Au Pair Amerika Olumsuz Yorumları

Au Pair Amerika
Au Pair Amerika Programı

Au Pair Amerika olumsuz yorumları hakkında belki bir çok yazı okumuşsunuzdur. Her programda olduğu gibi Au Pair Amerika’ya katılıp umduğunu bulamayan , hayal kırıklığı yaşamış kişiler olabilir. Önemli olan bu olumsuz yorumların sebeplerini araştırmaktır. Bu yorumları yazan kişiler neden bu tür yorumlar yazmışlardır. 30 Senelik tecrübemize dayanarak bu olumsuz yorumların büyük bir çoğunluğunun acenta kaynaklı olduğunu söyleyebiliriz. Program kaynaklı olması çok düşük bir ihtimaldir. Program özünde çok iyi planlanmış gerçekten büyük artıları olan bir programdır. Programın artılarını Au Pair Amerika başlıklı sayfamızda bulabilirsiniz. Ama malesef bazı acentalar tarafından suistimaller olmaktadır. Gerek Amerika’daki Au Pair acentalarının , gerek Türk au pair acentaları yapmış olduğu hatalar yüzünden au pairler mutsuz olmakta ve olumsuz yorumlar yazmaktadırlar. Acentalar haricinde tabii ailelerin ve au pairlerin hataları yüzünden de problemler yaşanabilmekte ve bunlarda Au Pair Amerika olumsuz yorumları olarak sosyal medyada yer almaktadır.

Nedir Bu Au Pair Amerika Olumsuz Yorumları ?

Bu olumsuz yorumların en başında Au Pairlerin çok çalıştırıldıkları gelmektedir. Bunu takip eden diğer olumsuz yorumlar arasında Au Pair acentalarının ilgisizliği , adayları yanlış bilgilendirmeleri , programı olduğundan çok daha kolay göstermeleri , toz pembe bir tablo çizmeleri , vize zorluklarından bahsetmemeleri , Amerika’ya gidildiğinde yaşanabilecek adaptasyon sorunları hakkında adayı bilgilendirmeleri sayılabilir. Bu listeyi uzatmak mümkündür. Ama gördüğünüz üzere bunların hepsi acenta hatasından kaynaklanan olumsuz yorumlardır. Yani doğru bir firma ile yukarıda saydığımız olumsuzlukların hiç birini yaşamazsınız. Acentanızı seçmenden önce iyi bir araştırma yapmalısınız. Doğru bir acenta size programı tüm detayları ile anlatacaktır.

Örnek verecek olursak Au Pairler program gereği haftada 45 saat çalışırlar. Bunu bilmediğiniz taktirde Amerikalı aile 45 saat çalışmanızı istediğinde sizler çok çalıştırıldığınızı düşünerek mutsuz olacaksınız. Yada Aile tüm özel harcamalarınız karşılar gibi bir vaad ile gittiyseniz yine mutsuz olacaksınız demektir çünkü aile sadece zorunlu giderlerinizi ( yeme , içme , konaklama , araç kullanılıyorsa benzin ) karşılar.Ama mesela kişisel bakım ( deodorant , parfüm , makyaj malzemesi ) giderlerinizi karşılamaz. Zaten bunun için Amerikalı aile au paire haftalık 195 $ cep harçlığı vermektedirler.

Programı iyi araştırmış ve iyi bir acenta tarafından her konuda bilgilendirilmiş au pair adaylarının olumsuzluklar ile karşılaşmaları pek olası değildir.Tek olumsuz olabilecek konu çok nadiren de olsa Amerikalı ailenin programa uygun davranmaması olabilir. Bu oldukça düşük bir ihtimaldir çünkü Amerikalı ailelerde bir çok denetimden ve yüksek ücretler ödedikten sonra au pair almaya hak kazanmaktadırlar. Programa uymadıkları durumda au pairlerini kaybedeceklerini ve bunun yaptırımları olacaklarını bilirler. Kolay kolay da hiç bir Amerikalı aile bu riske girmek istemez. Hem Au pairlerini , hemde programa Au Pair almak için ödedikleri yüklü parayı kaybetme riskine girmeyeceklerdir. Amerikalı ortağımız Agent Au Pair Au Pair hakları konusunda oldukça hassastır. Türk yerel temsilcilerimiz de sizleri her konuda bilgilendirmekte ve haklarınızı savunmaktadırlar. Timoti Au Pair olarak sizleri Amerika’ya gitmeden önce Amerika’daki Türk yerel temsilcilerimiz ile tanıştırıyoruz.

Au Pair hakkında 54 makale
Au Pair Amerika ve Au Pair İngiltere Programlarını 1989 dan günümüze kesintisiz hizmet veren Türkiye'nin en eski Au Pair Acentası

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*