İngiltere’de Au Pairlik

İngiltere'de Au Pairlik
İngiltere'de Au Pairlik

İngiltere’de Au Pairlik malesef 2008 yılında İngiliz hükümetinin yaptığı bir vize değişikliği ile Türkler için son buldu. Çok uzun yıllardır devam eden ve bir çok gencin çok ekonomik yoldan İngilizce öğrenmesini sağlayan bu programın bitmesi bu program ile İngiltere’ye gidip dilini geliştirmeyi planlayan bir çok genci hayal kırıklığını uğrattı ve üzdü. Bu gençler şimdi au pairliği yapabilecekleri diğer ülkelere rotayı çevirmiş bulunmaktalar. Bu ülkelerin başında da Amerika Birleşik Devletleri gelmektedir. Au Pair Amerika Programı ile tüm detayaları ana sayfamızda bulabilirsiniz.

İngiltere’de Au Pairlik ne zaman bitti ?

İngiltere’de Au Pairlik ne zaman bitti ? Neden bitti ? İngiltere’de Au Pair olmanın bir yolu var mı ? İngiltere’de Türk vatandaşları için yeniden Au Pairliğin başlama ihtimali var mı ? gibi bir çok soru yurtdışında en ekonomik yoldan İngilizcelerini geliştirmek isteyen adayların aklını kurcalamaktadır. Bu blog yazımızda bu tür sorulara cevap vermeye çalışacağız. Önceklikle İngiltere’de Au Pairlik 2008 yılının Kasım ayında bitti.Neden bitti sorusuna net bir cevap vermek zor. Nedenini anlamakta zor. Çok uzun yıllar Au Pair İngiltere vizesine başvuru yapabilen Türk vatandaşları ne olduda 2008 den itibaren Au Pair İngiltere vizesine başvuru yapamıyorlar? Bildiğimiz kadarı ile İngiltere 2008 de göçmenlik yasasında büyük bir değişiklik yaparak vize türlerini tamamen değiştirdi. Au Pair vizesi yerine Tier 5 Youth Mobility vizesi getirdi. Ama malesef Tier 5 Youth Mobility vizesine başvurabilen ülkeler listesinde Türkiye yer almadı. Esas soru Türkiye neden bu listede yer almıyor.Bu sorunun cevabı ise malesef kocaman bir muamma.

Türk vatandaşları için malesef İngiltere’de Au Pair olmanın başka bir yolu yok. Yeniden Türk vatandaşlarının İngiltere Au Pair vizesine başvurabilme ihtimali var mı ? Bu da çok kolay görünmüyor.İngiltere’nin Türkiye’yi Tier 5 Youth Mobility vize başvurusu yapabilen ülkeler listesine alması lazım ki bu hangi şartlar altında gerçekleşebilir pek bir net bilgi yok.Bu konu ile ilgili olumlu bir gelişme olursa Timoti Au pair olarak web sitelerimizden , blog yazılarımızdan , sosyal medya kanallarımızdan anında sizlere duyuracağımızdan emin olabilirsiniz.

Şu anda sadece herhangi bir Avrupa Birliği üyesi ülke vatandaşlığı olan adaylar Au Pair İngiltere programına başvurabilmektedirler. Böyle bir vatandaşlığınız var ise Au Pair İngiltere sayfamızda bütün detayları bulabilirsiniz.

admin hakkında 49 makale
Au Pair Amerika ve Au Pair İngiltere Programlarını 1989 dan günümüze kesintisiz hizmet veren Türkiye'nin en eski Au Pair Acentası

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*