Au Pair Olarak Amerika’ya Gitmek

Au Pair olarak Amerika'ya gitmek
Au Pair olarak Amerika'ya gitmek

Son Güncelleme Tarihi :

Au Pair olarak Amerika’ya gitmek için doğru adrestesiniz. Yılların deneyimi 1989 ‘dan günümüze Timoti Au Pair sizlere en iyi hizmeti vermek için sürekli kendini geliştirip güncellemektedir. Çok uzun yıllardır Au Pair programı hizmeti vermekteyiz. Siz Au Pair adaylarına en doğru bilgiyi vermeyi kendimize ilke edindik. Çünkü programın başarısının siz Au Pair olarak Amerika’ya gitmek için yola çıkan adaylara doğru bilgi vermekten geçtiğinin bilincindeyiz. Boş vaadler ve pembe hayaller ile umut tacirliği yapılması sonucu her sene yüzlerce au pair adayı hayal kırıklığına uğramaktadır.

Au Pair olarak Amerika’ya gitmek için ilk yapmanız gereken şey :

İyi bir acenta seçmektir. Bu seçimde hata yapmanız halinde Au Pair Amerika hayalleriniz başlamadan hayal kırıklıkları ile sonlanabilir. İyi deneyimli bir acenta sizleri Au Pair Amerika konusunda en iyi şekilde bilgilendirecektir. Programın sadece toz pembe taraflarında değil aynı zamanda zorluklarından da bahsedecektir. Her programda olduğu gibi Au Pair Amerika programınında sizi zorlayacak tarafları olabilir. Tabii bu zorlukların aşılması iyi bir acenta ile mümkündür. Herşeyin başında programı en ince ayrıntısına kadar öğrenmek ve hazırlık yapmak geçer.

İyi bir au pair acentası seçerken nelere dikkat edilmeli :

Öncelikle Au Pair acentasının ne kadar eski bir firma olduğuna bakılmalıdır. Firmanın sahibi ile bire bir görüşmeniz çok önemlidir. Zaman içinde çalışanlar değişebilmekte ve başlangıçta temasta olunan kişi ile ilerde bir sorun anında temasa geçmek istediğinizde o kişiye ulaşamama gibi bir durumla karşılaşılabilmektedir. Acentanın Amerika’ya gönderdiği adaylar ile kesinlikle görüşülmelidir. Bunun haricinde acentanın Amerika’daki temsilcisi ilede görüşülmelidir. Amerikalı acentaların ve temsilcilerinin ticari kaygıları olmadığından sizlere au pairlik ile ilgili en doğru bilgileri vereceklerdir. Amerika’daki temsilcimiz ile görüşmek için lütfen iletişim sayfamızdan bizler ile iletişime geçin .

Au Pair olarak Amerika’ya kimler gidebilir ?

Bu sorunun cevabını detaylıca Au Pair Amerika Başvuru Şartları sayfamızda bulabilirsiniz. Ama kısaca özetleyecek olursak olmazsa olmaz şartlar arasında 18 – 26 yaş aralığında olmayı , bekar olmayı , en az B1 Intermediate seviyesinde İngilizce bilmeyi , Sürücü belgesine sahip olmayı ve aktif araba kullanbilmeyi sayabiliriz.

Au Pair olarak Amerika’ya gitmek için ne kadar bir harcama gerekir ?

Yurtdışında yabancı dilinizi geliştirmenin en ekonomik yolu Au pairlik yapmaktır. İngilizcenizi geliştirmek için Au Pair Amerika , Au Pair İngiltere ve Au Pair Hollanda programlarımıza katılabilirsiniz. Almancanızı geliştirmek içinde Au Pair Almanya programımıza katılabilirsiniz. Her ülkenin Au Pair programlarına katılım ücretleri farklıdır. Ama yurtdışında dil eğitimleri ile kıyaslanamayacak kadar düşük ücretlerdir.

Bu programlara katılmak için ilk yapacağınız masraf pasaport masrafınız olacaktır. Bu masrafta pasaportun süresine göre değişecektir. Ama tavsiyemiz pasaportunuzu 10 yıllık çıkartmanızdır. 2 yıllık pasaport ile arasında çokda büyük bir fiyat farkı yoktur. İkinci masraf ise acentaya ödenecek olan organizasyon ücretleridir. Bu acentadan acentaya programdan programa değişmektedir. Üçüncü masraf vize ücretidir. Buda ülkeden ülkeye değişmektedir. Mesela Hollanda’da vize ücreti yoktur. Amerika’da vize ücreti olan 160 Dolar haricinde 35 Dolar Sevis ücretide mevcuttur. Dördüncü masraf ise uçak bileti , tabii buda ülkeden ülkeye değişmektedir. Mesela bu masraftada Amerika daha avantajlıdır. Çünkü Amerika’ya gidiş dönüş uçak bileti program tarafından karşılanmaktadır. Bütün masrafları toplasanız bile yurtdışına kendi imkanları ile giden birinin 1 aylık masrafından çok daha az bir maliyetle 1 yıl hatta 2 yıl dilinizi geliştirmeniz mümkün olacaktır.

admin hakkında 53 makale
Au Pair Amerika ve Au Pair İngiltere Programlarını 1989 dan günümüze kesintisiz hizmet veren Türkiye'nin en eski Au Pair Acentası

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*