Türkiye’den Nasıl Au Pair Alabilirim?

Türkiyeden nasıl au pair alabilirim
Türkiye'den Nasıl Au Pair Alabilirim ?

Türkiye’den nasıl Au Pair alabilirim sorusu Türk Au Pair almak isteyen Amerika’da yaşayan ve Amerikan vatandaşı olan bir çok ailenin cevabını aradığı bir sorudur. Türkiye’den au pair alabilmenin tek bir yolu vardır. O da Amerikan hükümetinin lisans verdiği Amerikalı Au Pair acentalarından birine başvurmaktır. Türkiye’den direkt au pair almak gibi bir durum söz konusu değildir. Internetteki au pair eşleşme siteleri kanalı ile bir Türk au pair bulabilirsiniz.Ama bu adayı Amerikalı bir acenta üzerinden geçirmeden almanız mümkün olmayacaktır..

Türkiye’den nasıl au pair alabilirim ? sorusunun cevabı :

Öncelikle yukarıda belirttiğimiz gibi Amerikan hükümetinin lisans verdiği Amerikan Au Pair acentalarından biri ile anlaşmalısınız. Daha sonra internetten bulduğunuz yada Amerikalı acentanın portföyünde bulunan bir Au Pair adayı ile eşleşmelisiniz. Amerikalı acenta sizi tüm işlemler hakkında yönlendirecektir ve birçok işi Amerikalı acenta halledecektir. Buna en büyük problem olan vize konusunda dahildir. Amerikalı acentanın Türkiye deki ortağı da eşleşmiş olduğunuz Au Pair adayının tüm işlemlerini yürütecektir. Bunun en başında adayın dosyasının hazırlanması ve sisteme yüklenmesi gelmektedir. Daha sonrada tabii en önemli kısım olan adayın vizeye hazırlanması gelmektedir. Bunun için on line vize formunun doldurulup vize başvurusunun yapılması ve vize randevusunun alınması gerekmektedir. Türk Au pair acentası Au pair adayını A dan Z ye vize için hazırlayacaktır.

Amerikalı Acenta olmadan Türkiye’den Au Pair alabilir miyim ?

Bu sorunun cevabı hayırıdır. Bunun sebebi Amerikalı acentanın düzenleyeceği DS-2019 formu olmadan Au Pair adayının vize alma şansı yoktur. Hatta vizeye dahi başvuru yapamaz. DS-2019 formu ile ilgili detayları blog yazılarımızda bulabilirsiniz. . Amerikan hükümeti Amerika’ya gelen au pairlerin sayısını kontrol edebilmek ve Au Pair adaylarını belli kriterlere uygunluğunu sağlayabilmek adına böyle bir kural getirmiştir. Lisanslı Amerikalı Au Pair acentaları Amerikan hükümetinin koyduğu tüm kuralları ve sınırlamaları uygulamak ile yükümlüdürler. Bu da programın kontrol altında olmasını sağlamaktadır.

Amerikalı Lisanslı Acenta kullanmanın faydaları nelerdir ?

Tabii ki en büyük faydası au pair adayının kolaylıkla vize alabilmesidir. Amerikalı acenta sizin yerinize tüm işlemleri halledecek ve Türkiye’deki ortağı ile eşleştiğiniz Au Pair adayınızın sorunsuz bir şekilde vize almasını sağlayacaktır. Eğer Au Pairinizi internetten bulduysanız , sizin yerinize au pair adayının tüm evraklarının kontrol edilmesi , referans check yapılması yine Amerikalı Au Pair Acentası ve Türkiye’deki ortağının görevleri arasında yer alacaktır. Au Pairler Amerika’daki ailelerinin yanında Au Pairlik yapmaya başlamadan 4 günlük bir oryantasyonuna tabii tutulmaktadırlar. Bu oryantasyon Au Pairlerin Amerika’daki yaşama daha kolay adapte olabilmelerini sağlamaktadır. Tüm otel organizasyonları ve bu eğitimler Amerikalı Au Pair acentası tarafından organize edilmektedir. Görüldüğü gibi Au Pair almak için Amerikan hükümeti tarafından lisans verilmiş bir Au Pair acentası kullanmanın bir zorunluluk olmasının yanında böyle bir çok avantajı da beraberinde getirdiğini unutmamak gerekir.

Amerikalı ortağımız Au Pair Agent Amerika’da Amerikan hükümeti tarafından lisans almış 16 Au Pair acentasından biridir. Amerikalı ortağımız olan au pair acentasının sahibi Jodi DiMauro ve profesyonel ekibinin sizlere her konuda son derece yardımcı olacağından emin olabilirisiniz. Bizlere sormak istediğiniz her konuyu da sitemizdeki canlı destek yada whatsapp hattımızdan çekinmeden sorabilirsiniz. Portföyümüzde sürekli tüm evrakları hazır au pair adayları bulunmaktadır. Bize yazmanız halinde Amerikalı acenta ile kayıt olup herhangi bir ücret ödemeden adaylarımızı görebilirisiniz. Evraklarını beğendiğiniz adaylarımızla whatsapp yada skype üzerinden görüşebilirsiniz. Bir aday üzerinde anlaşmanız halinde Amerikalı şirketimiz ile temasa geçebilirsiniz. Bu imkan size her şey netleşmeden herhangi bir ödeme yapma zorunluluğundan kurtarmaktadır.

Türkiye'den Au Pair nasıl alabilirim ?
1989’dan Günümüze Timoti Au Pair

Au Pair hakkında 54 makale
Au Pair Amerika ve Au Pair İngiltere Programlarını 1989 dan günümüze kesintisiz hizmet veren Türkiye'nin en eski Au Pair Acentası

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*