Au Pair Amerika Vizeleri Durduruldu

Au Pair Amerika Vizeleri Durduruldu

Au Pair Amerika vizeleri durduruldu mu ? Bu sorunun cevabı malesef şu an için evet. Amerika Başkanı 22.06.2020 tarihinde imzaladığı bir genelge ile 24.06.2020 tarihinden itibaren birçok çalışma vizesinin verilmesini durdurma kararı aldı. Beklenmedik bir şekilde imzalanan bu karar au pairler üzerinde büyük bir şok etkisi yarattı. Sadece Au Pairler için değil aynı zamanda Amerikalı aileler , Amerikalı ve Türk Au Pair acenteleri üzerinde de büyük bir şok etkisi yarattı. Bu karar ile birçok Au Pair ve Amerikalı aile zor duruma düştü. Au Pairlerin Au Pair Amerika programı ile Amerika’ya gidip İngilizcelerini geliştirme hayalleri bir anda yıkıldı.

Au Pair Amerika vizeleri durduruldu.Ama Neden ?

Amerika vizelerinin durdurulma sebebi olarak Covid-19 virüs salgını sebebi ile Amerika’da milyonlarca kişinin işini kaybettiğini ve bir çok çalışma vizesinin durdurulması sureti ile bu işlerini kaybeden bir çok Amerikan vatandaşına iş imkanı sağlanabileceği belirtildi. Çünkü Amerikan hükümeti sadece J1 Au Pair vizelerini değil aynı zamanda H-1B ve H-2B vizelerini de durdurdu. Amaç olarak bu vizeler ile Amerika’ya çalışmaya gelecek kişilerin engellenmesi ve bu kişilerin yapacakları işlerin Amerikan vatandaşları tarafından yapılması hedeflenmiştir denildi.

Au Pair Amerika vizeleri ne zamana kadar durduruldu ?

J1 vize kategorisi altında bulunan Au Pair Amerika vizeleri her hangi bir uzatma olmaz ise 31.03.2021 tarihine kadar durdurulmuştur. Bu sürenin daha da uzayıp uzamaması Amerika Başkanının kararına bağlıdır. Covid – 19 salgınının seyri ve Amerikan ekonomisindeki toparlanmalar bu sürenin uzayıp uzamaması yada kısalıp kısalmaması konusunda etkili olacağı düşünülmektedir. Malesef bu yasağın 01.04.2021 tarihinde kalkmasına rağmen Amerikan Konsolosluğu vize randevularını au pair adaylarının randevu talep ettiği tarihten 1 yıl sonrasına vermektedir.

Au Pair Amerika vizelerinin durdurulması ile ilgili sıkça sorulan sorular :

Yukarıda Au Pair vizelerinin neden ve ne zamana kadar durdurulduğundan bahsetmiştik. Bu iki konun haricinde sıkça sorulan sorular ve cevaplar :

  • Au Pair vizelerinin daha erken açılma ihtimali var mı ? Evet Var .
  • DS – 2019 formu gelmiş ama vizeye gitmemiş adaylar. Yani Amerikalı ailesi ile eşleşmiş olan adaylar Au Pair vizesine başvurabilirler mi ? Hayır , Malesef başvuramazlar
  • Vizesini 24.06.2020 önce alan ama Amerika gitmemiş Au Pairler gidebilirler mi ? Evet gidebilirler .
  • Amerika’da bulunan Au Pairler bu durumdan etkilenecekler mi ? Hayır , etkilenmeyecekler.
  • Amerika’da ikinci yıla Au Pairliğini uzatmak isteyen Au Pairleri bu durumdan etkilenecekler mi ? Hayır , etkilenmeyecekler.
  • Bu süreç devam ederken 31.12.2020 tarihine kadar yeni başvuru yapıp sistemde online olup aile eşleşmesi gerçekleşe bilir mi ? Evet , isteyen adaylar dosyalarını tamamlayıp online olduktan sonra aile eşleşmeleri gerçekleşir.
  • Bu konu hakkındaki gelişmelerden nasıl anında haberdar olabilirsiniz ? Timoti Au Pair Instagram hesabımızdan yeni gelişmeler düzenli olarak siz au pair adaylarımıza duyrulacaktır.

Au Pair Amerika programına alternatif programlar hangileridir ?

Au Pair Amerika programına alternatif olarak 2 program sunabiliriz. Bunlardan birincisi Au Pair Hollanda ikincisi ise Au Pair Almanya . Au Pair Hollanda programındaki ailelerin hepsi ikinci anadil olarak İngilizce konuşmaktadırlar. Au Pairler İngilizce kursuna gidebilmektedirler. Vizesi oldukça kolaydır hatta vizesi yoktur. Au Pair Hollanda vizesi Hollandalı acentamız tarafından çıkartılıp Türkiye’ye gönderilmektedir. Vize ücreti Hollandalı aileye aittir. Uçak bileti Au Pair adayına aittir. Au Pair Hollanda programı ile ilgili detaylı bilgiyi Au Pair Hollanda sayfamızda bulabilirsiniz.

Au Pair Almanya Programı son zamanlarda çok rağbet görmeye başladı. En büyük avantajı programa kayıtlı Türk au pair isteyen çok aile olması. Buda aileler ile eşleşmenin çok kısa sürede gerçekleşmesi anlamına gelmektedir. Bu eşleşme süreleri 1 haftaya kadar düşebilmektedir. Au Pair Almanya programına katılmanın en önemli şartlarından biri min A1 seviyesinde Almanca bilmektir ve bunu Alman konsolosluğunun kabul ettiği bir kurum tarafından verilen sertifika ile belgelemektir. Almanya Au Pair progamı ile ilgili detaylı bilgiyi Au Pair Almanya sayfamızda bulabilirsiniz.

Au Pair Amerika vizelerinin açılmasını beklerken zamanınızı boşa geçirmeyin. Alternatif ülkeler için iletişim bilgilerimizden hemen bizi arayın. Yılların Deneyimi ve Güveni Timoti Au pair ile hayatınıza yön verin.. Au Pair Amerika ile ilgili geniş bilgiyi Au Pair Amerika sayfamızda bulabilirsiniz.

Au Pair Amerika vizeleri durduruldu
1989’dan Günümüze…
Au Pair hakkında 54 makale
Au Pair Amerika ve Au Pair İngiltere Programlarını 1989 dan günümüze kesintisiz hizmet veren Türkiye'nin en eski Au Pair Acentası

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*