Au Pair Olarak Amerika’ya Gitmek

Au Pair olarak Amerika'ya gitmek
Au Pair olarak Amerika'ya gitmek

Au Pair olarak Amerika’ya gitmek için doğru adrestesiniz. Yılların deneyimi 1989 ‘dan günümüze Timoti Au Pair sizlere en iyi hizmeti vermek için sürekli kendini geliştirip güncellemektedir. Çok uzun yıllardır Au Pair programı hizmeti vermekteyiz. Siz Au Pair adaylarına en doğru bilgiyi vermeyi kendimize ilke edindik. Çünkü programın başarısının siz Au Pair olarak Amerika’ya gitmek için yola çıkan adaylara doğru bilgi vermekten geçtiğinin bilincindeyiz. Boş vaatler ve pembe hayaller ile umut tacirliği yapılması sonucu her sene yüzlerce au pair adayı hayal kırıklığına uğramaktadır.

Au Pair olarak Amerika’ya gitmek için ilk yapmanız gereken şey :

İyi bir acente seçmektir. Bu seçimde hata yapmanız halinde Au Pair Amerika hayalleriniz başlamadan hayal kırıklıkları ile sonlanabilir. İyi deneyimli bir acente sizleri Au Pair Amerika konusunda en iyi şekilde bilgilendirecektir. Programın sadece toz pembe taraflarından değil aynı zamanda zorluklarından da bahsedecektir. Her programda olduğu gibi Au Pair Amerika programının da sizi zorlayacak tarafları olacaktır. Tabii bu zorlukların aşılması iyi bir acente ile mümkündür. Her şeyin başında programı en ince ayrıntısına kadar öğrenmelisiniz ve hazırlık yapmalısınız.

İyi bir au pair acentası seçerken nelere dikkat etmelisiniz :

Öncelikle Au Pair acentesinin ne kadar eski bir firma olduğuna bakılmalıdır. Firmanın sahibi ile bire bir görüşmeniz çok önemlidir. Bu firmalarda zaman içinde çalışanlar değişebilmektedir. Böyle bir durumda kayıtta temasta olunan kişi ile ilerde temas kurulamamaktadır. Buda bir sorun anında kimin size yardımcı olacağı konusunda belirsizlik yaratmaktadır. Au Pair adayları acentenin giden au pairleri tarafından Google da yazılmış yorumları okumalıdırlar. Timoti Au Pair hakkında yazılmış yorumları Google yorumlarımızda bulabilirsiniz. Acentenin Amerika’ya gönderdiği adaylar ile kesinlikle görüşülmelidir. Bunun haricinde acentenin Amerika’daki temsilcisi ile de görüşülmelidir. Amerikalı acentelerin au pair adayını kaybetmek gibi bir ticari kaygıları yoktur. Bundan dolayı sizlere au pairlik ile ilgili en doğru bilgileri vereceklerdir. Amerika’daki temsilcimiz ile görüşmek için lütfen iletişim sayfamızdan bizler ile iletişime geçin .

Au Pair olarak Amerika’ya kimler gidebilir ?

Bu sorunun cevabını detaylıca Au Pair Amerika Başvuru Şartları sayfamızda bulabilirsiniz. Ama kısaca özetleyecek olursak olmazsa olmaz şartlar arasında 18 – 26 yaş aralığında olmayı , bekar olmayı , en az B1 Intermediate seviyesinde İngilizce bilmeyi , Sürücü belgesine sahip olmayı ve aktif araba kullanabilmeyi sayabiliriz.

Au Pair olarak Amerika’ya gitmek için ne kadar bir harcama gerekir ?

Yurt dışında yabancı dilinizi geliştirmenin en ekonomik yolu Au pairlik yapmaktır. İngilizcenizi geliştirmek için Au Pair Amerika , Au Pair İngiltere ve Au Pair Hollanda programlarımıza katılabilirsiniz. Almancanızı geliştirmek içinde Au Pair Almanya programımıza katılabilirsiniz. Her ülkenin Au Pair programlarına katılım ücretleri farklıdır. Ama yurt dışında dil eğitimleri ile kıyaslanamayacak kadar düşük ücretlerdir.

