Au Pair Ne Kadar Kazanır ?

Au Pair Ne Kadar Kazanır
Au Pair Ne Kadar Kazanır

Au Pair ne kadar kazanır sorusunun Amerika’da tek bir cevabı vardır. Haftalık 195,78 Dolar. Başka ülkelerde bu ücret aileden aileye değişmektedir. Mesela İngiltere’de standart sabit bir ücret yoktur. Her aile çocuk sayısına , işin çokluğuna azlığına , çalışma saatlerine bağlı olarak Au Pairlerine farklı bir cep harçlığı öderler. Ama Amerika’da aileler Amerikan hükümetinin belirlediği ücretin altında Au Pairlerine cep harçlığı veremezler. 2020 yılı itibarı ile bu rakkam 195,78 Dolardır. Zaten diğer ülkelerdeki gibi au pairlerin çalışma saatleri de Amerikalı aileden aileye değişiklik göstermez. Haftalık Au Pair çalışma saati 45 saat ile sınırlandırılmıştır. Hiç bir aile Au Pairinden 45 saatten daha fazla çalışmasını isteyemez. Amerikan yasaları bu konuda çok katıdır.

Au Pairlerin aldığı cep harçlığı yeterli midir ?

Amerikan hükümeti tarafından belirlenmiş olan 195,78 dolar haftalık cep harçlığı Au Pairler için yeterlidir. Ama nasıl bir şahsi harcama yaptığınız ile de doğrudan orantılıdır. Harcama kişiden kişiye değişen ucu açık bir kavramdır. Bu 195,78 Dolar cep harçlığı sadece au pairlerin şahsi harcamaları için verilir. Yani Au Pairlerin sosyalleşmeleri , kendi hjyenleri ve özel bakımları için yapacakları alışverişleri için verilmektedir. Diğer tüm zorunlu masrafları hatta ulaşım için gerekli olan arabanın benzini bile aileler tarafından karşılanmaktadır. Tutumlu öğrenci mantığı ile hareket edilmesi halinde Amerikalı ailelerden alınan bu haftalık cep harçlığı fazlasıyla yetmektedir.

Au Pair ne kadar kazanır ? Ve bu kazandığı eğitim masraflarına yeter mi ?

Yukarda belirtiğimiz gibi Au Pairlerin tüm zorunlu masrafları Amerikalı aile tarafından karşılandığı için Au Pairler aldıkları cep harçlıklarının küçük bir kısmını İngilizce dil eğitimleri için ayırabilmektedirler. Ayrıca Amerikalı aileler programı başarı ile yürüten Au Pairlerine senelik 500 Dolar eğitime katkı payı vermektedirler. Amerika’daki acentemiz , bölgesel temsilcilerimiz ve Amerikalı ailelerimiz Au Pairlerimizin en ekonomik olarak eğitim alabilmeleri için ellerinden gelen tüm yardımı yapmaktadırlar. Bu konu ile ilgili Amerika’ya au pair olarak gitmeden önce aileler ile yapılan görüşmelerde ön bilgi almak mümkündür.

Au Pairler yanlarında ne kadar para götürmelidirler ?

Tüm masraflar Amerikalı aile tarafından karşılanır. Ayrıca Au Pairlerin gittikleri ilk haftadan itibaren 195,78 dolar cep harçlığı alacakları için au pairlerin yanlarında fazla bir miktar götürmelerine gerek yoktur.. Ama pratikte hiç bir aday yanına hiç para almadan gitmez. Bizlerin tavsiyesi adayların yanlarına en az 1000 Dolar almaları yönündedir. Adaylar Amerika’ya gidip sosyal güvenlik numaralarını almalarını takiben bir bankada hesap açabilirler. Yanlarında götürdükleri paralarını evde tutmak yerine bu hesaba yatırmaları daha sağlıklı olacaktır. Hatta aldıkları cep harçlıklarının bir kısmını da bu hesapta biriktirebilirler. Bir çok au pairimiz yanlarında götürdükleri paradan daha fazla para ile Türkiye’ye dönmüşlerdir. Hatta giderken yapılan masrafları bile çıkarmanız mümkündür.

Hem diliniz geliştirmek , hem yeni insanlar tanımak , hem yeni yerler görmek ve hem de para kazanmak istiyorsanız Au Pair Amerika sizi bekliyor. Au Pair Amerika başvuru şartlarını sağlıyorsanız tek yapmanız Au Pair Amerika başvuru formunu doldurmaktır. İngilizce seviyenizi test etmek isterseniz sitemizdeki kısa İngilizce testimizi yapabilirsiniz.

Yılların deneyimi ve güveni ile Timoti Au Pair her zaman yanınızda ….

Au Pair Ne kadar kazanır
1989’dan Günümüze Timoti Au Pair
Au Pair hakkında 53 makale
Au Pair Amerika ve Au Pair İngiltere Programlarını 1989 dan günümüze kesintisiz hizmet veren Türkiye'nin en eski Au Pair Acentası

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*