İngiltere’de Au Pairlik

İngilterede Au Pairlik
İngilterede Au Pairlik

İngiltere’de Au Pairlik malesef 2008 yılında İngiliz hükümetinin yaptığı bir vize değişikliği ile Türkler için son buldu. Çok uzun yıllardır devam eden ve bir çok gencin çok ekonomik yoldan İngilizce öğrenmesini sağlayan bu programın bitmesi bu program ile İngiltere’ye gidip dilini geliştirmeyi planlayan bir çok genci hayal kırıklığını uğrattı ve üzdü. Bu gençler şimdi au pairliği yapabilecekleri diğer ülkelere rotayı çevirmiş bulunmaktalar. Bu ülkelerin başında da Amerika Birleşik Devletleri gelmektedir. Au Pair Amerika Programı ile tüm detayları ana sayfamızda bulabilirsiniz.

İngiltere’de Au Pairlik ne zaman bitti ?

İngiltere’de Au Pairlik ne zaman bitti ? Neden bitti ? İngiltere’de Au Pair olmanın bir yolu var mı ? İngiltere’de Türk vatandaşları için yeniden Au Pairliğin başlama ihtimali var mı ? gibi bir çok soru yurt dışında en ekonomik yoldan İngilizcelerini geliştirmek isteyen adayların aklını kurcalamaktadır. Bu blog yazımızda bu tür sorulara cevap vermeye çalışacağız. Öncelikle İngiltere’de Au Pairlik 2008 yılının Kasım ayında bitti. Neden bitti sorusuna net bir cevap vermek zor. Nedenini anlamakta zor. Çok uzun yıllar Au Pair İngiltere vizesine başvuru yapabilen Türk vatandaşları ne oldu da 2008 Kasım ayından itibaren Au Pair İngiltere vizesine başvuru yapamıyorlar?

Bildiğimiz kadarı ile İngiltere dış işleri bakanlığı ( Home office ) 2008 de göçmenlik yasasında büyük bir değişiklik yaparak vize türlerini tamamen değiştirdi. Au Pair vizesi yerine Tier 5 Youth Mobility vizesi getirdi. Ama maalesef Tier 5 Youth Mobility vizesine başvurabilen ülkeler listesinde Türkiye yer almadı. Esas soru Türkiye uzun seneler boyunca Au Pair İngiltere programında yer almasına rağmen neden bu listede yer alamadı. İşte bu sorunun cevabı ise maalesef kocaman bir muammadır.

İngiltere’de Au Pair olmanın başka bir yolu var mı ?

Türk vatandaşları için maalesef İngiltere’de Au Pair olmanın başka bir yolu yok. Yeniden Türk vatandaşlarının İngiltere Au Pair vizesine başvurabilme ihtimali var mı ? Bu da çok kolay görünmüyor. İngiltere’nin Türkiye’yi Tier 5 Youth Mobility vize başvurusu yapabilen ülkeler listesine alması lazım ki bu hangi şartlar altında gerçekleşebilir pek bir net bilgi yok. Bu konu ile ilgili olumlu bir gelişme olursa Timoti Au pair olarak web sitelerimizden , blog yazılarımızdan , sosyal medya kanallarımızdan anında sizlere duyuracağımızdan emin olabilirsiniz. . 01.01.2021 tarihini yakından takip ediniz. Bu tarihte İngiltere Avrupa Birliğinden çıkacaktır ( BREXIT ) . İngiltere’nin Avrupa Birliğinden çıkması ile Au Pair vizesinin yeniden gündeme gelmesi ihtimali vardır. Bu konu ile ilgili İngiltere’de imza kampanyaları başlatıldı ama bu çabalar sonuç verecek mi ? Hep birlikte bekleyip göreceğiz. Instagram hesabımızı takip ederek İngiltere Au Pair programı hakkındaki en yeni gelişmelerden anında haberdar olabilirsiniz.

Şu anda sadece herhangi bir Avrupa Birliği üyesi ülke vatandaşlığı olan adaylar Au Pair İngiltere programına başvurabilmektedirler. Böyle bir vatandaşlığınız var ise Au Pair İngiltere sayfamızda bütün detayları bulabilirsiniz.

Türkiye’nin en eski İngiltere Au Pair Acentası Timoti Au Pair acentasına danışmadan karar vermeyin. Yılların Deneyimi ve Güveni. 1989 ‘dan günümüze kesintisiz hizmet !!!

İngiltere'de Au Pairlik
Au Pair hakkında 53 makale
Au Pair Amerika ve Au Pair İngiltere Programlarını 1989 dan günümüze kesintisiz hizmet veren Türkiye'nin en eski Au Pair Acentası

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*