Bu programa katılacak olan au pair adayları ilk olarak pasaport masrafı yaparlar. Bu masrafta pasaportun süresine göre değişecektir. Ama tavsiyemiz pasaportunuzu 10 yıllık çıkartmanızdır. 2 yıllık pasaport ile arasında çok da büyük bir fiyat farkı yoktur. İkinci masraf ise acenteye ödenecek olan organizasyon ücretidir. Bu acenteden acenteye programdan programa değişmektedir.. Üçüncü masraf ise vize ücretidir. Buda ülkeden ülkeye değişmektedir. Mesela Hollanda’da vize ücreti yoktur. Amerika’da vize ücreti olan 185 Dolar haricinde 35 Dolar Sevis ücreti de mevcuttur. Dördüncü masraf ise uçak bileti , tabii buda ülkeden ülkeye değişmektedir. Mesela uçak bileti masrafı konusunda Au Pair Amerika programı daha avantajlıdır. Çünkü Amerika’ya gidiş dönüş uçak bileti program tarafından karşılanmaktadır. Bütün masrafları toplasanız bile yurt dışına kendi imkanları ile giden birinin 1 aylık masrafından çok daha az bir maliyetle 1 yıl hatta 2 yıl dilinizi geliştirmeniz mümkün olacaktır. Timoti Au Pair Acenta ücretlerimizi öğrenmek için Au Pair Amerika başvuru ücretleri sayfamızı ziyaret edebilirsiniz

Au Pair olarak Amerika’ya gidenler ile görüşmenin faydaları nelerdir ?

Au Pair olarak Amerika’ya gitmeye karar vermeden önce Au Pair olarak Amerika’ya gidenler ile görüşmek neden çok önemlidir ? Öncelikle Amerika’ya au pair olarak giden yada Amerika’ya au pair olarak gidip dönmüş kişiler sayesinde Au Pair Amerika programı hakkında hiç bir sitede yer almayan gerçek yaşanmış deneyimlerden bilgilere sahip olabilirsiniz. Ama bazı bloglarda yada forum sitelerinde kasıtlı olarak programı karalayan , kötüleyen ve kölelik gibi gösteren yazılara rastlamakta mümkündür. Bu yazılara itibar etmemenizi tavsiye ederiz. Bu yazılar kasıtlı olarak yazılmıştır.

Neden böyle yazılar yazıldığını merak edebilirsiniz. En önemli sebeplerinden biri Au Pair Amerika programının yurt dışı dil okullarına büyük bir rakip olmasıdır. Ayrıca kendi hataları yüzünden programdan çıkarılan bazı kişilerde programdan intikam almak programı kötülemek amacıyla program hakkında bu tür kötü yorumlar yapabilirler. Esasında bakıldığında program son derece faydalı bir programdır. Ancak her programda olduğu gibi program katılımcılarının ( Amerikalı aileler ve au pairler ) kurallara uymamaları yüzünden program hayal kırıklıkları ile sonuçlanabilmektedir. Körü körüne bu yazılanlara inanmak yerine program hakkında en az 4 – 5 farklı kaynaktan bilgi almanızda büyük fayda vardır.

Timoti Au Pair olarak 1989 ‘dan beri kesintisiz Au Pair programları konusunda hizmet vermekteyiz. Sizlerin program hakkında daha iyi bilgilenmeniz için sizleri Amerika’daki ortağımız Agent Au Pair , Amerika’daki yerel Au Pair temsilcilerimiz ve hali hazırda Amerika’da bulunan ve gidip dönmüş au pairlerimiz ile görüşmesini sağlıyoruz. Au Pair adaylarımızı programa başvurmadan önce programın tüm detaylarını en ince detaylarına kadar bilgilendiriyoruz.

En doğru ve en güvenilir bilgi için bizleri aramadan karar vermeyiniz. Yılların deneyimi ve Güveni Timoti Au Pair

Au Pair olarak Amerika'ya gitmek
1989’dan Günümüze
Au Pair hakkında 53 makale
Au Pair Amerika ve Au Pair İngiltere Programlarını 1989 dan günümüze kesintisiz hizmet veren Türkiye'nin en eski Au Pair Acentası