğünüz gibi 100 – 200 Dolar çok da önemli bir meblağ olarak görülmemektedir.

Diğer Yurt dışı eğitim programları için ödenen ücretler ile Au Pair Amerika Programı için ödeyeceğiniz ücretleri karşılaştırdığınızda arada çok büyük farklar olduğunu göreceksiniz. Amerika’da 12 ay bir dil eğitimi almanın kabaca size en düşük maliyeti 33.500 $ ( 12.000 $ Kurs Ücreti + 12.000 $ Yurt Konaklama Ücreti + 8500 $ Yıllık harcıyacağınız şahsi giderleriniz + 1000 $ Amerika Gidiş-Dönüş uçak bileti ) civarı olacaktır. Bu rakkam 35.000 Dolarların üzerine çok rahat çıkabilmektedir. Au Pair Amerika Program ücreti ile kıyasladığınızda yaklaşık 30 – 35 kat gibi bir fark vardır. Bu sebeptendir ki Au Pair Amerika programına çok büyük talep olmaktadır. Au pair Amerika Acenta ücreti haricinde ufak tefek masraflarınızda olacaktır.

Diğer Au Pair Amerika Kayıt Ücretleri ?

Diğer masraflar arasında program ücreti ile kıyaslandığında çok bir meblağ tutmayan pasaport ücretini sayabiliriz. 10 yıllık çıkartırsanız ki tavsiyemiz 10 yıllık çıkartmanızdır. 2020 Yılı 10 Yıllık pasaport harcı ve cüzdan bedeli ile birlikte toplam fiyatı 1155 TL dir. Bunu 35 Dolar ile SEVIS ücreti takip etmektedir. SEVIS hakkında geniş bilgiyi DS-2019 Formu nedir makalemizde vermiştik. Au Pair Amerika Programına katılan adaylara Aile tarafından Amerika’ya gidiş-dönüş uçak biletleri verildiği için uçak biletini masraf olarak düşünmenize gerek yoktur. Günümüzde en ucuz Amerika’ya gidiş dönüş bilet uçak bileti fiyatları yaklaşık 800 – 1000 Dolardır. Yani nerdeyse Au Pair Amerika kayıt ücreti için ödeyeceğiniz ücreti bedava uçak bileti alarak geri almış olursunuz.

Yanınıza ne kadar cep harçlığı almalısınız ?

Esasında gittiğiniz ilk haftadan itibaren Amerikalı aileden yaklaşık 195 Dolar cep harçlığı almaya başlayacaksınız. Bu para sizin tüm özel bakım ve şahsi ihtiyaçlarınız karşılamaya yetecektir. Ama hem ilk cep harçlığınız alana kadar hemde emniyet amaçlı yanınıza 750$ – 1000$ gibi bir para almanızda fayda vardır.

Au Pair hakkında 54 makale
Au Pair Amerika ve Au Pair İngiltere Programlarını 1989 dan günümüze kesintisiz hizmet veren Türkiye'nin en eski Au Pair Acentası

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*