Au Pair olarak Amerikaya Gidenler

Au Pair olarak Amerikay agidenler
Au Pair olarak Amerikaya gidenler

Au Pair olarak Amerikaya gidenler sayesinde program hakkında tüm öğrenmek istediklerinizi öğrenebilirsiniz. Tarafsızca hiç bir menfaat düşünmeden Amerika’da Au Pairlik yapan adaylar sizlere aklınıza takılan sorular konusunda yardımcı olacaklarından emin olabilirsiniz. Au Pairler arasındaki bu dayanışma sayesinde Amerika’ya Au Pair olarak gitmeden her türlü detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz.

Au Pair olarak Amerikaya gidenler sayesinde aklınızda soru işareti kalmasın.

Timoti Au Pair olarak Amerika’ya Au Pair olarak gönderdiğimiz kişiler ile siz Au Pair adaylarımızı görüştürüyoruz. Bu sayede sizler Au Pair programı ile Amerika’da bulunan ve programı bire bir canlı yaşayan kişiler ile görüşme fırsatı yakalamış oluyorsunuz. Acentaların standart olarak anlattıklarının dışında programı yaşayan adayların ağzından programı artı ve eksilerini dinlemek çok önemlidir. Kağıt üzerinde yazanlar ile gerçek hayatta yaşananlar çoğu zaman örtüşmeyebilir. Yani Teorik ile pratik her zaman farklıdır. Au Pair Amerika programı oldukça detaylı bir programdır. Bu detayları yaşayarak öğrenmiş birinden mi bilgi almayı tercih edersiniz yoksa kağıt üzerinde yazanları size standart bir şekilde anlatan birinden mi ? Deneyim ile sabittir sözünden de anlaşılacağı gibi Au Pair Amerika deneyimlerini size aktarabilecek kişiler ile görüşmeniz son derece önemlidir.

Amerika’ya Au Pair olarak gidenler ile neden görüşmeliyim ?

Öncelikle yukardaki paragraftada belirtiğimiz gibi program hakkında aklınızda hiç bir soru işareti kalmaması için Au Pair olarak Amerikaya gidenler ile görüşmeniz çok önemlidir. Kafanızda soru işaretleri ile gitmeniz Amerika’da mutsuz olmanıza neden olabilir. Eğer her detaya hakim olarak giderseniz her türlü karşılaşacağınız probleme karşı kendiniz hazırlamış olursunuz. Buda programdaki başarı şansınızı çok artıracaktır. Program hakkında acentalar sadece genel bilgiler verebilirler. Türkiye’nin en eski ve en deneyimli acentası olarak bizler bile Amerika’da bire bir Au Pairlik yapan bir adayın deneyimlerini size tam olarak aktaramayız. Amerika’da yaşayan bir Au Pairin ağzından yani ilk ağızdan bu deneyimleri dinlemek size Au Pair adaylarına büyük faydalar sağlayacaktır.

Au Pair olarak Amerikaya gidenler ile nasıl iletişim kurabilirim ?

Au Pair olarak Amerikaya gideler ile görüşmenin en kolay yolu acentanızdan Amerika’ya gönderdikleri Au Pairlerinin iletişim bilgilerini istemektir. Acentanızın Amerika’ya Au Pair olarak gönderdikleri kişiler ile görüşmek sizlere hem program hakkında birinci ağızdan her detayı öğrenme hemde aynı zamanda acentanız hakkında da detaylı bilgi edinme fırsatını sağlayacaktır. Acentanızın au pairleri ile gönderene kadar mı yoksa programı başarı ile tamamlayıp geri dönene kadar mı ilgilendiklerini öğrenmiş olursunuz. Çeşitli sebepler ile Amerika’ya gönderdikleri au pairleri ile görüştürmüyorlar ise bu bir sorun olabilir. Ayrıca dikkat etmeniz gereken bir konu da sadece mail ile değil canlı olarak whatsapp üzerinden görüşme talep etmenizdir. Çünkü mailler sahte açılmış hesaplar olabilirler. Whatsappdan görüştüğünüz kişilerde sahte olabilir tabii ama Amerika’dan sahte birini ayarlamak çok kolay olmayacaktır. Amerika’ya gittiğinizde o kişiler ile temasta olacağınızı düşüneceklerinden dolayı böyle bir riske girmeyeceklerdir.

Timoti Au Pair olarak bunu bir adım öteye taşıyoruz ve siz Au Pair Amerika adaylarımızı Amerika’daki sizler ile ilgilenecek yerel temsilcilerimiz ile tanıştırıyoruz. Amerika’daki yerel temsilcilerimiz de seneler evvel Amerika’ya Au Pair olarak gitmiş ve programı başarı ile tamamlamalarını takiben Amerika’da kalıp yaşamayı seçmiş kişilerdir.

Au Pair olarak Amerika’ya gidenlere neler sormalıyım ?

  • Acenta seçerken nelere dikkat ettiklerini
  • Amerika’daki yerel temsilciler ile görüşüp görüşmediklerini
  • Ne kadar sürede Amerikalı aile eşleşmesi gerçekleştiğini
  • Au Pair tanıtım videosu hazırlarken nelere dikkat ettiğini
  • Acentasının Amerika’ya gittikten sonra kendisi ile ilgilenip ilgilenmediğini
  • Vize aşamasında kendisine ne kadar yardımcı olunduğunu
  • Au Pair Amerika program detayları ile ilgili sorular : a) Toplam kaç saat çalıştıklarını b) Au Pair olarak görevlerini c) Au Pairlerin gittiği kurslar hakkında bilgi d) Amerikan Ehliyeti nasıl alınır ? e) Amerikan sosyal güvenlik numarası nasıl alınır ? f) Aldığı cep harçlığı yeterli oluyor mu ? g) Adaptasyon sorunu yaşayıp yaşamadıklarını h) Yaşadılarsa bunu nasıl aştıklarını i) Program sonunda vergi ödeyip ödemediğini j) Lokal temsilcileri ile ne sıklıkla görüştüklerini

Amerika’daki Au Pair Yerel Temsilcileri ile görüşmek neden önemlidir ?

Öncelikle Amerika’daki yerel temsilcilerimiz Amerika’da sizler ile temasta olacak kişilerdir. Bu kişiler ile tanışmak sizlere güven duygusu verecektir. Au Pair programı hakkında birçok teknik ve hukuki konuda deneyimli kişilerdir. Sizler ile merkez ofis arasındaki köprü vazifesi görmektedirler. Amerika’ya Au Pair olarak gitmeden önce yerel au pair temsilcilerimiz ile tanışma ayrıcalığı için bizler ile iletişim sayfamızdan temasa geçebilirsiniz. Au Pair Amerika programı için yeterli seviyede İngilizce bilip bilmediğinizi İngilizce testimizi yaparak öğrenebilirsiniz.

Au Pair Amerika Programı hakkında daha detaylı bilgi ( başvuru şartları , evrakları ve ücretleri ) için Au Pair Amerika ana sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Amerika Au Pair
1989’dan Günümüze

Au Pair hakkında 54 makale
Au Pair Amerika ve Au Pair İngiltere Programlarını 1989 dan günümüze kesintisiz hizmet veren Türkiye'nin en eski Au Pair Acentası

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*