Au Pair Amerika Kayıt Ücretleri

Au Pair Amerika Kayıt Ücretleri

Au Pair Amerika Kayıt Ücretleri ve masraflar hakkında bilmek isteyeceğiniz her detayı bu makalemizde bulabilirsiniz. Au Pair Amerika Kayıt ücretleri acenteden acenteye değişmek ile birlikte ortalama 1000 $ civarındadır. Acenteler arasında çok büyük farklar yoktur en fazla 100$ – 150 $ oynamaktadır. Au Pair Amerika Acentesi seçerken tek kriteriniz kayıt ücreti olmamalıdır. 100 $ daha az ödemek adına içinize sinmeyen bir acenteye kayıt yaptırmayın. İlerde hayal kırıklığına uğramanıza ve mutsuz olmanıza neden olabilir. 12 ay gibi bir süre Amerika’da eğitim almanız karşılığında 100 Dolar eksik 100 Dolar fazla kayıt ücreti ödemek çok önemli değil diye düşünüyoruz. Kaldı ki Amerikalı aileden toplamda 12 ayda toplam 10.200$ gibi bir cep harçlığı alacaksınız. Gördüğünüz gibi 100 – 200 Dolar çok da önemli bir meblağ olarak görülmemektedir.

Diğer Yurt dışı eğitim programları için ödenen ücretler ile Au Pair Amerika Programı için ödeyeceğiniz ücretleri karşılaştırdığınızda arada çok büyük farklar olduğunu göreceksiniz. Amerika’da 12 aylık dil eğitimi almanın kabaca size en düşük maliyeti 33.500 $ civarı olacaktır. ( 12.000 $ Kurs Ücreti + 12.000 $ Yurt Konaklama Ücreti + 8500 $ Yıllık harcıyacağınız şahsi giderleriniz + 1000 $ Amerika Gidiş-Dönüş uçak bileti ) Bu rakkam 35.000 Dolarların üzerine çok rahat çıkabilmektedir. Au Pair Amerika Program ücreti ile kıyasladığınızda yaklaşık 30 – 35 kat gibi bir fark vardır. Bu sebeptendir ki Au Pair Amerika programına çok büyük talep olmaktadır. Au Pair Amerika Acente ücreti haricinde ufak tefek masraflarınızda olacaktır.

Diğer Au Pair Amerika Kayıt Ücretleri ?

Diğer masraflar arasında program ücreti ile kıyaslandığında çok bir meblağ tutmayan pasaport ücretini sayabiliriz. 10 yıllık çıkartırsanız ki tavsiyemiz 10 yıllık çıkartmanızdır. 2023 Yılı 10 Yıllık pasaport harcı ve cüzdan bedeli ile birlikte toplam fiyatı yaklaşık 4500 TL dir. Bunu 35 Dolar ile SEVIS ücreti takip etmektedir. SEVIS hakkında geniş bilgiyi DS-2019 Formu nedir makalemizde vermiştik. Au Pair Amerika Programına katılan adaylara aile tarafından Amerika’ya gidiş-dönüş uçak biletleri verildiği için uçak biletini masraf olarak düşünmenize gerek yoktur. Günümüzde en ucuz Amerika’ya gidiş dönüş uçak bileti fiyatları yaklaşık 800 – 1000 Dolardır. Yani Au Pair Amerika kayıt ücretini bedava uçak bileti alarak geri almış olursunuz.

Yanınıza ne kadar cep harçlığı almalısınız ?

Esasında gittiğiniz ilk haftadan itibaren Amerikalı aileden yaklaşık 195 Dolar cep harçlığı almaya başlayacaksınız. Bu para sizin tüm özel bakım ve şahsi ihtiyaçlarınız karşılamaya yetecektir. Ama hem ilk cep harçlığınız alana kadar hem de emniyet amaçlı yanınıza 750$ – 1000$ gibi bir para almanızda fayda vardır.

Amerika’da dil eğitimi almanın en ekonomik yolu Au Pair Amerika programıdır. Program hakkında detaylı bilgi almak için bizlere whatsapp hattımızdan ulaşabilirsiniz.

Au Pair hakkında 53 makale
Au Pair Amerika ve Au Pair İngiltere Programlarını 1989 dan günümüze kesintisiz hizmet veren Türkiye'nin en eski Au Pair Acentası

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*